Pierwsza w historii miasta gala boksu zawodowego

Uda się ściągnąć Wojciecha Bartnika? (fot. mat. organizatora)

odbyło się
06
05.2011
Piątek
Tczew - Pierwsza w historii miasta gala boksu zawodowego
6. maja, odbędzie się pierwsza w historii naszego miasta gala boksu zawodowego. Podczas imprezy na ringu zadebiutuje Patryk Litkiewicz, wychowanek tutejszej Wisły Tczew, ponadto zobaczyć będziemy mogli utytułowanego niemieckiego pięściarza Ronny’ego Mittaga, który ze swoich 11 zawodowych walk wygrał 10, w tym 5 przed czasem. Gwiazdą imprezy, która być może uświetni rozpiskę gali może być jednak całkiem inny pięściarz, trzykrotny Olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, Wojciech Bartnik, który wyraził chęć uczestnictwa w gali. Gościem będzie natomiast Dariusz Michalczewski.

Organizatorem wydarzenia jest firma CK Promotion (www.ck-promotion.pl ), na której czele stoi Krystian Cieśnik, osoba jaka pomagała przy organizacji gali "Diamond Boxing Night" w katowickim Spodku.

- Debiut Patryka Litkiewicza na tej gali jest pewny, mamy 2 -3 przeciwników, których bierzemy pod uwagę na początek, jednak dopóki nie będzie kontraktu, nie możemy podać nazwiska. Wiadomo, że nie będzie to nikt wymagający. Walka Ronny’ego Mittaga jest możliwa dzięki hojności Andrzeja Grajewskiego. Ronny wystąpi na naszej gali tylko dzięki panu Andrzejowi, ponieważ gaża zawodnika z Niemiec zostanie pokryta właśnie przez niego, za co jestem bardzo wdzięczny. Jeżeli chodzi o naszą perełkę na gali, czyli Wojtka Bartnika to sprawa jest prosta - będzie sponsor na walkę, będzie Wojtek. Wojtek jest moim dobrym przyjacielem, ale to utytułowany pięściarz i jego gaża nie należy do niskich, dlatego w tym tygodniu złoże ofertę radnym, prezydentowi i może pomogą w organizacji przyjazdu Wojtka - mówi organizator gali, Krystian Cieśnik. - Według informacji, jakie otrzymałem od szefa CK Promotion istnieje duże prawdopodobieństwo, że współpraca z naszym ostatnim medalistą olimpijskim w boksie będzie długofalowa i Bartnik dołączy do tczewskiej grupy boksu zawodowego CK Promotion.

Ponadto na gali zobaczyć będziemy mogli jeszcze 1 walkę MMA, 2 - 3 walki amatorskie pięściarzy z Pomorza i koncert Małgorzaty "Brillian" Soszyńkiej. Gościem honorowym gali będzie Dariusz "Tiger" Michalczewski. Na pytanie o formę naszego tczewskiego pięściarza Patryka Litkiewicza, Krystian Cieśnik odpowiada:

- Patryk w ciągu ostatnich 3 miesięcy zrobił duży postęp, od kiedy zakończył przygodę z amatorstwem. Kiedy pierwszy raz zjawił się na treningu w Ebro Gym ważył około 72 kg, dziś przed treningami waży 66 kg, to mówi samo za siebie. Trenerami Patryka są Sławomir Malinowski i gdański trener, Rafał Kałużny. Warto nadmienić, że od czasu do czasu na treningach u pana Rafała pokazuję się sam Darek Michalczewski, co już jest rekomendacją samą w sobie - odpowiada Krystian.

Patronat medialny nad galą obejmą www.bokser.org , www.gwizdek24.pl oraz www.tcz.pl . Impreza odbędzie się w klubie Ebro.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • Kesa_gość

  29.04.2011, 22:30

  Super

  W końcu jakaś fajowa impreza z wielkim rozmachem:) Pewnie były trudności przy organizacji:(:(:( znając to miasto:(:(:( Nie mogę się doczekać

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx6 
 • ww_gość

  03.05.2011, 18:38

  ww

  jest to płatna impreza, prawda?

  Odpowiedz
  IP: 62.148.xx4.xx5 
 • J.J._gość

  04.05.2011, 23:00

  Cena

  jaka będzie cena biletu

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx6.xx9 
 • _gość

  06.05.2011, 17:41

  cena biletow

  bilety od 29 zlotych...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx5 
 • Kajetan_gość

  06.05.2011, 23:03

  kurcze, przegapiłem gale, wie ktoś czy Patryk Litkiewicz wygrał?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx5 
 • martyna_gość

  08.05.2011, 15:46

  wygrał;D

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.