Prośba do naszego posła w sprawie GMO

GMO

wydarzyło się
20
04.2017
Czwartek
Tczew - Prośba do naszego posła w sprawie GMO
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Sprawa jest na tyle ważna, że warto zabrać głos. W najbliższym czasie w Sejmie nastąpi dalszy ciąg tak zwanego procedowania projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw. Mówiąc językiem prostym chodzi o ustawę o GMO. Tym artykułem chciałbym zwrócić uwagę wszystkich na tę sprawę. W codziennej gonitwie "za chlebem i karierą" zapominamy, że nasze zdrowie, a w konsekwencji dobrobyt zależy w dużej mierze od tego co jemy.

Nie chciałbym się rozpisywać nad szczegółowym uzasadnieniem, że absolutnie nie wolno pozwolić na dopuszczalność jakichkolwiek upraw GMO w Polsce. Jest to oczywiste dla każdego komu "zdrowie i życie jest miłe". Myślę, że jest to oczywiste nawet dla tych którzy lobbują za wprowadzeniem GMO, ale rozsądek przysłania im zwykła chęć zysku i to wyłącznie w stosunkowo krótkim czasie.

Zapis w ustawie, że "Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się strefą wolną od upraw GMO", a w kolejnym zdaniu pisze się, że " Dopuszcza się ... itd" - jest zwykłym mydleniem oczu. Jeśli będziemy mieć tak "sprawnego" ministra d/s środowiska jak aktualnego,który pozwolił na tak barbarzyńskie wycinanie drzew to nie będziemy mieć żadnej kontroli nad tym co będzie rosło na Naszej Ziemi, a w konsekwencji co będziemy jedli w przyszłości.

Dla wszystkich, którzy chcą zachować zdrowie jak najdłużej, jest oczywiste co należy zrobić. Chciałbym, aby dla naszego przedstawiciela w Sejmie to też było oczywiste.

Proszę Pana Posła o jedynie słuszną postawę, czyli o zagłosowanie przeciwko ustawie, w której będzie jakakolwiek "furtka" dla upraw GMO w Polsce. Proszę także, aby podjął wszelkie starania i przekonywał innych posłów do odrzucenia takiej ustawy. Nie obchodzi mnie kto i z jakiej opcji politycznej będzie głosował za czy przeciw, ale jeśli aktualnie PiS ma samodzielną większość to oczywistym jest dla mnie, że taka ustawa nie powinna przejść.

Patrząc z naszego podwórka. Niedawno rozbudowano szpital. To dobrze. Ale jeśli rozbudowano szpital tylko dlatego, że ktoś spodziewa się wzrostu zachorowań, między innymi z powodu coraz gorszej jakości pożywienia to były to wyrzucone pieniądze.

Mam nadzieję, że komentarze jakie się pojawią będą miały podobny charakter i będą wspierały moją prośbę.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • -5

  Gość _gość

  18.04.2017, 09:27

  Bełkot

  Bełkot "fachowca"

  Odpowiedz
  IP: 217.96.xxx.xx8 
 • +1

  Konsultant

  27.04.2017, 21:29

  nie masz racji

  Dobrze by było poczytać na ten temat to może ten "bełkot" byłby bardziej dla Ciebie zrozumiały. Powinieneś się cieszyć "gościu", że ktoś za Ciebie i dla Ciebie próbuje zająć się tą sprawą. Może przypadkiem skorzystasz z efektów lub Twoje dzieci.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  ewrf_gość

  01.05.2017, 10:16

  Drogi autorze listu, podziękuj zj****ym platfusom obywatelskim, że wprowadziły GMO. Banda płatnych pachołków niemieckich

  Cytuj
  IP: 94.254.xx5.xx2 
 • +1

  on_gość

  18.04.2017, 10:08

  Brawo za podjęcie tematu. Niestety wprowadzenie GMO w Polsce to nie tylko chęć zysku ale też użycie broni biologicznej na Polakach w celu wyniszczenia całej naszej gospodarki oraz uzależnieniu jej od jednej żydowskiej firmy MONSANTO. Taka ziemia będzie skażona nieodwracalnie,wyginą pszczoły,zwierzęta a u nas wzrośnie zachorowalność na raka oraz wszelkie inne choroby,będziemy chodzącymi trupami podtrzymywanymi na aptekach. W pewnym sensie będzie to nasza zagłada do której nie możemy dopuścić. Poniżej brytyjczyk broniący polskiej wsi. http://www.youtube.com/watch?v=hvwRRtjcsEA 21 kwietnia przed sejmem mają się odbyć strajki a my w tym czasie możemy jeszcze podpisywać petycję co sam już zrobiłem. Link do petycji: tnij.tcz.pl/?u=825ff5

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx0 
 • +3

  gmo to tylko smierc_gość

  18.04.2017, 12:27

  gmo to tylko smierc

  GMO = ZBRODNIA!

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx9.xx5 
 • To_gość_gość

  18.04.2017, 14:29

  Szkoda gadać

  Wy macie pojęcie, czym jest GMO? Już od dawna spożywacie żywność genetycznie modyfikowaną. Chyba, że truskawek nie lubicie.

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx3.xx8 
 • +2

  on_gość

  18.04.2017, 18:48

  Nic nie rozumiesz,Platforma antyobywatelska załatwiła nam sprowadzaną żywność z GMO oraz pasze dla zwierząt gospodarstwa domowego,ale w tej chwili nie tylko mają być sprowadzane ale też uprawiane w naszym kraju czego wcześniej nie było. Zainteresuje się tym,pomyśl zanim coś napiszesz.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx0 
 • +1

  Łowca ekoterrorystów_gość

  20.04.2017, 15:23

  Kazik, daj se luz

  Nie lubię niezmodyfikowanej Jagody

  Odpowiedz
  IP: 195.47.xx1.xx0 
 • Konsultant

  27.04.2017, 21:34

  to straszne

  Jeśli nie lubisz niezmodyfikowanej jagody to może już zmodyfikowane masz poczucie smaku? :-) Zawsze ten proces można odwrócić.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA