Psy przy ul. Rokickiej - apel do właścicieli

Tczew - Psy przy ul. Rokickiej - apel do właścicieli
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Od kilku tygodni przy blokach 21-22 na ul. Rokickiej nagminnie są wypuszczane psy - z lenistwa ludzie wypuszczają je, a te biegają od rana do nocy, w upały biedne zwierzaki nie mają czego się napić - są pojone przez sąsiadów... bywają dni kiedy psy biegają w skupiskach szczekając na dzieci, co się stanie kiedy któreś ze zwierząt ugryzie dziecko?

Uwagi kierowane do spółdzielni czy bezpośrednio do właścicieli psów nie skutkują żadnymi zmianami. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi zwierzaków, które traktowane są jak zabawki, a z braku należytej opieki może stać się im krzywda...

Zdjęcie pochodzi z serwisu granatowo.pl.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +12

  _gość

  20.07.2011, 15:05

  niestety dużo ludzi bierze psy, a potem nie mają dla nich czasu i się nimi nie zajmują,, albo po prostu czas maja tylko du*y się ruszyć nie chce,, i wtedy są tego konsekwencje że biedne psy w upalne lato nie maja wody ani jedzenia,albo psy nie ufają ludziom i ich atakują,,, takim ludziom to ja bym te psy od razu odebrał,,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +9

  _gość

  20.07.2011, 17:17

  Jednego z grugim powy...:) na dwór na cały dzień bez wody i jedzenia to może by w końcu zrozumieliby jak musi czuc sie taki zwierzak. Banda bezlitosnych półgłówków.

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xx6 
 • +3

  gość_gość

  21.07.2011, 07:53

  ...

  Wszędzie psy biegają luzem. Na razie jeszcze nikogo nie pogryzły, Ale kiedyś tak się stanie i będzie znowu następna afera i pretensje do straży miejskiej na WWW.TCZ.PL. Te psy najczęściej są własnością leniwych lub biedniejszych ludzi. Leniwemu się nie chce wyprowadzać, A biedny wypuszcza żeby pies znalazł pożywienie na śmietnikach itp. Jestem ciekaw dlaczego nie czipują wszystkich psów? Wtedy by można namierzyć właściciela i adekwatnie ukarać.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx8 
 • __gość

  25.07.2011, 15:14

  Teoria o wypuszczaniu psów przez biedniejszych, po to aby się najadły same. Jest delikatnie mówiąc lekko naciągana. Nie chce się po prostu latać za psem i tyle.

  Cytuj
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • -4

  _gość

  24.07.2011, 11:56

  a może ludzie pracują, nie ma ich cały dzień w domu to woli żeby biegał na dworze piesek, niż sam w upał w domu, trzeba wybrać lepsze zło...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx3 
 • +3

  _gość

  24.07.2011, 14:25

  Jakie lepsze zło?

  Weź się zastanów to co ty piszesz. Pies to obowiązek-nie możesz sobie na niego pozwolić to nie bierz.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • _gość

  25.07.2011, 10:41

  ogromny problem !!!

  Niestety mieszkam tam i znam ten problem dobrze. Znam również te wszystkie psy, które biegają cały dzień bo właściciele tak naprawdę mają gdzieś co się z nimi dzieje! Czy musi znowu dojść do jakiejś tragedii żeby ludzie się opamiętali?

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx7.xx8 
 • +1

  __gość

  25.07.2011, 15:16

  A tak właściwie, to w końcu wiadomo które służby powinny zajmować się wyłapywaniem bezpańskich psów?

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • -3

  kacper_gość

  30.07.2011, 10:27

  Jeszcze jeden dowód na nieudolną pracę schroniska i jej Kierownika -psy powinny być wyłapane, chipy odczytane ,a właściciele psów ukarani przez Straż Miejską.

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +1

  iskierka_gość

  31.07.2011, 19:23

  ciekawe, czy "kacper_gośc" jest taki "mądry" na co dzień czy tylko od święta? codziennie do schroniska są przywożone psy, których właściciele nie poczuwają się do obowiązku dbania o swoje zwierzaki, psy, które się znudziły bądź nagle stały zawadą w domu. po 1. pracownicy schroniska nie jeżdżą po tczewskich ulicach i nie szukają takich psów - reagują za to na informacje, po 2. pewnie większość tych psów nie jest zaczipowana ani nawet nie była u weterynarza, bo przecież to kosztuje, o podatku nie wspominając. Odwiezienie takich psów do schroniska to z jednejstrony dobry pomysł, bo w końcu może znalazłyby porządnych, odpowiedzialnych właścicieli, z drugiej to wyręczanie obecnych z ich obowiązku. Ten problem powinno się nagłośnić w mediach lokalnych i przede wszystkim zgłosić straży miejskiej, która powinna nałożyć na właścicieli(strażnicy pytając mieszkańców osiedla bardzo szybko znaleźliby właścicieli, nawet gdy psy nie mają czipa) kary pieniężne, a nie tylko upomnienia, co zwykle robi, dlatego też niekt się tym nie przejmuje. A prawo w Polsce mamy takie, że niestety na polepszenie warunków tych zwierząt nie możemy liczyć, bo samnkcje są śmieszne i niepoważne. A wszystkich takich "mądrych" odnośnie pracy w schronisku zapraszam - może jak trochę poczujecie, co znaczy opieka i utrzymanie w czystości ponad setki psów , które nie proszą o nic więcej jak zainteresowanie i ciepły kąt, zmienicie zdanie na temat instytucji, która naprawdę pomaga ofiarom ludzkiej głupoty i nieodpowiedzialności.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.