Strażacy uratowali psa, który utknął w stawie

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażacy uratowali psa, który utknął w stawie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 19.07.2021 do 25.07.2021 roku zanotowano łącznie 47 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 37 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

19.07.2021 - Bielsk - pies uwięziony na zbiorniku wodnym

Na miejscu zdarzenia zastano psa, który utknął w jednym z śródpolnych stawów, uczepił się krzewu i wyczerpany nie miał sił dopłynąć do brzegu. Strażacy w ubraniach do pracy w wodzie uwolnili psa i wydostali go na brzeg. Postanowiono przekazać psa do schroniska, jednak po chwili odpoczynku pies uciekł. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP Morzeszczyn


20.07.2021 - Tczew ul. Jedności Narodu - pożar sklepu z art. spożywczymi

Na miejscu zdarzenia zastano silne zadymienie w pawilonie zajętym przez sklep spożywczy. Po odłączeniu energii elektrycznej, ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego weszli do środka w poszukiwaniu źródła pożaru. Pożar zlokalizowany był na zapleczu gdzie zapaleniu uległa jedna z lodówek. Z uwagi na silne zadymienie zgromadzone w sklepie artykuły spożywcze nie nadawały się do spożycia. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.