40-latek odpowie za kradzieże w recydywie

Policja (fot. Tcz.pl)
Tczew - 40-latek odpowie za kradzieże w recydywie
Tczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy za popełnione przestępstwo. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany 40-latek miał związek z innym przestępstwem kradzieży kosmetyków na terenie jednego z tczewskich sklepów. Mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu oraz usłyszał zarzut kradzieży w recydywie. Wczoraj został doprowadzony do aresztu śledczego.

W miniony piątek funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, realizując jeden z nakazów doprowadzenia, zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy. Wobec zatrzymanego sąd wydał taki wyrok za popełnione przez niego przestępstwo pobicia. Mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Okazało się również, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez kryminalnych do przestępstwa kradzieży kosmetyków, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Tczewa. Mundurowi zajmujący się tą sprawą ustalili, że 40-latek w miniony czwartek kilkukrotnie wszedł na teren placówki handlowej i wykorzystując nieuwagę personelu kradł z półek sklepowych kosmetyki. Okazało się, że skradziony towar warty był ponad 500 złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, do której się przyznał. To przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, za co grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności. Wczoraj 40-latek trafił do placówki penitencjarnej, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzi ponad 2,5 roku.


Drukuj
Prześlij dalej