Gniew będzie świętować 725-lecie

Rynek w Gniewie (fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew będzie świętować 725-lecie
To już 725. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH! Z tej właśnie okazji organizatorzy zapraszają do Gniewa 23 i 24 września na uroczyste obchody Rocznicy Nadania Praw Miejskich.

Urodziny rozpoczniemy mszą świętą w Kościele następnie wszyscy zaproszeni goście przejdą ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego na świętowanie Urodzin Miasta Gniew oraz Święta Szkoły Podstawowej nr 1. Tego dnia czeka nas wiele atrakcji między innymi prelekcja historyczna, koncert zespołu "Na cały głos", życzenia od burmistrza i tort dla mieszkańców. Nastąpi również odsłona pamiątkowych znaczków promujących Gminę Gniew oraz wystawa fotografii mieszkańców "Cykam Gniew".

Natomiast 24 września zapraszamy Państwa na drugi dzień urodzin tym razem w Opaleniu, gdzie odbędzie się PIKNIK HISTORYCZNY SZLAKIEM NIZINY OPALEŃSKIEJ. 24 września o godzinie 10:00 rozpocznie się piknik. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy na zbiórkę przed szkołą w Opaleniu. Następnie nastąpi przejazd do Widlic Górnych. Prezentację biografii Gottlieba Schmidta oraz historii obelisku jemu poświęconemu przedstawi Bogdan Badziong. Kolejnym punktem będzie przejazd do Małego Wiosła do punktu widokowego, gdzie nastąpi prezentacja historii powstania punktu widokowego oraz trasy turystycznej, którą zaprezentuje Paweł Głowala.

Prezentację historii rezerwatów przyrody Małe i Duże Wiosło oraz popularyzację walorów ekologicznych w środowisku naturalnym przedstawi Dariusz Kowalewski.


Przejście pieszo do miejscowości Małe Wiosło i prezentacja historii Małego i Dużego Wiosła oraz legendę "O starym dębie w Dużym Wiośle" przedstawi Bogdan Badziong.

Przejazd nad Wisłę i posiłek - pieczenie kiełbasek przy ognisku. Przejazd do Widlic Dolnych w pobliżu domu, w którym urodził się Józef Czyżewski. Prezentację biografii Józefa Czyżewskiego omówi Marek Kordowski. Przejazd do Opalenia na wał przeciwpowodziowy (styk i połączenie z nasypem kolejowym) - widok na dawne filary mostu. Prezentację historii mostów opaleńskich zaprezentuje Zygmunt Rajkowski. Przejazd do szkoły w Opaleniu i zakończenie pikniku.

ZAPRASZAMY!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  MARIO_gość

  21.09.2022, 08:13

  Fajny ten tczewski portal taki nie za bardzo o mieście Tczew.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • -2

  nick_gość

  21.09.2022, 08:43

  skoro nic się w Czczewie nie dzieje, to chociaż piszą o tym, co w pobliskich miasteczkach

  Cytuj
  IP: 83.11.xx8.xx1 
  +3

  Tipo_gość

  21.09.2022, 08:58

  Istotny

  ...jest Gniew i Opalenie .

  Cytuj
  IP: 91.13.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.