Rozbudowa stadionu na Bałdowskiej. Ratusz szuka wykonawcy

Stadion lekkoatletyczny przy Bałdowskiej (fot. Panorama Obiekty Sportowe)
Tczew - Rozbudowa stadionu na Bałdowskiej. Ratusz szuka wykonawcy
Tczewski ratusz ogłosił przetarg na drugi etap budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej. Wybudowane mają zostać m. in. trybuny i zaplecze sanitarne.

Urzędnicy z Tczewa szukają wykonawcy drugiego etapu robót:

- II etap inwestycji pozwoli nam m.in. zbudować trybuny na ok. 500 osób, zaplecze sanitarne, parking, wyposażyć obiekt w sprzęt sportowy (np. poprzeczki do skoku wzwyż, bloki startowe, oszczepy), wykonać oświetlenie, monitoring i system nagłośnienia. Zadanie będzie finansowane z budżetu miasta, ale będziemy się też starać o pozyskanie funduszy zewnętrznych. - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.


Zakres etapu II obejmuje następujące prace: rozebranie istniejących nawierzchni, słupów oświetleniowych, obecnych budynków zaplecza, ogrodzenia terenu - z wywozem i utylizacją odpadów,
dostawa, montaż i podłączenie do wewnętrznych instalacji elektrycznych, wodnych i sanitarnych kompletnego modułowego kontenera sanitarnego, dostawa wyposażenia boiska piłkarskiego (np. wiaty dla zawodników rezerwowych, wiata dla sędziów, chorągiewki narożne), dostawa wyposażenia stadionu lekkoatletycznego (np. poprzeczki do skoku wzwyż, płotki wyczynowe, bloki startowe, tablice do obliczenia okrążeni, oszczepy, dyski do rzutu, kule do rzutów), budowa trybun z elementów prefabrykowanych, zadaszona trybuna główna dla ok. 500 osób, budowa ogrodzenia terenu i trybun, remont istniejącego budynku sanitarnego z budową toalety dla osób niepełnosprawnych, wykonanie kanalizacji sanitarnej do budynków zaplecza, dokończenie budowy kanalizacji deszczowej, wykonanie przyłącza wodociągowego do budynków zaplecza, wykonanie nawierzchni utwardzonych, w tym parkingu (30 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla 2 autobusów) i ciągów pieszych, dostawa i montaż elementów małej architektury, wykonanie trawników dywanowych siewem, wykonanie oświetlenia parkingu i terenu przy kontenerach, wykonanie oświetlenia bieżni, wykonanie szafek terenowych - 3 sztuki, doprowadzenie zasilania do budynku zaplecza, wykonanie kompletnego systemu monitoringu z doprowadzeniem zasilania do kamer oraz wykonanie systemu nagłośnienia obiektu.


- Na oferty czekamy do 16 grudnia br. Termin zakończenia inwestycji to koniec października 2021 r. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Przypomnijmy, w ub. roku ruszyły prace przy budowie boiska lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej. Historia tego miejsca sięga międzywojnia. Po zakończeniu pierwszego etapu robót władze PZLA uznały, że na stadionie w Tczewie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem. Inwestycja była realizowana przez miasto Tczew za kwotę blisko 4,8 mln zł. Prace wykonywała firma PANORAMA Obiekty Sportowe z Piaseczna.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  02.12.2020, 12:55

  wybudować obiekt bez wyposażenia..tylko w Tczewie u MP...takie cuda...

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx2.xx2 
 • -2

  Łupaszko_gość_gość_gość

  02.12.2020, 13:13

  '' a'la long"

  O Panie łaski...

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx9.xx1 
 • +3

  Poblocki_gość

  02.12.2020, 14:41

  Na Kartuzach zrobili kilka razy taniej można? Można. Ale nas stać, nie to co tych biedaków. Dla nas 5mln to jest nic, prezydent ma sejf miejski z nieskończoną ilością gotówki

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx8 
 • Jan_gość_gość

  02.12.2020, 23:01

  A co to jest,,Na Kartuzach,,?

  Cytuj
  IP: 5.172.xx9.xx7 

  c_gość

  03.12.2020, 07:07

  "Na Kartuzach" oznacza, że nie w mieście Kartuzy, tylko na nim. Oni tam mają taką niewidzialną kopułę i jak cię helikopter na to postawi, to jesteś wtedy na Kartuzach, a mieszkańcy są w Kartuzach. Proste? To tak, jak być "na dyskotece". Jedni się bawią "w dyskotece", a inni "na dyskotece", czyli na dachu.

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • -1

  Pampliniak_gość

  02.12.2020, 16:23

  pytanie

  Ej, a stadion powiatowy jest przecież w Pamplinie. Może jak zapłacicie Tszczewiaki to mogę go Wam czasem udostępnić. Chceta?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx4 
 • +7

  gość_gość

  02.12.2020, 16:50

  zegar słoneczny

  Kiedy zegar słoneczny z Parku Miejskiego, stojący w cieniu drzew, zostanie zamontowany na otwartej przestrzeni, albo zutylizowany? Władze miasta są wyjątkowo odporne na wstyd który trwa już 11 lat. Żenada!! Koszt tego ustrojstwa, to 200 tyś. zł. "Zegarmistrz"z Magistrat,. który odpowiada za tą "inwestycję", powinien spalić się ze wstydu, lub zmienić pracę. Mieszkańcy przez tyle lat stracili już sił,y żeby z tego absurdu się śmiać i drwić.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +2

  qq_gość

  03.12.2020, 04:21

  Brawo Ty

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • stefan_gość

  03.12.2020, 07:17

  Te monitoringi i kamery z pewnością wygra alarmowy ;) A fibernet wykona okablowanie i podłączy do netu.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
 • Tczewiak_gość_gość

  03.12.2020, 20:10

  Szkoda tylko ze nie jest dostepny dla kazdego. Czlowiek chce poćwiczyć a wiecznie zamknięty na 4 spusty

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.