"Trzeźwa autostrada". Dzisiaj kontrole na zjazdach z A1

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Trzeźwa autostrada". Dzisiaj kontrole na zjazdach z A1
Pomorscy policjanci prowadzą działania "Trzeźwa autostrada". Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Mundurowych spotkamy na zjazdach z autostrady.

Powitanie Nowego Roku często wiąże się ze spożywaniem alkoholu. Zdarza się, że uroczystości trwają kilka dni. Pomorscy policjanci 2 stycznia przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na bramkach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków. W przypadku ujawnienia kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub innego, działającego podobnie środka, zostanie zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

-
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wiąże się z licznymi konsekwencjami. Zakaz prowadzenia pojazdu często prowadzi do utraty pracy. Wysoka kara finansowa może być poważnym uszczupleniem domowego budżetu. Rozprawa sądowa oraz wyrok zamyka możliwość podjęcia pracy w wielu firmach. Wszystkie wymienione sankcje są źródłem stresu, którego można uniknąć będąc trzeźwym i wypoczętym za kierownicą. Przypominamy, że brak alkoholu w wydychanym powietrzu nie oznacza, że jesteśmy w pełni sprawni i możemy prowadzić samochód. Zmęczenie powoduje opóźnienie reakcji, która jest bardzo istotna podczas dynamicznych sytuacji na drodze. Jeżeli czujesz, że jesteś zmęczony, nie wsiadaj za kierownicę! Sen, odpowiedni posiłek i regeneracja są niezwykle istotnymi czynnikami dla bezpieczeństwa Twojego, Twoich bliskich i innych użytkowników dróg. - wyjaśnia asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Policjanci zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +8

  proxx_gość

  02.01.2019, 08:01

  Dobrze, że nie wczoraj bo by jeszcze kogoś złapali :)

  Odpowiedz
  IP: 198.160.xx3.xx0 
 • Hehe_gość_gość

  02.01.2019, 13:17

  Tasować frajerów jak karty w talii 2019 rok 300% podwyżek mandatach dla debili

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA