Za nami XI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

Wyniki konkursu (fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie)
Tczew - Za nami XI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

zobacz galerię zdjęć: 4
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie zorganizował i przeprowadził XI Edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów. Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu tczewskiego. Uczestnicy muszą wykazać się podstawową znajomością ustaw z zakresu praw konsumenckich, elementarnych zagadnień z zakresu prawa konsumenckiego w Polsce oraz zasad działalności instytucji ochrony konsumentów i konkurencji.

Pierwszy etap stanowiły eliminacje szkolne, które odbyły się zdalnie przy użyciu aplikacji Microsoft Form za pomocą formularza z pytaniami testowymi znajdującymi się na stronie www.powiat.tczew.pl. Chęć udziału w konkursie zgłosiły następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie, Zespół Szkół Technicznych w Tczewie, Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie oraz Zespół Szkół Branżowych w Tczewie.

- Łącznie udział w eliminacjach szkolnych wzięło 62 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych. Zaafektowało to wyłonieniem 12 finalistów, którzy 6 maja wzięli udział w finale konkursu również w formule on-line na stronie internetowej Powiatu Tczewskiego. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego.


Zwycięscy XI Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów:


I miejsce - Weronika Węsierska z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, zdobyła łącznie 18 punktów
II miejsce ex aequo:
Oliwer Gużewski z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, zdobył łącznie 17 punktów
Marika Partyka z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, zdobyła łącznie 17 punktów
IV miejsce - Marcin Brzeziński z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, zdobył łącznie 16 punktów
V miejsce - Kinga Mentel z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie, zdobyła łącznie 14 punktów

Wszyscy otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tczewie - Przemysława Szenroka atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  Judyta_gość

  26.05.2021, 19:25

  Ten rzecznik o ile to jest ten o którym myślę (dlugie włosy i nos, koło 60-65 lat) to za miły nie jest. z tego co mi rodzice opowiadali strasznie wyniosły i po prostu dziwny jakby pozjadal rozumy. ja rozumiem że się zna ale nie powinien starszym ludziom pokazywać wyższości. wiele złych opinii o nim słyszałam nie tylko od rodziców

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx4 
 • +3

  mieczy_gość

  26.05.2021, 21:53

  *****

  no każdy chyba kto korzystał z tego biura porad to wie, że klimat jest zacny w sensie inna planeta. NIGDY WIĘCEJ TAM NIE PÓJDĘ !!! Jak można petentowi rzucić wzór i kreślić po nim jakieś szkice i uwagi . do tego pouczanie, a co pan nie wiedział ? a czemu pan podpisał ? a ile ma pan lat ? no litości. NIE POLECAM

  Odpowiedz
  IP: 178.175.xx8.xx8 
 • +2

  Szok_gość

  27.05.2021, 07:31

  Masakra

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA