Oczyszczalnia w Pelplinie zmodernizowana

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Oczyszczalnia w Pelplinie zmodernizowana
18 marca 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Pelplinie. Jest to największe z zadań realizowanych przez spółkę "Pelkom" Sp. z o. o. w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w aglomeracji Pelplin", który to otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ze względu na trwającą pandemię, uroczystość miała bardzo skromny charakter, na zaproszenie Prezesa Spółki "Pelkom" Sp. z o. o. wzięli w niej udział m. in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański Marcin Osowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz przedstawiciel głównego wykonawcy robót Zakładu Remontowo - Budowlanego "Danbud" Paweł Wesołowski.

Całkowita wartość projektu wynosi 18,7 mln zł, zaś dofinansowanie pochodzące ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 9,4 mln zł. Pozostałe środki pochodzą m. in. z pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków własnych spółki oraz Gminy Pelplin, która na ten cel wniosła wkład finansowy do spółki w wysokości 2.530.000 zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • rowerowy johny_gość_gość_gość

  26.03.2021, 07:25

  Ale co tam w Gniewie słychać? Czemu na portalu miasta Gniew piszecie o Psiaplinie?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx5 
 • +4

  Hook_gość

  26.03.2021, 07:59

  .

  Nie ma się czym chwalić. Urzad gminy ciągle przymyka oko na nielegalne pozbywanie się ścieków przez mieszkańców niektórych wsi tej gminy. Wsie nie podłączone do oczyszczalni spuszczają nieczystości do rowów, a dalej płyną do Wisły. Wystarczyłaby poprosić użytkowników o przedstawienie rachunków za wywóz szamba, porównać ilośc zużytej wody z ilością ścieków i po sprawie. Ten brak działania wydziału środowisko jest skandaliczny.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.