Spowodował dwie kolizje i uciekł. Nietrzeźwy kierowca nie miał uprawnień

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Spowodował dwie kolizje i uciekł. Nietrzeźwy kierowca nie miał uprawnień
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 45-letniego kierowcę renault, który spowodował 2 kolizje i uciekł. Dzięki wzorowej postawie świadków tego zdarzenia nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie, od razu poczuli zapach alkoholu od kierującego obywatela Bułgarii. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 45-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

23 marca br. przed godziną 23 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który zaparkował samochód na jednym z parkingów na terenie miasta.

- Z informacji przekazanych policjantowi przyjmującemu zgłoszenie wynikało, że kierowca renault chwilę wcześniej jeździł ulicami miasta, a jego zachowanie wskazywało na to, że jest pijany. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, gdy tylko podeszli do mężczyzny, od razu poczuli od niego zapach alkoholu. Mundurowi w związku z zaistniałą sytuacją zatrzymali nietrzeźwego 45-letniego kierowcę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Zatrzymany obywatel Bułgarii odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego stróże prawa przetransportowali go do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Mundurowi po pobraniu krwi 45-letniemu kierowcy doprowadzili go do policyjnego aresztu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - Podczas policyjnych czynności okazało się, że zatrzymany kierowca nie ma uprawnień do kierowania samochodami. Dodatkowo policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że zatrzymany 45-latek przed zatrzymaniem spowodował dwie kolizje, gdzie po zderzeniu się z innymi samochodami uciekł z miejsc tych zdarzeń.


Wczoraj po wytrzeźwieniu 45-latka śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcę czeka również dotkliwa kara finansowa. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna odpowie za spowodowanie 2 kolizji. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.


- Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii. - dodaje policjant.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +20

  PLUSUJEMNY_gość_gość_gość_gość

  25.03.2021, 14:24

  Reaguje i zgłaszam.

  Proszę przyjrzeć sie gówniarzom w granatowym BMW (prawdopodobnie narodowości bulgarskiej lub rumuńskiej)piratującym na Górkach w okolicack ul.Broniewskiego.Kwestią czasu jest,kiedy spowodują jakieś nieszczęście.Myślę,że wystarczy ostrzeżenie.

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • -18

  mieszkaniec os.górki_gość

  25.03.2021, 15:47

  Musisz niezle im zazdrościć tego BMW ,widzę ich praktycznie codziennie i nie zauważyłam żeby przekraczali prędkość . A jeżeli jest inaczej to to nagraj i zanieś na policję .

  Cytuj
  IP: 83.8.xx0.xx8 
 • +5

  Lolo_gość

  25.03.2021, 16:04

  Na zdjęciu to Ta złośliwa?

  Slawetna j???

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx4 
 • +1

  Medyk_gość

  27.03.2021, 11:16

  Tam są same złośliwe brzydkie i głupie

  Cytuj
  IP: 83.20.xx6.xxx 
 • +7

  Nick_gość

  25.03.2021, 16:18

  Nick

  Bułgarowi nic nie zrobią. Oni są ponad prawem w Polsce.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx3.xx7 
 • -3

  Pracownik_gość

  25.03.2021, 23:48

  "obrońcy czarnej".

  Kiedyś pracowałem w Tczewie żadnej kobiety niepoznałem ale poznałem bawiących się w detektywów śledczych śledzących pytających. Kiedyś w moim życiu poznałem dużo kobiet (agencje) we wojsku na przepustce w Wrocławiu poznałem najładniejszą dziewczynę z Wrocławia byłem zakochany kilka lat zawiózł mnie taksówkarz pracowała w lokalu dla dorosłych była z koleżanką tak się zastanawiam czy bawiący się w detektywów śledczych śledzących pytających " obrońcy czarnej" chcący zrobić mi " Polskę" rozwiązali zagadkę jak można szybko poznać dziewczyny kobiety i się z nimi bawić podpowiedź ( agencje).

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • -1

  Pracownik__gość

  26.03.2021, 01:11

  Prawda POLSKA.

  Tak, bardzo dobrze pamiętam bawiących się w detektywów śledczych śledzących pytających zastanawiam się czy wiedzą że można się bawić z dziewczynami kobietami w agencjach i czy oglądali film "porąbani".

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • -2

  Pracownik__gość

  26.03.2021, 01:39

  Prawda POLSKA.

  Tak dobrze pamiętam że w tym mieście są bawiący się w detektywów śledczych śledzących pytających zastanawiam się czy wiedzą że można się bawić z dziewczynami kobietami w agencjach i czy oglądali film "porąbani". Nie mam pretensji do bawiących się w detektywów śledczych w tym mieście żeby było wszystko jasne po wojsku musiałem pracować w tym mieście wszystkie dziewczyny kobiety które poznałem w moim życiu i z którymi się bawiłem nic im złego się nie stało pozdrawiam żyjcie bawicie się a od śledzenia są detektywi i Policja.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • -2

  Były zakochany zamulony Pracow_gość

  26.03.2021, 02:03

  "obrońcy czarnej".

  Ze wszystkimi kobietami w moim życiu się bawiłem a "obrońcy czarnej" bawiący się w detektywów śledczych którzy miałem wrażenie że ciągle mnie śledzą depczą mi po piętach chcących zrobić mi" Polskę" nie musicie się martwić we Wrocławiu są bardzo dobre agencje dziewczyny i pewnie jeszcze najlepsza Policja pod słońcem.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • PLUSUJEMNY_gość_gość_gość_gość

  26.03.2021, 14:29

  "Musisz niezle im zazdrościć tego BMW ,widzę ich praktycznie codziennie i nie zauważyłam żeby przekraczali prędkość . A jeżeli jest inaczej to to nagraj i zanieś na policję ."

  Tak,kilkunastoletni 'demon" BMW może być obiektem zazdrości(sprawdziłbym badania techniczne wozu).Opisuje co widzę.

  Odpowiedz
  IP: 95.51.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.