Knybawa, Bałdowo, Subkowy - służby miały ręce pełne roboty

Dwa wypadki w okolicy Subków (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Knybawa, Bałdowo, Subkowy - służby miały ręce pełne roboty
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13.01.2020 roku do 19.01.2020 roku zanotowano łącznie 23 zdarzenia, w tym 6 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

14.01.2020r. Tczew Aleja Solidarności - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie samochodu osobowego oraz samochodu dostawczego. Po zabezpieczeniu terenu działań i wprowadzeniu ruchu wahadłowego odłączono akumulator oraz zamknięto zawór butli LPG w samochodzie osobowym. Jednocześnie udzielono pomocy medycznej poszkodowanemu, którego przekazano po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.

16.01.2020r. Subkowy DK 91 - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych oraz jednego dostawczego, w których łącznie podróżowało 5 osób dorosłych i 2 dzieci. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób podróżujących samochodami, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu z jezdni rozbitych elementów karoserii. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły obrażeń wymagających hospitalizacji. W działaniach brały udział 4 zastęp z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Subkowy.

17.01.2020r. Bałdowo DK 22 - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy oraz samochód osobowy po zderzeniu. Samochód osobowy przylegał lewym bokiem do przodu samochodu ciężarowego, miał wgniecioną karoserię oraz słupki lewego boku. W środku znajdowała się osoba kierująca samochodem, nie uskarżała się na bóle lecz nie mogła opuścić samochodu o własnych siłach. Druga osoba, która podróżowała samochodem osobowym znajdowała się na zewnątrz pojazdu. Działania straży polegały na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, w szczególności kierującej pojazdem osobowym, którą wydobyto z pojazdu na noszach, a następnie przekazano ZRM wraz z drugą osobą poszkodowaną. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję, samochód osobowy zabrała pomoc drogowa a samochód ciężarowy odjechał na najbliższy parking. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

18.01.2020r. Knybawa DK 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który po zjechaniu na pobocze przeciwległego pasa ruchu zsunął się ze skarpy i oparł się na drzewie. W pojeździe znajdowała się zakleszczona osoba poszkodowana, której pomocy udzielali ratownik medyczny oraz funkcjonariusz Policji. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych. Osobę poszkodowaną ewakuowano z pojazdu na noszach typu deska przez tylną klapę pojazdu. Za pomocą pilarki mechanicznej usunięto gałęzie umożliwiając transport poszkodowanej na noszach po skarpie na jezdnię, gdzie znajdowała się karetka. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  Gość_gość_gość_gość

  21.01.2020, 09:23

  Czy na drodze 22 nie ma prac drogowych , które od wielu lat ciągną się w nieskończoność.

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx9.xx1 
 • Ziomek24_gość

  21.01.2020, 19:26

  Bałdowska

  Kiedy ktoś zrobi porządek i naprawią słońcu tom drogę "Bałtowska" to jakaś porażka nic tylko łata na łacie i dziura na dziurze brak chodnika do Hubera ludzie łażą do pracy po ulicy brak oświetlenia przy działkach główna arteria prowadząca z Malborka do Tczewa a tak zaniedbana droga wstyd!

  Odpowiedz
  IP: 31.6.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.