Młodzież inna, ale nie gorsza

Piotr Cymanowski podkreślał, że placówka nie jest gorsza od innych (fot. tcz.pl)
Tczew - Młodzież inna, ale nie gorsza
W siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy w Tczewie uroczyście zainaugurowano działalność gimnazjum nr 5 z oddziałami przysposabiającymi do pracy. Placówka działa w ramach Zespołu Kształcenia Zawodowego i ma pomóc odnaleźć się młodzieży na rynku pracy.

W gimnazjum, które kształci młodych ludzi na Nowym Mieście, uczniowie oprócz szkolnej wiedzy mogą nabyć umiejętności przysposabiające do wykonywania zawodu:

- To placówka szczególna - nie gorsza, ale inna - mówił Piotr Cymanowski, dyrektor nowego gimnazjum. - Nasza placówka realizuje program wyznaczony przez ministerstwo edukacji, ale daje młodzieży bonus - szansę przyuczenia się do zawodu. Umożliwia to bliskość bazy szkoleniowej Zespołu Kształcenia Zawodowego.

Aby jednostka prowadzona przy Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie przy ulicy Sobieskiego mogła rozpocząć działalność, radni z miasta i powiatu musieli wyrazić na to zgodę za pomocą stosowanej uchwały:

- Cieszą mnie wszelkie tego typu inicjatywy, bowiem są wielką szansą dla naszej młodzieży. Młodzi ludzie, którzy uczą się w tego typu placówkach, często mają dużo większe zacięcie do nauki niż młodzież ze zwykłych szkół. - powiedziała nam radna Gertruda Pierzynowska.

Piątkową uroczystość połączono z wojewódzką inauguracją roku szkolnego Ochotniczego Hufca Pracy. Do siedziby OHP przy ulicy Sobieskiego przybyli m. in. samorządowcy z miasta i powiatu oraz młodzież. Wszyscy zgodnie przyznawali, że okres nauki należy do tych, które najmilej wspominamy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  technik_gość

  28.10.2009, 08:59

  inteligencja z OHP

  Tylko dodatkowy sposób żeby wyciagnąc kasę skąd się da. Przecież od dawna wiadomo, że do OHP uczęszczają ludzie, którym nie chciało się uczyć w normalnej szkole. To jest nasza przyszłośc narodu.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx0 
 • +2

  hehehe

  28.10.2009, 14:13

  :)

  bo są trzy prawdy : święto prawdo tyż prawdo i gów.o prawdo wybór należy do Was :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  JOLA_TCZ_gość

  29.10.2009, 12:05

  do technik

  Udało Ci się , to się ciesz!!!! Inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem, i po Twoim komentarzu możemy się w tym utwierdzić! OHP to super sprawa dla uczniów z problemem z przyswajaniem wiedzy,ci ludzie może i nie mają zacięcia do nauki ,za to są dobrymi pracownikami.Zatrudniamy takiego i wiem co piszę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx1 
 • +1

  robak

  29.10.2009, 13:29

  JOLA TCZ; potwierdzam, sam swego czasu pracowałem w OHP w Tczewie; z gliny można ulepić cudo sztuki albo można jej nie obrabiać; w czasie gdy tam pracowałem jeździliśmy na imprezy; konkursy - po całej Polsce; zdobywaliśmy nagrody; prezentowaliśmy twórczość artystyczą, nie każdy ma możliwość opanowania sztuki nauki; nie każdy ma warunki; nikt nie rodzi się zły; to wszystko to kwestoa środowiska; nawyków; często wychowania

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.