Czekają pieniądze za działania w zdegradowanym obszarze

Na Starym Mieście nie brakuje zdegradowanych obszarów (fot. tcz.pl)
Tczew - Czekają pieniądze za działania w zdegradowanym obszarze
Rewitalizacja Starego Miasta to nie tylko działania na papierze, ale konkretne prace, które mogą przywrócić dawny blask temu obszarowi Tczewa. Jednak ważne są nie tylko działania magistratu, ale może przede wszystkim organizacji pozarządowych, które podejmują działania, np. aktywizujące mieszkańców starówki. Na takie organizacje czekają pieniądze.

W związku z realizacją Programu Rewitalizacji Starego Miasta w Tczewie (więcej na stronie www.gospodarka.tczew.pl ) oraz opracowywaniem projektu "Rewitalizacja obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie. Przywrócenie świetności na 750-lecie", adresowanym do Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego dla lokalnych działaczy pojawia się szansa na dodatkowe pieniądze:

- Informujemy, iż pojawi się możliwość uzyskania dofinansowania dla organizacji pozarządowych na działania społeczne realizowane w obszarze zdegradowanym.- wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Zachęcamy więc do składania wniosków w ramach Poddziałania 7.2.1 "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji.

Realizowane mogą być działania zmierzające do rozwoju w zakresie wsparcia dla tworzenia i działalności podmiotów integracji społecznej, wspierania i promocji wolontariatu, wspierania samodzielności oraz tworzenia i funkcjonowania pozaszkolnych form integracji społecznej młodzieży oraz zdobywania i aktualizowania kwalifikacji zawodowych. W ramach tego Poddziałania przewiduje się realizację projektów skierowanych bezpośrednio do osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz do podmiotów wspierających te osoby. Więcej informacji odszukać można na stronie: http://www.wrotapomorza.pl/pl/defs .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • es_gość

  28.10.2009, 07:53

  z tego zo wiem, 7.2.1 nie dotyczy wyłącznie obszarów zdegradowanych, jest nastawiony natomiast na osoby wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem, zatem organizacje nie działające na tym terenie też raczej będą miały szanse. Poza tym środki w tym poddziałaniu na ten rok zostały wyczerpane, kiedy będzie ogłoszony konkurs w roku przyszłym - nie wiem. Katalog działań, które mogą być realizowane jest w każdym konkursie inny, aczkolwiek mieści się w tym zakresie wymienionym w artykule. Nie rozumiem sensu umieszczenia tej informacji.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx8.xx3 
 • -1

  ad_gość

  28.10.2009, 15:36

  nie martw sie ja tez nie rozumiem i w gminie nie

  rpzumieja ale pensje biora ,a po drugie to stare miasto tzrba by bylo nalotem dywanowym poskladac i wybudowac od nowa wszelkie prace typunowa elewacja do niczego nie prowadzi te budynki potrzebuja wyburzenia , a element wysiedlic najlepiej z 10 km od centrum

  Odpowiedz
  IP: 212.183.xx0.xx0 
 • +1

  Mieszkaniec Starego Miasta_gość

  28.10.2009, 20:37

  do ad_gość Witam mieszkanca zapewne najcudowniejszego osiedla w Tczewie (Bajkowego) ktory z zadrtym nosem spaceruje po Tczewie i z pogarda patrzy na ludzi mieszkajacych na inny osiedlach. Otoz drogi Ad_gość nie wiem czy wiesz ale na starowce tez mieszkaja ludzie ambitni, mobilni, wyksztalceni i nie trzeba ich wysiedlac jak to napisales 10km od Tczew. Zobaczymy co za 10lat bedzie na Bajkowym - pewnie drugie Suchostrzygi (betonowa dzungla) po ktorej po zmroku strach przejsc. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze wiekszosc Starego Miasta jest monitorowane i wedlug ststystyk policyjnych jest jednym z najbezpieczniejszych osiedli tczewskich. A wiec prosze nie generalizujmy i nie tworzmy sztucznych niczym niepotwierdzonych stereotypow dotyczacych Starego Miasta. Mysle ze po zakonczeniu rewitalizacji niejeden mieszkaniec zmieni zdanie co do tczewskiej Starowki. Pozdrawiam Mieszaniec Starego Miasta

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx6 
 • +1

  byly mieszkaniec_gość

  29.10.2009, 11:39

  Stare Miasto

  mam sentyment do Starego Miasta,chociaz nie mieszkalem tam ,jak przyjezdzam do Tczewa to kieruje sie na Stare Miasto.Te nowe powstale osiedla nie robia zadnego wrazenia wrecz przeciwnie przypomina mi sie posenka P.M. Rodowicz " jada wozy kolorowe ................"kolorystyka budynkow jest okropna. (Ktos znowu na tym zarobil) pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  IP: 62.143.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia