Szef sztabu A. Dudy o moście: "To jest inwestycja samorządowa, my nie jesteśmy we władzach powiatu"

Temat mostu w Tczewie stał się jednym z punktów ogólnopolskiej kampanii. "To jest inwestycja samorządowa, my nie jesteśmy ani we władzach powiatu, ani gminy Tczew." - powiedział, pytany przez dziennikarzy o obietnice Andrzeja Dudy z 2015 roku w kontekście odbudowy mostu, szef jego sztabu Andrzej Bielan. A Radosław Fogiel z PiS ostro krytykował wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, deklarującego pomoc w sprawie mostowej, mówiąc, że składa tczewianom "nierealne obietnice". Obaj nie odnieśli się wprost do deklaracji Andrzeja Dudy z 2015 roku.Mieszkańcy Tczewa, czekali na wizytę Andrzeja Dudy - wszystko z powodu niepewnej sytuacji Mostu Tczewskiego. Przypomnijmy - właśnie w Tczewie w 2015 roku - Andrzej Duda jako kandydat na prezydenta RP, mówił m. in. "W Polsce trzeba zlikwidować takie absurdy jak to, że państwa powiat jest właścicielem pięknego, zabytkowego mostu, którego remont kosztuje dzisiaj więcej niż roczny budżet powiatu. I przecież każdy wie, że powiat nie jest w stanie czegoś takiego zrealizować sam. To powinna być sprawa władz centralnych". Duda odwiedził 29 czerwca Kociewie - pojawił się w Starogardzie. Kwestia mostu nie została oficjalnie poruszona. Do Tczewa na razie nie przyjechał (w mieście pojawił się natomiast Rafał Trzaskowski, który o moście mówił tutaj ). Po wizycie nie zabrało pytań o stan mostu w Tczewie. Podczas wtorkowego briefingu prasowego Adam Bielan - szef sztabu Andrzeja Dudy (członek Porozumienia, którego szef - Jarosław Gowin poparł akcję #MostTczewskiJakWesterplatte ) i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zostali zapytani przez dziennikarkę Polsatu o obietnicę Andrzeja Dudy z 2015 roku:

- To jest inwestycja samorządowa, my nie jesteśmy ani we władzach powiatu, ani gminy Tczew. - uciął Adam Bielan - Przypomnę tylko, że rząd zjednoczonej prawicy uruchomił największy w historii program budowy mostów, w ramach którego zostanie wybudowanych 20 nowych przepraw przez różne rzeki.

Również Radosław Fogiel nie odniósł się wprost do wypowiedzi Andrzeja Dudy z 2015 roku:

- Ja tylko mogę powiedzieć, że z jakiegoś powodu mieszkańcy Tczewa są prześladowani przez polityków PO. Najpierw pan poseł Neumann wypowiedział się o nich w nie najlepszych słowach, a dzisiaj Rafał Trzaskowski składa im nierealne obietnice. Najpierw powinien opanować sytuację w Warszawie. - mówił.

Przypomnijmy, w 2015 roku Andrzej Duda mówił tak - "To Polska, a nie powiat tczewski, powinien się tym [mostem] zajmować. (...) I może właśnie taka sprawa, bo jedyny taki most w Polsce, wymaga wyraźnej interwencji prezydenta. Choć prezydent zajmuje się sprawami globalnymi, dużymi, ale jest taki jeden most w Polsce - i w tej sprawie prezydent powinien interweniować, żeby się ustawodawca i rządcy zastanowili nad tym, że przecież to jest kraina absurdu, że się coś takiego dzieje. A absurd proszę państwa nie może wiecznie trwać. "

Jednocześnie poseł PiS z Tczewa, Kazimierz Smoliński informował kilkanaście dni temu media, że w Warszawie trwają rozmowy o moście:

- W ostatnich czterech latach skarb państwa przeznaczył ponad 30 mln zł na remont tego mostu. Jednak ta formuła dotychczasowego remontu przez samorząd powiatu tczewskiego wyczerpała się. Samorząd po dwóch etapach zakończył możliwość dalszego finansowania z wkładem własnym, więc musimy znaleźć rozwiązanie, żeby ta budowa była realizowana ze środków państwowych albo środków samorządowych województwa pomorskiego - mówił poseł Kazimierz Smoliński - Myślę, że jeszcze w czerwcu, a najpóźniej w lipcu będą decyzje w sprawie remontu tego obiektu. Mieszkańcy Tczewa i Lisewa Malborskiego będą z tego rozwiązania zadowoleni.

Wczoraj pojawiły się też zapowiedzi, że Muzeum II Wojny Światowej już pracuje nad przygotowaniem ekspozycji dotyczącej mostu (więcej na ten temat jeszcze dzisiaj). Czy sprawa znajdzie rozwiązanie przed wyborami? Będziemy o tym informować na bieżąco.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (46)
dodaj komentarz

 • +2

  Zloty_gość

  01.07.2020, 10:12

  Most

  Cały Tczew walczy aby Państwo przejęło ten obiekt I odciażylo nasz miejski budżet... Widać PAD chce u nas elektorat zerowym kosztem. Dla mnie to jasny sygnał aby na niego nie głosować. Nie widać woli rozwiązywania problemu który jest po nad siły samorządowe.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx4 
 • +1

  Tczewiak_gość

  01.07.2020, 10:41

  tylko obietnice zostały

  to po jaką cholerę Duda obiecywał w poprzedniej kampanii??? pytam się !!!

  Cytuj
  IP: 83.23.xx3.xx8 
  +18

  ._gość

  01.07.2020, 11:35

  Trzaskowski i Hołownia jak 2 klony

  I wszystko jasne! Wspólny live Trzaskowskiego i Hołowni. Uwaga finansowany ze środków Hołowni. Czyli "niezależny" biedny kandydat finansuje teraz kampanię Trzaskowskiego? Teraz już wiecie po co był Hołownia ? Ten sam numer co wybory, pojawia się nowy niezależny ostatnio Petru, teraz Hołownia, odbiera głosy kandydatom naprawdę antysystemowym i potem łączy siły z układem 3RP. To jest tak czytelne, że aż dziw bierze, że tylu ludzi daje się na to nabrać.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx6 
  +3

  Mostowy_gość_gość

  01.07.2020, 21:03

  Most

  No i mamy, cykor nie wezmie udzialu w debacie telewizyjhnej. Czyli pytan o moscie nie bedzie. Jareczek napewno zakazal. Cykor, cykor, cykor! I to jest prezydent który chce byc nim dalej. Wystd, wstyd, wstyd.....

  Cytuj
  IP: 217.252.xx7.xx0 
  +5

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  01.07.2020, 23:41

  Urojenia !?

  Poseł Smoliński deklarował że jak PiS dojdzie do władzy to most będzie odbudowany !? Dlatego wiara jest utopijna w Andrzeja Dudę !!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx8 
 • -25

  Tczew/Koeln_gość

  01.07.2020, 10:17

  prosta rowniez jest moja odp. pod haslem ,,Moj partner jest Europejczykiem a nie ministratem " z flaga Polski i Europy a ja, jako Europejczyk z podwojnym obywatelstwem Polski i takze Niemiec zaglosuje na mniejsze zlo, wiec Duda nie ma szans i NIGDY NIE PIS bo to doprowadzi do katastrofy nie tylko mostu tczewskiego

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx6 
 • +1

  mieczyslaw

  01.07.2020, 10:18

  #dont'duda't

  Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że PiS, PAD, nie dotrzymują słowa? Że ich działania nakierowane są tylko i wyłącznie na zdobycie i umocnienie władzy. Im nie zależy na nikim i niczym, tylko na władzy, bo władza daje im bezkarność i pieniądze. Żaden rząd nie ma na koncie tylu afer, co rząd Prawa i Sprawiedliwości!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +25

  Kinjo_gość

  01.07.2020, 10:51

  Mieczysławie

  A o co chodziło PO? Przypominam, że PO rządziła 8 lat. Dlaczego wtedy nie przekazano środków na pełny remont mostu? Odpowiesz mi na to krótkie pytanie? Piszesz o chęci posiadania władzy. Przypnij sobie jak to było za czasów PO i Tuska... Oni dotrzymywali obietnic czy bezczelnie je łamali? Masz chyba krótką pamięć. PAD przestrzelił z mostem, ale to samo robi Trzaskowski.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx6 
  +2

  mieczyslaw

  01.07.2020, 13:24

  Kinjo_gość

  Nie rozumiem Twojej retoryki. Od ponad 5 lat rządzi PiS i to teraz PiS ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się w kraju. PO już swoje dostało po grzbiecie, przegrywając wszystkie możliwe wybory w ostatnich latach. Trzaskowski nie jest idealny, wręcz jest daleki od ideału, ale Duda, no proszę! Co Andrzej Duda zrobił dobrego dla nas, obywateli tego kraju?! Podzielił społeczeństwo, złamał wielokrotnie Konstytucję, nie przestrzegał prawa, jest na każde skinienie prezesa, kompromituje nas na świecie, a co dla mnie najgorsze, on nawet już nie mówi, on krzyczy. Zwyczajnie krzyczy na ludzi. Nie słucha, bo nawet nie spotyka się z tymi, którzy mogliby mieć inne zdanie niż on. Poza tym, prezydent nie ma realnej władzy, jest w większym stopniu reprezentantem kraju. I tutaj co do Dudy można mieć duże zastrzeżenia. A co do mostu, Duda miał swoje 5 lat, teraz czas na zmianę. Niestety to znów wybór między złem, a mniejszym złem, ale to nie ode mnie, ani od Ciebie zależy. Nie stać nas na to, żeby Duda był dalej prezydentem, on nie ma kwalifikacji ani żadnych wartości by pełnić ten urząd.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  Kinjo_gość

  01.07.2020, 14:08

  Mieczysławie

  Prezydent Andrzej Duda zmienił oblicze Polskiej sceny politycznej. Bardzo pozytywnie! Dotychczas było tak, że kandydaci prześcigali się kto więcej obieca, a po wyborach amnezja totalna (z resztą jeden z kandydatów już nie wie czy był posłem i jak głosował). Andrzej Duda to zmienił. Zaczął realizować obietnice wyborcze i ja, podobnie jak miliony polskich obywateli jesteśmy mu za to wdzięczni. Oczywiście nie wszystko się udało, ale prezydent nie może czegoś sam. To co się udało i tak jest sporym osiągnięciem i za to szacunek dla Pana Prezydenta. Jest to jedyny polityk, któremu zaufałem i co by się nie działo, pójdę zagłosować! W polityce społecznej zmieniło się wiele. Choć sam nie korzystam z programów socjalnych, cieszę się, że ktoś w końcu przestał żyć w odrealnieniu (jak pan Tusk) i skierował wzrok na polską rodzinę, której się często nie przelewa. 500+ czy 300+ to programy, które okazały się bardzo dobre! Oczywiście ludzie krytykują, że korzystają z nich pijący i patologia. Czy dzieci są temu winne? Czy są patologią? Nie. Poza tym to jest procentowo margines, którym powinien zajmować się MOPS. To rola samorządów by kontrolować takie rodziny. 500+ sprawiło, że dzieciaki moich znajomych mogły chodzić na dodatkowy angielski. Inni mogą wysłać dzieci na kolonie czy wyjść z nimi po prostu do kina. 300+ jako wyprawka szkolna też się przydaje, bo plecaków czy przyborów szkolnych w sklepie za darmo nie dają, a jak ktoś ma dwoje czy troje dzieci w wieku szkolnym... Obciąża to budżet. Teraz jest lżej. Prezydent upomniał się również o emerytów. Wyższe rewaloryzacje i trzynastka cieszą emerytów. W końcu ktoś sobie o nich przypomniał. I tutaj może ktoś napisać, że inni, jak np. Kosiniak proponują więcej. Oczywiście można zrobić więcej, np. wprowadzić emeryturę bez podatku ale dlaczego Kosiniak, kiedy był ministrem i wicepremierem tego nie zrobił? Nikt Ci tyle nie na, co opozycja obieca. Oni już byli i co zrobili??? Prezydent obniżył również wiek emerytalny, który PO do spółki z PSL i Lewicą wbrew woli ludzi podnosiła. Dotrzymał słowa i konsekwetnie się tego trzyma. Nie ma problemów jak Pan Trzaskowski czy jest za, czy raczej przeciw. Polityka zagraniczna PAD również cieszy. Przestaliśmy być statystami w UE. Jak nam się coś nie podoba to o tym mówimy. Nie patrzymy się co powiedzą Niemcy jak to było za czasów Komorowskiego. Berlin się focha? To działamy w inicjatywie trójmorza! Mamy też najlepsze relacje z Waszyngtonem od niepamiętnych czasów! 30 lat czekaliśmy na zniesienie wiz. I co? Duda załatwił. Kupujemy najnowsze samoloty myśliwskie F-35 (byłyby tańsze gdyby nie PO). Mamy w Polsce wojska NATO. Amerykanie chcą zwiększać obecność wojskową w naszym kraju. Donald Trump zaprasza Andrzeja Dudę jako pierwszego przywódcę po epidemii koronawirusa do Waszyngtonu. To samo mówi za siebie. Możecie wciskać minusy, obrażać i pluć jadem, ale nie można odebrać Prezydentowi jego osiągnięć. Andrzej Duda mój prezydent!!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx1 
  +3

  TCZEWIAK5

  01.07.2020, 15:15

  Miecio, Miecio

  Lata mijają, a Miecio ciągle ten sam. Rozumiem Miecio, że Twoja logika jest taka: Skoro PO dostało po grzebiecie i przegrało kilka starć wyborczych, można im wybaczyć to co było i znów dać możliwość "wykazania się". Nie! PO prowadziło politykę złą dla przecietengeo obywatela. Nie można im tego zapomnieć i dać czystej kartki. Tym bardziej, że trzon PO w większości to ludzie "z tamtych lat". Trzaskowski wpisuje się w ich politykę. Mniejsze zło? Na pewno bardziej Duda niż Trzaskowski. Patrz szerzej. Wygrana Trzaskowskiego to chaos, a Dudy stabilizacja. Czy chcesz tego czy nie, udało się w Polsce wiele zmienić na lepsze za czasów prezydentury Andrzeja Dudy. Każdy ma wolny wybór. Moim jest Andrzej

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  ytam_gość

  01.07.2020, 16:39

  mietek nie truj

  Mieczysław taki intelygent z ciebie , a takie bzdury piszesz . Widać ,żeś wykupiony przez tych tuslolandóf

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx6 
  +3

  mieczyslaw

  02.07.2020, 08:44

  A jakie obietnice wyborcze on spełnił i dotrzymał? Mówimy o moście, którego odbudowę, to właśnie PiS zablokował. Jaką stabilizację zapewnia wybór Andrzeja Dudy? Zamordyzm i prześladowanie, ograniczenie wolności, państwo policyjne, upolitycznione sądy, scentralizowane urzędy i niedofinansowane samorządy. A obywatele? To, że dziś nam żyje się lepiej, to nie jest konsekwencja decyzji politycznych PiSu i Andrzeja Dudy. To kwestia koniunktury gospodarczej na świecie. Po prostu tak trafiło po latach kryzysu. I to jest coś, czego nie ogarniasz, czego nie rozumiesz. PiS i Andrzej Duda podnoszą podatki. Miała być kwota wolna od podatku zwiększona, nic z tego. Miał być obniżony VAT, nic z tego. Za to dodatkowe opłaty i podatki na paliwo (to, że jest relatywnie tanie, to efekt niskich cen za baryłkę na świecie). Do tego rośnie nam zadłużenie, brak pieniędzy na wszystko - 500+ i inne datki konsumują nasz budżet. Ja rozumiem, że jest Wam lepiej, bo ktoś "za darmo daje" pieniądze. Ale to nie jest za darmo. Nasze dzieci będą na to wszystko musiały pracować. Tak jak po latach rządów Gierka - gdzie ostatni dług został spłacony dopiero w 2012 roku! Andrzej Duda jest złym człowiekiem, sterowanym z Nowogrodzkiej. Bez zasad, bez kręgosłupa moralnego i etycznego, bez własnego zdania. Zrobi wszystko, co mu każą. Tanio się sprzedajecie!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -9

  gosc 113_gość_gość

  01.07.2020, 10:25

  Most

  DUDA to OB....UDA Czy sie uda?. On sie boi spotkania z Trzskowskim. Spotkania nieustawionego. Spotkania gdzie nie bedzie znal pytan. Poprostu cy....or ;o) Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 217.252.xx7.xx0 
 • +14

  ZEUS_gość

  01.07.2020, 11:32

  Będzie debata 2 lipca - online na kilku kanałach TV. W czym masz problem? Czaskowski znów powie pytany o ścieki wpuszczane do Wisły "właśnie o tym są te wybory, żeby przez cały czas nie były nam zadawane te pytania, czyli pytania, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością" - Dla niego gówno pływające w Wiśle to nieistotny problem.

  Cytuj
  IP: 31.186.xx5.xx4 
  -4

  Lola_gość_gość

  01.07.2020, 18:52

  Sru tu tutu

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • -13

  Tczew/Koeln_gość_gość

  01.07.2020, 10:29

  haslo Kurskiego ,,ciemny lud to kupi,,

  takze odbije sie to z czasem na Igora namaszczonym przez PiS na konserwatora, ktory nie isciol swoj zyciowy progam Museum Westerplatte i msci sie nie tylko na tczewskim moscie a poza tym Igor jest tak brylantowy, jak willa sutenera w Krakowie a tak wogole w Paryzu nikt go nie zna, jednoczesnie przez partie PiS jest diament wyszlifowany tak, jak brylantowy Banas

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx6 
 • -12

  zeus_gość

  01.07.2020, 10:34

  most

  Macie teraz pisowcy odpowiedz od jednego ze swoich guru. Najpierw Kaczor postawi sobie 2 bliżniacze wieze ,a most? Jaki most?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx3 
 • -13

  Job_gość_gość_gość

  01.07.2020, 10:45

  Pis

  Pajace kaczora

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx3 
 • +1

  Lola_gość_gość

  01.07.2020, 18:54

  A Ty pajac Trzaskowskiego i co? Jajco

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • -5

  z powiatu_gość

  01.07.2020, 10:50

  Most

  Bielan, nie dajcie Rydzykowi, bo on jakieś badziewie buduje, ze złotymi kopułami. Zabierzcie mu i dajcie na odbudowę tego mostu. Za te pieniądze podatników co ten biznesmen zagrabił, to most byłby już dawno odbudowany. PiS płaci Rydzykowi za wciskanie kitu ciemnemu ludowi. Ciemny lud to kupi i kupuje jak mówi Kurski i razem to stosują.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • -13

  Dikembe_Mutombo_gość_gość

  01.07.2020, 10:56

  Bielan wczoraj skłamał w Dzienniku TVP, że Bosak poparł Dudę w II turze. Fogiel zaś manipuluje wypowiedzią Neumanna, bo każdy myślący, który słuchał całości nagrania wie, że wypowiedź dotyczyła tczewskiej platformy, a nie mieszkańców Tczewa (moralność Kaliego - oni mogą wyciągać wypowiedzi z kontekstu, a inni nie). Wybór między Trzaskowskim a Dudą jest dla mnie jak między dżumą a cholerą, ale jak widzę tych dwóch to mam ochotę wsadzić kija w szprychy.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +20

  zyx_gość

  01.07.2020, 10:58

  ja tam nie wiem ale w każdej ale to każdej kampanii wyborczej tu n terenie Tczewa przewija się temat remontu mostu. Każdy to obiecuje i jak widać od przynajmniej 20 lat most popada w riunę i nikt sobie nic z tego nie robi po wygraniu wyborów. I tylko głupi będzie wierzył że teraz jakoś cudownie Święty Rafał Trzaskowski coś z tym zrobi. Zobaczycie że już 12 lipca gościu nie będzie pamiętał o tym moście i zapytany o niego nie będzie wiedział o czym do niego mówicie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • -13

  Tczew/Koeln_gość_gość

  01.07.2020, 11:03

  sluchajac wypowiedz tych dwoch pisowskich partnerow stwierdzilem, ze podlosc teczowej Balbiny bez wiez blizniaczych nie zna granic, wiec mowie STOP PiS i zaglosuje na Rafala Trzaskowskiego

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx6 
 • +26

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  01.07.2020, 11:22

  A czego oczekiwaliście?

  Samorządy miasta i powiatu obsr..ają PiS oraz prezydenta, ich media nie kryją wrogości do rządzących a ręce po kasę wyciągają. Ewentualna wygrana Trzaskowskiego też nic nie pomoże. Do końca kadencji tego sejmu macie szlaban z mostem. Karma wraca. I żeby było jasne - wcale się z tego nie cieszę.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx0 
 • +17

  Ups_gość

  01.07.2020, 11:47

  Pobłocki wczoraj ściskał się z Trzaskowskim, a dziś zdziwienie? Trzeba było zachować apolityczność. Gminne krasnale pchają się do dużej POlityki, zamiast zająć się tym po co zostali wybrani.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx3 
  -9

  Adrian_gość

  01.07.2020, 11:48

  Wykonalne

  Przy wygranej Trzaskowskiego jakaś tam szansa na dokończenie remontu mostu jest. Trzaskowski albo senat złożą projekt albo poprawkę do ustawy budżetowej, sejm będzie stawiał opór ale prezydent mając różne środki przymusu i zastraszania, głównie prawo weta do wszystkich rządowych ustaw, wymusi przepchnięcie ustawy bądź poprawki przez sejm. Temat jak najbardziej wykonalny. Przy wyborze dudy remont mostu całkowicie niewykonalny. Dziwię się że niektórzy mieszkańcy Tczewa nie widzą że zamrożenie odbudowy mostu to czysto polityczny odwet pisu na mieszkańcach miasta i powiatu za to że głosują na opozycję. Dziwię się że nie widzicie jakim hipokrytą i obłudnikiem jest Smoliński.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx4.xx7 

  mieczyslaw

  01.07.2020, 13:30

  Natenczas Wojski

  Mylisz się panie. Obowiązkiem rządu jest finansowanie zadań, które zrzuca na kark samorządom. Natomiast rząd tego nie robi. I żeby była jasność, to nie są pieniądze rządu, to nie są pieniądze PiS, więc "wara pełowcom od nich!" To są pieniądze obywateli tego kraju. Bo podatki płacimy wszyscy, nikt nie pyta nas podczas składania deklaracji o nasze poglądy, ani preferencje polityczne, by jednych opodatkować, a innych zwolnić z daniny. Rząd nikomu łaski nie robi przeznaczając dotacje na zadania samorządów. Natomiast to, że ten rząd przestał wypłacać pieniądze samorządom, które nie zgadzają się z jego polityką, to zwykłe draństwo i szantaż! To zwyczajne bezprawie.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • Mecenas_gość

  01.07.2020, 11:39

  Pis

  PiS zrobił was metodą na wnuczka. Dajcie głosy a będzie dobrze. Tylko komu? Głosuję na Trzaskowskiego.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx0 
 • +3

  Lol_gość

  01.07.2020, 12:11

  Pewnie dlatego że ekipa Trzaskowskiego przez 8 lat wyremontowała most i przejęła go od samorządu? Czy może ich obietnicom wierzysz do tej pory ? Luki w logice Mecenasie

  Cytuj
  IP: 94.254.xx4.xx9 

  mieczyslaw

  01.07.2020, 13:37

  Lol_gość

  Panie, pisz na temat! Jest Duda i Trzaskowski. A nie Duda i PO sprzed 13 lat! To historia! Czasu nie cofniesz, a przez takich jak Ty, PiS cofa nas do średniowiecza. Trzaskowski nie jest święty, ale należy dać mu szansę, bo Duda tak bardzo obniżył poprzeczkę i zawiódł tak wiele oczekiwań, że naprawdę jest niemal niemożliwe, by Trzaskowski był gorszym prezydentem od niego. Nikt nie każe Ci go kochać, ale dać mu szansę, bo jak go posłuchasz, to przynajmniej mówi normalnie, a nie krzyczy, jak PAD. I nie boi się pójść do ludzi, jak PAD, który nawet do debaty musi mieć wszystko wyreżyserowane i ustawione, któremu zwozi się publiczność z okolicy, żeby zakryć niezadowolenie mieszkańców miejscowości, które odwiedza.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  Natenczas Wojski_gość_gość_gość

  01.07.2020, 19:39

  Do Miecia

  Piszesz -"Czasu nie cofniesz, a przez takich jak Ty, PiS cofa nas do średniowiecza." Zdecyduj czy czasu nie cofniesz czy PiS może nas cofnąć do średniowiecza? Masakra Mieciu!

  Cytuj
  IP: 5.172.xx3.xx0 
 • Adrian_gość

  01.07.2020, 11:53

  "Pobłocki wczoraj ściskał się z Trzaskowskim, a dziś zdziwienie? Trzeba było zachować apolityczność. Gminne krasnale pchają się do dużej POlityki, zamiast zająć się tym po co zostali wybrani."

  Oczywiście. A jakby się wczoraj nie ściskał to już dzisiaj byłaby decyzja o przejęciu mostu przez skarb państwa i odbudowie. Nie opowiadaj bajek o krasnalach.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx4.xx7 
 • +7

  TCZEWIAK5

  01.07.2020, 11:56

  Haaaa

  Jak mnie bawią te pojękiwania totalnej opozycji, której centralną postacią stał się teraz "tęczowy Rafał". Komentujący plują jadem i rzucają mięsem na Dudę, bo nie mają czym pochwalić PO i Trzaskowskiego. Rządy PO, której Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym to czas antyspołecznych działań. Duda przeszarżował z mostem, ale Trzaskowski też w tej kwestii nie jest lepszy. Jak Trzaskowski sfinansuje odbudowę mostu? Jak Tuskowi brakowało to rzucił się na OFE. Trzaskowski weźmie przykład i rzuci się na PPK? Może i Duda nie zrealizował wszystkich obietnic, ale przy Trzaskowskim i klice z PO jest kryształowy. A co na to ludzie PO? Ci podobno z wyższym wykształceniem i ogólnie elita narodu? Potrafią tylko wylewać pomyje, bo nic innego nie potrafią. Poziom mułu

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -7

  Tczew/Koeln_gość_gość

  01.07.2020, 12:24

  upasc przed Balbina to najwiekszy WSTYD

  smuci mnie ta wasza teczowa Balbina z Antoska i jej miskiami

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx6 
  -2

  Tczew/Koeln_gość_gość

  01.07.2020, 12:27

  haslo Kurskiego ,,ciemny lud to kupi,,

  jest takze z historia biblijna zwiazany slogan ,,PO kradlo tysiace a PiS kradnie miliardy,, milosc blizniego

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx6 
 • +4

  PIS-UAR_gość

  01.07.2020, 12:20

  DUDA TO NIEMORALNY KŁAMCA

  MACIE TAKI RZĄD I PREZYDENTA JAKI SOBIE WYBLADLIŚCIE I NA JAKI ZASŁUGUJECIE. JEŚLI JEST KOŚ OCIEMNIAŁY I MA BIELMO NA GAŁACH TO MA PROBLEM. TRZEBA BYĆ ABSOLUTNYM GŁUPCEM BY GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA KTÓRY TAK WAS OKŁAMAŁ I ZAWIÓDŁ. W MOMENCIE OBECNEJ KAMPANII WYBORCZEJ DUDA NIE POWINIEN BYĆ NAWET WPUSZCZONY DO MIASTA ! TO CZŁOWIEK BEZ HONORU I AMBICJI POZBAWIANY KRĘGOSŁUPA MORALNEGO. CZY W TCZEWIACY TEGO NIE WIDZICIE ? KUPUJĄ WAS ZA WSZE PIENIĄDZE, A WY CIESZYCIE SIĘ JAK DZIECKO W OSRANYCH GALOTACH. OJ NAPRAWDĘ TRZEBA MIEĆ SIECZKĘ W GŁOWIE BY NA NIEGO ZAGŁOSOWAĆ !!!

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx8.xx9 
 • +1

  ups_gość

  01.07.2020, 12:35

  uran mineral gospodarczy bylego ZSRR

  "Pobłocki wczoraj ściskał się z Trzaskowskim, a dziś zdziwienie? Trzeba było zachować apolityczność. Gminne krasnale pchają się do dużej POlityki, zamiast zająć się tym po co zostali wybrani."

  takze znalazem pod IP 5...twoja druga osobowosc po agencie Balbinie

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx6 
 • -3

  PLUSUJEMNY_gość_gość_gość

  01.07.2020, 13:06

  Czy 40% niedzielnego elektoratu w końcu.

  przejrzało?Kiedy zrozumiecie,że pisomatoły potrafia tylko burzyć i skłocać.Dlaczego DU.A będąc na Kociewiu nie zwiedził "PISOWSKICH MIESZKAŃ W PELPSINIE" tych z 1 000 000 WYBUDOWANYCH,a których "nie-budowę" nadzorował tak ostatnio aktywny w mediach .oseł Graucho Marx-Smoliński?Było by czym się pochwalić k***izji.Bo to zwykły CYKOR jest.ANŻEJ BOI SIĘ DEBATY-CYKOR ,CYKOR.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx5.xx3 
 • +5

  observeur_gość

  01.07.2020, 13:42

  Ci knadydaci z PO to jeden uj. Zaplanowane przejecie władzy, wszystko jedno jak, od razu, etapowo, niewazne, aby sie dorwac do koryta, aby PO spowrotem dotarło do swoich utraconych interesów. To swietnie widac teraz przed druga turą wyborów, kto kogo namaszczał przed i po. Zostało jeszcze tyle do sprzedania za bezcen, rafinerie, lasy, grunty orne zablokowane przez PIS dla cudzoziemców, tyle jeszcze moze trafic w grubych kopertach. Ten PIS stoi im koscią w przełyku, a apetyty i swiadomosc, ze nic nie mogą doprowadza PO do białej gorączki. Niewazne czy PI jest fajny czy niefajny, ale jak PO sie dorwie do władzy to oddadzą wszystko co jeszcze w polskim zarzadzie zostało i bedziecie do panów mówic Herr. I nie liczcie na ten most, to tylko kiełbasa wyborcza, panstwo przejmie, zrobia ekspertyzy i wyjdzie, ze trzeba zburzyc bo zapadaja sie fundamenty. Tak to sie skonczy. Ja bym tak zrobił i raz na zawsze zakonczył ten durny temat zastepczy.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx4.xx2 
 • +2

  Hdie_gość

  01.07.2020, 15:18

  bielan ze swoim pajacem uruchomili historyczny program budowy mostów...hahahaha pewnie bedzie po nich jeździć milion aut elektrycznych sasina. Matko, mitomania w najczystszej postaci a ameby pisowskie łykają to jak młode pelikany.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx4 
 • -5

  Justyna _gość_gość_gość

  01.07.2020, 18:30

  Prezydent pelni funkcje reprezentacyjna, Rafal przystojny to moze byc, Andrzej taka ciepla klucha.....

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx2 
 • +3

  Lola_gość_gość

  01.07.2020, 18:59

  No do przesady ,Prezydent jest bardzo przystojny załóż ciotka okulary bo słabo z oczkami

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
  +1

  Tczew_gość_gość

  01.07.2020, 23:31

  Trzaskowski

  A to prezydent musi by przystojny czy umieć rządzić bo tego trzaskowskiemu brakuje!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx0.xxx 
 • -2

  sialala_gość

  01.07.2020, 20:56

  łooooo Matkoooo

  Całe życie myślałam że Tczew i mieszkańcy są niezależnymi i inteligentnymi ludźmi a tu zupełny ciemnogród i chodzi mi tu konkretnie o tą Pisiorowską (PISową) grupę i żeby było jasne kontrkandydat tez nie jest moim wymarzonym kandydatem, ale jak ktoś wcześniej napisał, trzeba wybrać mniejsze zło... ale do brzegu Może tym razem po zmianie urzędujacego prezydenta coś w końcu sie ruszy, bo z roku na rok już widać że ludzie rozliczają i tu czas rozliczyc obecnego jak dla mnie pseudo Prezydenta-Marionetke. Obecny to jak narazie mi osobiście zabiera fizycznie kase swoimi bezmyślnymi, bezwiednymi podpisami... zacznę od tego że ceny w sklepach i nie tylko już nie galopują, a pędzą cwałem co im pasuje bo VAT też rośnie (i to nie jest tylko efekt pandemii, bo ceny po nowym roku oszalały), 500+ finansowane jest z moich podatków i wszystkich co pracują i maja emerytury.... Niech jest te 500+, ale niech i stworzą jakieś zasady, a nie że ludzie kombinują, żeby nie pracować, ukrywają związki, dostają to bogaci i dostają to elementy u których żadna złotówka nie trafia do dziecka tylko do lokalnego sklepu na wóde. 13ta emerytura - 900 zł na rękę, gdy tym czasem - gdyby zwolnili emerytów z podatku (i tak całe życie go płacili za wszystko i we wszystkim i nadal płacą) mieli by fizycznej kasy 3 razy tyle co ta nieszczęsna 13tka... można wziąć kartkę i ołówek i w prosty sposób to policzyć, baaa nawet jest to już podliczone w ZUSowskim zeznaniu, to nie jest jakaś skomplikowana matematyka i do tego wypłacana tuz przed wyborami, żeby kupić głosy tych biednych dziadków... obniżyli wiek emerytalny... czyżby???? owszem obniżyli, ale po cichu wydłużyli wiek życia emeryta i nie o 1 czy 2 miesiące tylko o te właśnie 2 lata dzięki czemu każda nowa emerytura jest o jakieś 250 - 300 zł niższa. Jesli chodzi o ludzi, to zwykłym pracownikom (m. in. urzędnikom zasadniczego szczebla, gdzie ich pensje nie powalają, chcą zabrać kase, a tym czasem wypłacili sobie obłędne premie za ciężką prace w pandemii - no i fenomen obecnych rządzących ochrona policyjna prywatnego domy zwykłego posła i za to płace ja, moja rodzina i Twoja. A monoustrój - czyli władza absolutna jednej partii tez ma swoją nazwe - DYKTATURA i do tego obecnie to dąży, kontrola absolutna nad krajem i obywatelem - więc co oni mi dali - obłudę, nakręcanie konfliktów, kłamstwa, i zabieranie kasy, podsumowując obecna władza mydli oczy. Ludzie oprócz TVP są jeszcze inne programy i nie sugeruje tu TVNu, jest mnóstwo stacji radiowych, zmieńcie czasem fale i nie bądźcie jak ludzie fanatycy z niemieckich lat 30tych, którzy wierzą w swojego Dyktatora, co im to przyniosło - ostatecznie niestety przegraną z kretesem i smród ciągnący się przez kolejne 10cio-lecia po dzień dzisiejszy... tego chcecie, to POKORA i ZGODA buduje społeczeństwo, a NIETOLERANCJA, OBŁUDA i WŁADZA ABSOLUTNA zrujnuje nas wszystkich bez wyjątku. OBUDŹCIE SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 46.76.xx7.xx0 
 • ja _gość_gość

  02.07.2020, 20:08

  To po co obiecywał 5 lat temu , nie wiedział ,że to sprawa samorządu.Mniej mięsa i masła jeść to i figura sie poprawi i pamięć też

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA