Jaka marka ciągników jest najlepsza?

(fot. freepik.com)
Jaka marka ciągników jest najlepsza?
Konkurencja wśród producentów sprzętu rolniczego jest nie mniejsza niż w innych branżach. Nic dziwnego, ponieważ produkcja żywności to kluczowy składnik gospodarki każdego państwa na świecie. W związku z tym popyt na takie maszyny jest niezmiennie stały i wysoki. To z kolei pozwala przedsiębiorcom przebierać w markach i modelach. Czy jednak wśród nich można wybrać ten najlepszy?

Którą markę ciągników można wyróżnić?
Wyniesienie któregokolwiek producenta maszyn rolniczych ponad innych jest niezwykle trudne. Dzięki ogromnej konkurencji każdy z nich stara się tworzyć sprzęt zaspokajający różnorodne wymagania rolników. O tym, że wiele firm walczy o klienta jak równy z równym, świadczą m.in. raporty PIGMiUR (Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych). Z corocznych zestawień wynika, że nie ma zdecydowanego lidera wśród producentów.

Lepiej więc wskazać kilka najlepszych marek, niż wyróżniać jedną. Każdy rolnik sam może zdecydować, która z nich jest dla niego odpowiednia. Po podjęciu decyzji warto zobaczyć ciągniki na Mascus.pl i kupić ten, który spełnia oczekiwania i sprawdzi się w danym środowisku pracy.

John Deere - amerykański gigant branży rolniczej

John Deere to firma o niemal 200-letniej tradycji. Producent od początku stawia na wdrażanie nowych technologii ułatwiających uprawę ziemi. Tak jak w XIX wieku przełomem okazał się samoczyszczący pług, tak obecnie koncern stawia na maksymalne ułatwienie prowadzenia pojazdu.

Dzięki temu w wielu modelach ciągników John Deere znajdują się takie udogodnienia jak np. obecna w serii 5E bezsprzęgłowa przekładnia PowerReserver? upraszczająca konieczność częstego poruszania się w przód i tył. Oprócz tego traktory amerykańskiego producenta wyposażone są w technologie obniżające zużycie paliwa, wysokociśnieniowy układ wtryskowy Common Rail podwyższający prędkość znamionową silnika i wysokowydajne pompy.

Jakie zalety mają ciągniki marki New Holland?
Kolejny popularny amerykański producent może pochwalić się bardzo wysokim udziałem w polskim rynku. Jeżdżące po polskich polach ciągniki to w 20% maszyny marki New Holland. Ich popularność nie bierze się oczywiście znikąd. Nowoczesne traktory koncernu to sprzęt zapewniający operatorowi przede wszystkim wygodę. Przykładem jest model T7 HD z ułatwiającym sterowanie funkcjami pojazdu wyświetlaczem CentreView, maksymalnie wyciszoną kabiną Horizon Ultra i strefową klimatyzacją.

Koncern może pochwalić się wieloma nagrodami dla swoich maszyn rolniczych. Wśród nich są wyróżnienia np. za technologię Loop Master, która pozwala rolnikowi zmniejszyć zużycie sznurka do supłania siana (nawet do 6 km na 10 tys. bel), system automatycznej konfiguracji traktora, operujący na podstawie danych o topografii pola ograniczający straty ziarna i poprawiający bezpieczeństwo inteligentny układ hamowania przyczepy.

Dlaczego warto postawić na Deutz-Fahr?
Doskonałe ciągniki produkuje się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w zachodniej Europie. Przykładem jest ceniona w Polsce niemiecka marka, która stawia na jak najłatwiejsze prowadzenie pojazdu. Przekonać się o tym można, prowadząc traktor z serii 6. Zastosowano w niej adaptacyjny układ przenoszenia napędu RC Shift złożony z w pełni zautomatyzowanych biegów głównych oraz półbiegów PowerShift. W rezultacie jazda tym ciągnikiem jest równie prosta i przyjemna, co samochodem.

Marka Deutz-Fahr to również zaawansowane technologie, dzięki którym prowadzenie rolniczego biznesu jest tańsze. Producent dba o to, by wysoka prędkość pojazdu nie odbywała się kosztem zwiększonego zużycia paliwa. W tym celu projektuje silniki w taki sposób, by pracowały przy możliwie maksymalnie niskich obrotach. Wiele modeli ma także bezstopniowe przekładnie i wyświetlacze ułatwiające sterowanie. Takie udogodnienia są np. w Deutz-Fahr 8280 TTV.

Japońska technologia, czyli plusy traktorów Kubota
Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z implementacji zaawansowanych technologii w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w przypadku rolnictwa. Jedna z wartych uwagi serii to M7003. Wyróżnia ją m.in. system Xpress Restart z automatyczną skrzynią PowerShift. Mechanizm ten pozwala wyłączać sprzęgło po naciśnięciu pedału hamulca.

Kolejnym rozwiązaniem stworzonym przez Japończyków jest Multispeed Steering Control. System ten wspomaga układ kierowniczy, a do jego obsługi wystarczy umieszczona w kabinie operatora konsola. Z jej poziomu można wybrać jeden z trzech trybów obrotu kierownicy. W zależności od potrzeb maksymalna ilość skręceń może być nawet trzykrotnie niższa niż ta ustawiona domyślnie. Technologia ta nie tylko oszczędza czas potrzebny na manewrowanie pojazdem, ale ogranicza też uczucie zmęczenia w trakcie pracy.

Polskie ciągniki Ursus - tradycja i nowoczesność

Produkcja maszyn rolniczych w Polsce ma równie długą historię, jak w USA, zachodniej Europie i Azji. Co ważne, rodzime traktory marki Ursus to nie tylko wspomnienie dawnej potęgi, ale coraz bardziej licząca się na rynku marka. Powróciła ona po latach w naprawdę dobrym stylu, czego jednym z wielu przykładów może być Ursus C-380 K.

Na uwagę w tym modelu zasługuje przede wszystkim wysoce oszczędny silnik. Maksymalny moment obrotowy na poziomie 300 Nm osiąga już przy 1400 obrotach na minutę. Dzięki temu zużycie paliwa jest ograniczone do niezbędnego minimum. Kolejne zalety tego traktora to hydrauliczne hamulce oraz sprzęgło.

Warszawskie przedsiębiorstwo produkuje nie tylko duże, ale i małe ciągniki. Wart uwagi jest wyjątkowo zwrotny Ursus C-335. Jego promień skrętu to tylko 2,75 m. W pracy pomaga także regulowana szerokość ciągnika w przedziale 1,26-1,62 m. Sprawdzi się on więc wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na pracę w dużej maszynie. Podstawową wersję można doposażyć w kabinę dla kierowcy.

Przykłady popularnych marek pokazują, że nie ma jednej, najlepszej marki. Każda z nich, jak również te niewymienione, tworzą wysokiej klasy maszyny ułatwiające pracę na roli. Duża konkurencja i postęp technologiczny dają przy tym pewność, że w kolejnych latach powstaną kolejne funkcjonalne ciągniki, dzięki którym uprawa pola będzie jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

  • +4

    qq_gość

    21.12.2022, 09:44

    tak to jest to! nie miałem pomysłu na prezent. Kupie sobie traktor :)

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx2.xx9 
  • Zenek zenek_gość_gość_gość_goś_gość

    22.12.2022, 05:21

    Najlepszy to taki co za DARMO dają,na wesele;-):-):-)

    Cytuj
    IP: 5.173.xx8.xx7 
  • Tczewianin _gość_gość_gość

    21.12.2022, 10:43

    Droga redakcjo.

    Informuję ,że marka URSUS -"padła" po raz któryś!Myślę,że przy reaktywacji URSUSA mógłby się wykazać managment PiSowskich "byzmemsmenów"Jak tylko uporają się się z "elektrykami",CPK,promami,KPO itd.niech niezwłocznie zajmą się produkcją traktorów.Taka działalność będzie kolejnym ,nieograniczonym pole do FANTASTYCZNYCH PRZEKRĘTÓW.Dla niezorientowanych-URSUS po 1989R.został "zagarnięty" przez CWANIAKÓW Z SOLIDARNOŚCI-patrz.Wrzodak,i w piękny sposób rozkradziony i zniszczony,ale kto miał zarobić,ten zarobił.Wasz uniżony ANTYPISOWIEC!

    Odpowiedz
    IP: 95.51.xx9.xx3 
  • Marcin_gość

    21.12.2022, 17:57

    Dokładnie Ursus w tym roku już definitywnie przestał istnieć złe informacje są podane w tym materiale.

    Cytuj
    IP: 188.147.xx0.xx9 
  • Gosc_gość

    21.12.2022, 14:29

    Fendt ????

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx4.xx9 
  • +2

    gość..._gość_gość

    21.12.2022, 15:26

    Wypad z tą reklamą

    Was do reszty pogrzało z tymi reklamami!!!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.