Znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, znieważył policjantów. Wszystko w recydywie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, znieważył policjantów. Wszystko w recydywie
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 44-letniego mężczyznę, który nie stosował się do zakazu sądowego. Sprawca dodatkowo znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz znieważył policjantów. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 44-latkowi zarzuty dotyczące niestosowania się do zakazu sądowego, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz znieważenia funkcjonariuszy. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna popełnił przestępstwo znęcania w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

W minioną środę policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie, o tym że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili, że sprawca wszczął awanturę, podczas której szarpał i wyzywał matkę.

-
Mundurowi dodatkowo ustalili, że 44-latek nie stosował się do orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu zbliżania, kontaktowania się oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskich policjantów. - Dodatkowo mężczyzna w trakcie interwencji był agresywny wobec policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mieszkańca Kociewia aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak 44-latek nie reagował na wydane polecenia i podczas doprowadzania go do aresztu znieważył funkcjonariuszy.

Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące złamania zakazu sadowego, znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką oraz znieważenia funkcjonariuszy. 44-latek popełnił przestępstwo znęcania w wyniku powrotu do przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.


Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  EkO_gość

  04.02.2019, 14:41

  Aha ...

  3 promile i go pouczali? Na pewno sporo zrozumiał. Chyba coraz mniej uczą w tych szkołach policyjnych...

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • Vlad Tepes_gość

  04.02.2019, 16:35

  Hehe

  Słusznie prawisz, wystarczy na zdjęciu obejrzeć ten mistrzowski "chwyt transportowy" a'la przyszczypka mankietu rękawa prawego kurtki zatrzymanego wykonany por favor kciukiem i koniuszkami paluszków Pani mundurowej. Instruktor TITI padłby zdechły. No ale cóż, parytety. Pzdr.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx7 
  +14

  mójnicknatczpl_gość

  04.02.2019, 16:39

  A gdyby nie pouczyli, to pewnie znalazłby się świadek, że zatrzymany nie został pouczony o swoich prawach i obowiązkach, więc całe zatrzymanie było nielegalne itd. Jeśli jest przytomny ale pijany to jego problem że nie skuma o co chodzi.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx7.xx1 

  ja_gość

  05.02.2019, 12:46

  Poza tym, czy macie pewność, że zdjęcie pochodzi właśnie z tej akcji zatrzymania? Zdjęcie mogło zostać zrobione w zupełnie innej interwencji, gdzie zatrzymany był spokojny i nie było konieczności trzymania go w inny sposób. Poza tym mogło to być też zdjęcie pozowane do artykułu.

  Cytuj
  IP: 94.40.xx0.xx0 
 • +7

  R_gość_gość_gość_gość_gość

  04.02.2019, 19:27

  Kamieniołomy i spokój z dziadem

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.