III Festiwal Kariery w Powiecie Tczewskim za nami

(fot. facebook.com/Powiat Tczewski)
Tczew - III Festiwal Kariery w Powiecie Tczewskim za nami
III Festiwal Kariery w Powicie Tczewskim za nami. Gospodarzem tegorocznej edycji był Zespół Szkół Technicznych w Tczewie. Festiwal jest promocją doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Festiwal jest organizowany w ramach projektu EFS - "Postaw na dobry zawód - podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim".

- Projekt dostał dofinansowanie w ramach trzech branż kluczowych - ICT i Elektronika, Budownictwo, Transport, Logistyka i Motoryzacja. Przede wszystkim są to szkolenia i kursy zawodowe doskonalające dla nauczycieli, ale również kształcące uczniów w zawodach: technik mechanik, technik informatyk, technik budownictwa, technik urządzeń sanitarnych, technik spedytor, technik logistyk. W ramach projektu prowadzimy również staże zawodowe. Od początku projektu skorzystało z nich 322 uczniów, którzy szlifują swoje umiejętności u 20 pracodawców. - informuje Powiat Tczewski na facebooku.


Najważniejszym elementem projektu były spotkania młodzieży z przyszłymi pracodawcami, m.in. na trwającym Festiwalu. Na imprezie oprócz uczniów nie zabrakło doradców zawodowych, a także przedstawicieli pracodawców.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA