Tczew. Będzie kolejny kandydat do fotela prezydenta?

Kto na prezydenta? (fot. tcz.pl)
Tczew - Tczew. Będzie kolejny kandydat do fotela prezydenta?
"Świadomy Tczew" to nazwa Komitetu Wyborczego Wyborców, który 22. sierpnia został oficjalnie zarejestrowany, a jego pełnomocnikiem został Tomasz Urban - prywatnie brat Zbigniewa Urbana. Czy to będzie właśnie kandydat komitetu do fotela prezydenta Tczewa? Jego pełnomocnik na razie "nie potwierdza i nie zaprzecza".

21. października pójdziemy do urn, by wybrać swoich reprezentantów w zbliżających się wyborach samorządowych. Kampania powoli nabiera rumieńców i poznajmy coraz więcej odkrytych kart. 22. sierpnia został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców "Świadomy Tczew", którego pełnomocnikiem został Tomasz Urban:

- Oficjalnie działamy od dwóch dni, zatem trudno mówić o konkretach. (rozmowa z piątku - przyp. red.). Nie liczyliśmy aż na tak duże zainteresowanie i odzew oraz wyrazy poparcia, z jakimi spotykamy się obecnie. Zamierzamy wystawić listy we wszystkich okręgach w mieście i powiecie. - powiedział nam Tomasz Urban.


Pełnomocnik nie wyklucza, że komitet powalczy o stanowiska włodarzy na terenie całego powiatu pod nazwą "Świadomy Powiat". Zapytaliśmy Tomasza Urbana, czy kandydatem do fotela prezydenta Tczewa będzie jego brat - Zbigniew Urban?


- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - odpowiedział.


Dodajmy, że udział komitetu w rozpoczynającej się właśnie kampanii może się okazać ciekawy ze względu na przedwyborczą rywalizację z urzędującym prezydentem. Obaj panowie są związani z tzw. aferą plakatową - i skonfliktowani z urzędującym włodarzem, z którym spotykają się w sądach różnych instancji i w różnych konfiguracjach.

Więcej szczegółów o nowym komitecie mamy poznać na początku września.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (60)
dodaj komentarz

 • +9

  .._gość

  27.08.2018, 08:18

  ..

  ..wiem jedno (po rozmowach z mieszkańcami), szklane domy na swojego sąsiada już nie zagłosują..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • -6

  b_gość

  27.08.2018, 08:42

  Nie podszywaj się pod nas

  Oj zagłosujemy, zagłosujemy! Mirek masz nasze głosy!

  Cytuj
  IP: 104.244.xx3.xx6 
  +8

  Czas na zmianę _gość

  27.08.2018, 09:09

  Pobłocki już 2 kadencje był

  Bardzo zabawne jest to że Panowie są skonfliktowani a to prezydent Pobłocki siedzi na ławie oskarżonych a nie Urban. Po co prezydent pozywał i oskarżał tych panów? Po co prezydent miasta ciąga ich po sądach? Czy nie mógł się po prostu pośmiać z tych plakatów? Teraz cała Polska śmieje się z niego a może się to jeszcze gorzej dla niego skończyć.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx4 
  +14

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  27.08.2018, 09:49

  Kompetencja !?

  Świadomy Tczew - czy dowcip z Wąchocka ?!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx9.xx5 
  +1

  mieszakniec_gość

  27.08.2018, 10:14

  JN tez nie znowu się pcha weż się za swój urząd tam burdel jak u ruskich

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx7 
  +11

  Adam_gość

  27.08.2018, 10:46

  inni również NIE - czas na zmiany !

  Nie jesteście sami ! Czas na zmiany !

  Cytuj
  IP: 195.33.xx4.xx0 
  +1

  Wald_gość_gość

  27.08.2018, 11:25

  lepiej niech ogarnie wydział komunikacji

  A może by tak lepiej zając się wydziałem komunikacji, bo tam panuje głęboka komuna, żeby dostać nowe tablice trzeba brać dwa dni wolne w pracy, jakieś śmieszne kolejki i zapisy. Trzeba rano skoro świt wystawać przed starostwem w kolejce po numerek bo serdeczne panie przyjmują zapisy tylko na bieżący dzień . Stałe dowody rej też maja opóźnienie nie wiadomo dlaczego 30 dni im nie wystarcza

  Cytuj
  IP: 83.21.xx2.xx5 
  +7

  GST_gość

  27.08.2018, 12:28

  w gst jest podobnie albo gorzej

  wald może dlatego, że w warszawie je produkują dłużej, a jeszcze potem kurier musi je przywieźć do starostwa a starostwo wprowadzić do bazy a to wszystko trzeba zrobić w czasie kiedy system CEPIK nie działa o czym w całej polsce głośno jest i było. ale podstawowy problem to czas od zamówienia dowodu rejestracyjnego do czasu jego dostarczenia przez wytwórnię papierów wartościowych. taka informacja była na żółtym pasku tvn24,

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  +15

  B532_gość_gość

  27.08.2018, 18:00

  ...

  Dokładnie, pora na zmiany. Dość zawodowych radnych, wybierzmy młodych, dla których Rada Miasta nie jest dodatkiem do emerytury albo jedynym planem na życie. Uważam, że warto dać szansę Urbanowi, sam nie miał wiele szans na skuteczną walkę z układem w RM, teraz pewnie wejdzie grupa osób, które też nie są obojętne na bolączki miasta. A jak ktoś go nie trawi, to niech głosuje na kogo innego, byle nie na Mirosława P. i jego żałosny komitet.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx2 
  -4

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  28.08.2018, 09:14

  Mieszane uczucia !!

  Trzeba powiedzieć sobie prawdę, gdyby nie zasiadanie w radzie miasta to Urbana nie było by w wydziale komunikacji !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx3 
 • -5

  ewka_gość

  27.08.2018, 08:37

  Zacytuje komentarze o ZUz innego portalu

  O Zbigniewie Urbanie: 1) Najśmieszniejsze jest to, że niektórzy bezrefleksyjnie wdają się w dyskusję o kandydowaniu rodziny Urbanów do RM i samego 201 na prezydenta. 2) Urban to pchła podgryzająca ogon słonia. Zero szans. Kandydatura z du..y wzięta, szkoda sobie zawracać głowę. 3) Czlowiek od autopromocji i lokalnych wojenek. 4) Nie, nie pracuje w urzedzie i nigdy nie pracowalem. Dwa razy w ciagu ostatniego roku mialem natomiast nieszczescie zalatwiac sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa, ktorymi ten odwieczny kandydat na urzędy Urban Zbigniew zdaje sie kieruje. Jezeli tak ma wygladac zarzadzanie miastem jak tym wydzialem to tym bardziej dziekuje 6) Przecież on nie uzbiera ludzi na listy do RM, większość dawnych towarzyszy jest obecnie w Inicjatywie 7) 1% to max. Lepiej niech zajmie się swoim kulejacym wydzialem 8) Raz już wyborcy pokazali gdzie mają tego typa jak pamiętam miał około 200 głosów prawie tyle co Drelich 9) Przyszły prezydent powinien umieć budować, tworzyć wartość dodaną w mieście, mimo przeciwności jakie zazwyczaj są. Samo tropienie "afer" i autopromocja to jednak trochę za mało. Aż trudno uwierzyć w szczerość głosów poparcia pisanych np. przez tczewiak i Wyborca 2018. 10) Odwrócili się od niego WSZYSCY, od PiSu po Inicjatywę, oprócz rodziny i kilku klakierów z dziwnym IQ. Wystarczy zajrzeć na jego wall na fb. A i ci pokażą plecy jak tylko zrozumieją, że obsesją l 201 jest JEGO WŁASNA kariera polityczna i to nie za darmo. Nie ma nic mądrego i realnego do zaproponowania, więc przyjął strategię sr...ć na wszystko i wszystkich wokół siebie. W myśl zasady: rzuć gó...em, a coś zawsze się przylepi. Brat widziany w necie w dziwnym mundurze i znany z Interwencji jako sęp i łowca, jest jego narzędziem, bo no cóż... Zbychu rządzi. 2 czy 3 kadencje w Radzie - NIC, oprócz zawracania du... problemami z samym sobą i rodziną. Naczelnik wydziału w Starostwie, gdzie organizacja leży i kwiczy. Dostanie może ze 2 % głosów, ale zrobi sobie kampanię do Rady i zaś na czynsz będzie. Margines. 11) Jak dobrze liczę to już 4 komitet jaki założył lub w którym uczestniczy Zbigniew Urban - jakoś niestabilni? Cała reszta odwróciła się od niego, gdy zobaczyła jaki jest i co sobą reprezentuje. Świadomość świadomością ale oprócz tego trzeba jeszcze mieć trochę pokory w sobie. Niestety nie wszystko można wynieść z domu, pieniactwo, szukanie sensacji, robienie szumu, brak pomysłów na jutro, brak rozwiązań problemów i bieganie po stołki oraz diety to kierunek jaki upatrzyli sobie obaj bracia... nie głosuję i nie popieram !

  Odpowiedz
  IP: 80.67.xx2.xx2 
 • +28

  weteran_gość

  27.08.2018, 09:54

  Te kłamstwa są oznaką rozpaczy władzy

  Bardzo nieładnie tak oczerniać innych i kłamać po prostu, a z drugiej strony świadczy to tylko o tym, ze WY się go naprawdę mocno boicie. pisząc WY mam na myśli najwyższych urzędników, kierowników i dostojników w pałacu. Natomiast zwykli urzędnicy uczciwie pracujący w urzędach i innych instytucjach a nawet spółkach mają tylko powody do radości ze zbliżających się wielkimi krokami zmian. W końcu otworzy się przed nimi możliwość awansu i ich praca zostanie doceniona. Oni nie stracą pracy, oni awansują i dostaną podwyżki. Tylko najbliższe otoczenie butnego i aroganckiego człowieka może obawiać się zmian i powinno. Pewnie część sama zrezygnuje, albo odejdzie na emerytury przez co przestaną blokować miejsce młodym. Koniec będzie z pobieraniem emerytur i zarabianiem w urzędach zakładach i spółkach. Ja tam widzę, że Urban jest bardzo skuteczny, chociaż władza zwalcza go jak może. Plac zabaw w niecce jest, szkoła nr 11 świetnie wyremontowana i wyposażona, orlik, lodowisko no i w końcu dopiął swego i ul. Jedności Narodu jest wyremontowana. Pokaż mi drugiego takiego radnego. 3/4 z nich nigdy głosu na sesji przez 4 lata nie zabrało. TO WYBORCY ZDECYDUJĄ i tym razem do urn pójdzie ich znacznie więcej niż tylko ci którzy zależą od władzy albo żyją z pieniędzy miasta. Drodzy urzędnicy i ich rodziny nie obawiajcie się zmian, bo gorzej już być nie może, a wielu, wielu z was w końcu zostanie docenionych, a nie tylko garstka. jak słyszę, że do rady miasta chcą kandydować ludzie którzy maja już więcej niż 70 lat to śmiać mi się chce bo co oni jeszcze madrego mogą wymysleć? niech się wnukami zajmą a nie dorabianiem do emerytury kosztem młodszego pokolenia. Wyborcy nie pozwólcie na to!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx6 
  +7

  TW Bolec_gość_gość

  27.08.2018, 17:25

  ...

  Trolle Rumcajsa zaspamowały internet oszczerstwami, cytują się nawzajem i uważają, że to opinia tczewian. Komedia! Czy chcecie czy nie, ludzie będą głosować na Urbana i jegi komitet, bo mają dosyć arogancji i pogardy PnP.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx5.xx4 
  +9

  Adam_gość

  27.08.2018, 18:19

  Kwestia czasu i fora ze dwora!

  Nic wam tzw. ,, Ewka " nie pomoże. Nie ma sensu oczerniać ludzi, którzy próbują zrobić porządek i rozwalić to całe kolsiostwo. Widać, że obawa przed prawdą i utratą stołka jast ogromną. Teraz jest atak na innych. Oczywiście, że to wam nie pomoże i ostatecznie sami między sobą będziecie wrogami. To tylko kwestia czasu, a dużo go nie zostało.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx7.xx5 
 • -8

  ewka_gość

  27.08.2018, 08:41

  Prawda o Wydziale Komunikacji w Tczewie

  Wydziałem komunikajciw Starostwie Tczewskim zarządza przyszły kandydat na prezydenta miasta Tczewa. Nie potrafi zarządzać jednym wydziałem a codopiro miastem. Cyt. : Żeby załatwić sprawę w tczewskim starostwie, przychodzą o... 4:50. Urzędnicy: "To tak jak w przychodni" Kilkunastometrowa kolejka przed tczewskim starostwem. Niektórzy stoją w niej od piątej rano. Wszystko po to, by jeszcze tego samego dnia zarejestrować auto. Pytamy urzędników, czy nie ma lepszego sposobu na organizację pracy wydziału komunikacji. - Byłeś kiedyś w wydziale komunikacji? Szok. Kolejka za umówieniem godziny - napisał na swoim Facebooku pan Łukasz, mieszkaniec Tczewa. Dołączył zdjęcia, na których widać sznur ludzi ciągnący się do drzwi zamkniętego jeszcze urzędu. - W porównaniu z innymi czekałem dosyć krótko, około 45 minut. Mimo zdenerwowania osób stojących w kolejce, obsługa przy okienku była bardzo miła - mówi naszemu reporterowi pan Łukasz. tnij.tcz.pl/?u=f86cfd

  Odpowiedz
  IP: 80.67.xx2.xx2 
 • xxx_gość_gość_gość

  27.08.2018, 09:16

  To nieprawda !!!

  To nieprawda, nie ma żadnych kolejek ..... jest porządek, przychodzisz rano i wyznaczają godzinę wizyty, albo co bieglejsi w internecie bez problemu rezerwują wizytę sami. Także PROSZĘ NIE KŁAMAĆ !!! Pan Zbigniew ma bardzo duże szanse i proszę sie nie wypowiadać za kogoś.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx4 
  +26

  VEWVS_gość

  27.08.2018, 12:33

  FDB

  proszę się nie przejmować komentarzami ludzi którzy kłamią bo oni po prostu walczą o swoje dotychczasowe dostatnie życie RÓBMY SWOJE ROZMAWIAJMY Z LUDŹMI I MÓWMY IM JAKA JEST PRAWDA

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  -1

  Zadowolony _gość_gość

  28.08.2018, 16:12

  Bravo Ewka

  Brawo za odwagę. Uważaj tylko bo Cię Zbig do sądu wezwie. Prawda w oczy kole.Bardzo się trudzi, by zniesławić obecnego Prezydenta. Ciekawe z ilu IP korzysta pisząc komentarze i plusie dla siebie i brata.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx7.xx9 
  +12

  Guy_gość

  28.08.2018, 21:39

  Ewka pisz co chcesz

  Raczej uważaj na Pobłockiego bo okazuje się że to on ludzi pozywa do sądu i oskarża do sądu.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • -8

  cytat_gość

  27.08.2018, 08:45

  Zbigniew Urban, (D)ostatni sprawiedliwy

  Zacytowano w całości: "(D)ostatni sprawiedliwy Opublikowano 9 września 2014, autor: tczew iactwo Radny Zbigniew Urban, najbardziej prawdopodobny kandydat Razem i Odpowiedzialnie na człowieka, który nie zostanie prezydentem Tczewa, ma mocarny palec. Używa go niezłomnie do wytykania bliźnim wszelkich nieprawości i skaz charakteru. Szczególnie upodobał sobie piętnowanie w ten sposób cudzych zarobków. A to oskarży radnych miejskich (względnie inne osoby chłepcące z miejskiego źródełka) tuczenie siebie i portfeli za publiczne pieniądze, choć zarabiają mniej lub bardziej sute emerytury. Kiedy indziej zarzuci samorządowcom dofinansowywanie członków rodziny - żon, mężów, matek, dzieci, nieistotne - dotacjami, a niekiedy nawet posadami w jednostkach budżetowych miasta. Nie zrozumcie nas źle, potrafimy docenić takie demaskatorskie działania. Problem jednak w tym, że radny Urban truchleje, kiedy trzeba by ten mocarny palec wsadzić sobie samemu w oko. Bo czy sam jest biedny? Nic z tych rzeczy. Z roku na rok kończącej się wkrótce kadencji wiedzie mu się zresztą lepiej. Pobory jako naczelnik Wydziału Transportu w starostwie powiatowym pobiera coraz większe - w roku 2010 roczna suma jego wynagrodzeń wyniosła ok. 61 tys. zł, podczas gdy w 2013 już ponad 67 tys. Oczywiście, policzy ktoś, to wzrost wypłaty raptem o jakieś 600 zł, życzliwie zaokrąglając w górę. Zgoda, ale radny Urban zasiada nie tylko w swoim naczelnikowskim gabinecie i w Radzie Miasta (średnio ok. 14 tys. zł diety co roku). Doczłapał się także do ciepłego, wygodnego miejsca w radzie nadzorczej spółki Szpitale Tczewskie S.A. i o ile jeszcze w 2011 pobierał z tego tytułu wynagrodzenie w wysokości nieco powyżej tysiąca złotych miesięcznie, o tyle już w zeszłym roku wypłata podskoczyła do ok. 1770 zł na miesiąc. Co więcej, radny Urban regularnie, choć trzeba przyznać, że za zmienne (a ostatnimi czasy znacząco niższe) wynagrodzenie, uczy w CK "Nauka", w zeszłym roku wystąpił też jako wykładowca w Gdańskiej Szkole Wyższej i podnajął mieszkanie. No i jest jeszcze wisienka na torcie. Jak nam pod oknami zaśpiewały życzliwe wiewiórki, jeden z ulubionych szkieletów Zbigniewa Urbana kryje się w jego własnej szafie. Małżonka radnego pracuje ponoć na stanowisku, biada, w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych, czyli w spółce, w której miejski samorząd ma większościowy pakiet udziałów. Radny tuczy się więc jak może, także czerpiąc z publicznego garnuszka, i zupełnie dobrze mu to idzie. Być może więc osobom porażonym swym mocarnym palcem zwyczajnie zazdrości emerytur, bo mu akurat tej właśnie jednej sumy jako ostatniej do szczęścia brakuje? Niestety - jaki samorząd, taki (d)ostatni sprawiedliwy." Źródło: tnij.tcz.pl/?u=85b4fe iactwo.blog.pl/2014/09/09/dostatni-sprawiedliwy/ lub tnij.tcz.pl/?u=1b3bc8

  Odpowiedz
  IP: 195.154.xx8.xx6 
 • -1

  Obserwatorka_gość_gość

  27.08.2018, 09:10

  Wybory

  Ludzie przecież to widać i słychać że Urban będzie kandydatem na Prezydenta na radnych cała rodzinka ciekawe czy zbiorą tylu kandydatów chyba że takzwanych słupów by listy zapełnić a gdzie tu Powiat przecież nie przekroczą progu 5 procent

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx1 
 • Patriota niezależny_gość_gość__gość

  27.08.2018, 15:17

  Kompetencja !?

  Urban i Dzwonkowski nigdy nie powinni pojawiać się na listach wyborczych !! Urban za szpital publiczny SA, Dzwonkowski za szpitale tczewskie SA, za most niby historyczny nad Wisła, za budżet starostwa, niepłacenie skladki ZUS w szpitalach tczewskich, za przetargi ! W starostwie 100% przewietrzenie rady i zarzadu i konieczny audyt ! Do publicznej wiadomości !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx6 
 • -13

  prawy_lewak_gość_gość_gość_gość

  27.08.2018, 09:49

  W tym roku nie będzie już JOWów w wyborach do Rady Miejskiej. Obawiam się że 201 głosów może nie wystarczyć.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -8

  Pan_gość

  27.08.2018, 10:18

  Śmiech Urban na prezydenta

  Wiem jedno napewno pójdę zagłosować ale nie na Urbana śmiech człowiek co sprzedawał ubezpieczenia chce zostać prezydentem

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx3 
 • +11

  PANORAMA MIASTA VI 2017_gość

  27.08.2018, 12:59

  Zbigniew ma inny życiorys tu wkleiłem

  ZBIGNIEW URBAN w PANORAMA MIASTA Urodziłem się i mieszkam w Tczewie. Mam 49 lat. Jestem żonaty i mam czworo dzieci; trzech synów i córkę. Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie im. A Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowe studia prawno-menedżerskie na Politechnice Gdańskiej, podyplomowe studia z matematyki i informatyki na Uniwersytecie Gdańskim a ostatnio podyplomowe studia w zakresie organizacji i zarządzania w oświacie na EUH-E. Jestem naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tczewie. W Radzie Miejskiej zasiadam od 2006 r. Reprezentuje mieszkańców całego miasta, a w szczególności mieszkańców ul. Jedności Narodu, z której zostałem w ostatnich wyborach wybrany, a także mieszkańców osiedla im. A Garnuszewskiego i Nowego Miasta. Pw komisji finansowej, gospodarczej i rewizyjnej. Byłem pomysłodawcą budowy placu zabaw w niecce za blokami przy ul. Jedności Narodu obok Szkoły Podstawowej nr 11. Był to mój główny cel w kadencji 2006-2010. Wielokrotnie zabiegałem o poprawę infrastruktury i wyposażenia tej szkoły oraz lokalizację "Orlika" i lodowiska w szkole, którą sam kiedyś ukończyłem. Działania te zakończyły się sukcesem. Najważniejszym celem, jaki sobie postawiłem w kadencji 2010-2014 było przejęcie od powiatu ul. Jedności Narodu i rozpoczęcie jej generalnego remontu. Wielokrotnie występowałem na sesjach Rady Miejskiej i w mediach m.in. TeTka przekonując władze o konieczności wykonania tej inwestycji. Na mój wniosek dokonano zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i zabezpieczono w budżecie miasta na 2014 rok pieniądze na wykonanie projektu przebudowy tej ulicy. Domagałem się ograniczenia wieku autobusów w nowym przetargu na komunikację miejską i podniesienia jakości usług świadczonych przez przewoźnika i jak dzisiaj widać miałem wtedy rację. W obecnej kadencji jestem radnym opozycji i w związku z tym mam ograniczony wpływ na podejmowane decyzje. Skupiłem się więc na monitorowaniu działalności prezydenta i prezesów spółek komunalnych. Z satysfakcją stwierdzam jednak, że mój program wyborczy jest realizowany przez obecnego prezydenta. Efekty moich działań są widoczne. Przebudowa ul. Jedności Narodu została w bólach zakończona. Zatem kolejny cel został osiągnięty i czas wyznaczyć nowy! Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu zbigniew.urban@wp.pl (tel.: 697715100). link do PANORAMY MIASTA -czerwiec 2017 strona 2 tnij.tcz.pl/?u=bbd4e2

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx6 
  +15

  lp_gość_gość

  28.08.2018, 01:58

  Widzisz Zbychu, ludzie mylą cię z bratem. Wyjaśnij im, że to ten od klejenia, od czarnego munduru i od hieny z Interwencji Polsat.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -23

  gosc_gość

  27.08.2018, 13:59

  wybory

  ja pqjde glosowac na mirka dobry chlop duzo w tczewie zrobil a po drugie jeszcze nie taki sie urodzil aby wszystkim dogodzil a wydziale komunikacj to jest burdel ja ostatnio musialem stac od 5 rano i bylem jusz trzeci

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx9.xx4 
 • +7

  lol_gość

  27.08.2018, 14:16

  przyjdź o 7:30 będziesz pierwszy

  przyjdź o 7:30 jak otwierają urząd i spokojnie zarejestrujesz, a jak masz dużo wolnego czasu to przyjdź o 4 i przez 3 i pół godziny popatrz sobie na niebo, to uspokaja

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -7

  Jasiek_gość_gość

  27.08.2018, 14:37

  Mury Tczewa zadrżały. Urban u bram. Podobno Pobłocki całą noc nie spał. Zrywał boki. Całe 5% w mieście, 0,5% w powiecie. Tyle i akurat tyle wystarczy, aby komitet Zbynia dostał jeden mandat, oczywiscie dla Urbana. Świadomy Tczew? Raczej Świadomy Urban lub Urban na swoim, bo reszta kandydatów z jego listy pracuje i wydaje kasę na to jedno jedyne miejsce w radzie miasta. Urban po prostu musi dostać mandat, aby utrzymać posadę, bez mandatu wyleci na pysk. A gdzie taki wybitny specjalista znajdzie pracę? Przecież nie pójdzie do roboty za 2.500.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx2.xx5 
 • gupi jasio_gość

  28.08.2018, 07:56

  Na radnym świat się nie kończy

  Czytaj ten życiorys Urbana i tak sobie myślę że on jest wykształcony w wielu kierunkach a więc moim zdaniem nie musi pracować w urzędzie. Prace znajdzie bo jest jej dużo. Dlaczego ma wylecieć na pysk jak nie będzie radnym? Bo dobrze gada, bo ma odwagę, bo dba o sprawy miasta, czy dlatego że jest mądrzejszy od tych, którzy to zwalczają? Mądry szef dbałby o takich pracowników a nie wyrzucił na pysk żeby się konkurencji pozbyć.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx4 
  -8

  oksy_gość_gość

  28.08.2018, 10:38

  Zbyniu, wyluzuj, nie pisz sobie w interncie laurek, bo to jest żałosne. Fachowiec z ciebie jak z d**y trąba i to jest jedyny powód wywalenia ciebebie z ciepłej posadki w listopadzie na zbity pysk.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx5.xx1 
  +16

  apteka_gość

  29.08.2018, 07:52

  pnpbollin@gmail.com

  Może kiedyś napiszesz, albo powiesz coś zgodnego z prawdą o swojej działalności. Będę Czekał.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -10

  Gość_gość_gość_gość

  27.08.2018, 15:20

  Żenada

  I awantura gotowa. Nieważne z kim o co . Pan ZU konflikt wywoła!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx9.xx9 
 • +1

  As_gość

  28.08.2018, 21:41

  Taki myk

  Uważaj bo Cię Pobłocki oskarży mówił że poda ludzi do sądu co to obrażają

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • +1

  JAN_gość

  27.08.2018, 15:58

  EWKA I cytat

  Na czyje polecenie to napisałaś ? widać walka o stołki już sie rozpoczęła Masz zbyt szeroką wiedzę o Uranie aby uwierzyć w to że nie obracasz się w kręgach obecnego układu Zmiana prezydenta oznacza że coś stracisz CYTAT słyszałeś ze gdzieś dzwonią ale nie wiesz w którym kościele Żona Urbana nie pracuje juz dawno w ZUOS Prezydenta trzeba zmienić aby oczyścić miasto z układów nie wazne kto to będzie Widac po wpisach jak uaktywnili się ci co mogą coś stracić , padalce wypełzli z dziur

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xxx 
 • -8

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  27.08.2018, 19:18

  Mądry Polak ?!

  Mądry Polak po szkodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi! Jak odda głos na Urbana i jego komitet ! Niech Urban odpowie dlaczego tak żle jest w szpitalach tczewskich i dlaczego je przeksztalcono w Spółkę Akcyjną i jaki był jego udzial

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx6 
 • -33

  Gość_gość_gość

  27.08.2018, 16:23

  Żona Urbana na Prezydenta. Sprawdziła się pracując w ZUOSie.

  Odpowiedz
  IP: 31.2.xx5.xxx 
 • +11

  apteka_gość

  28.08.2018, 10:12

  nie mieszaj rodziny

  nie mieszaj rodziny, bo o innych żonach radnych i prezydentów też wiele można napisać

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +16

  TW Bolec_gość_gość_gość

  27.08.2018, 17:30

  ...

  Wystarczyła jedna informacja i już podniósł się kwik urzędasów i kliki tczewskiego ratusza. Tutaj zaklinanie rzeczywistości nic nie da, wciskacie kit, że chodzi mu o jeden mandat, a tak naprawdę boicie się, że do RM wejdzie cała grupa osób, którym nie jest wszystko jedno. I nie, nie będzie to tylko jego rodzina. Apropos, Rumcajs nie wykorzystuje swojej rodziny do walki politycznej? Wszyscy wiemy o co chodzi.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx4 
 • -8

  oksy_gość_gość

  28.08.2018, 10:42

  Człowieku, bolcu, myślałeś o stand upie? Masz talent. Rozbawiłeś mnie tak, że kawą oplułem wyświetlacz. Hahaha. Brawo. Cała grupa, której nie jest wszystko jedno. Hahaha

  Cytuj
  IP: 89.200.xx5.xx1 
 • -6

  zbusiek_gość

  28.08.2018, 01:51

  "wald może dlatego, że w warszawie je produkują dłużej, a jeszcze potem kurier musi je przywieźć do starostwa a starostwo wprowadzić do bazy a to wszystko trzeba zrobić w czasie kiedy system CEPIK nie działa o czym w całej polsce głośno jest i było. ale podstawowy problem to czas od zamówienia dowodu rejestracyjnego do czasu jego dostarczenia przez wytwórnię papierów wartościowych. taka informacja była na żółtym pasku tvn24,"

  A teraz to wszystko na mnie...buuu. jakie ludzie podłe som! - To pisałem ja, Zbisiek, kandydat, i moja żona, i mój brat

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -7

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  28.08.2018, 07:17

  Kompetencja !?

  Dlaczego wyleciał z PiS, a takim był prężnym działaczem !?

  Cytuj
  IP: 188.146.xx7.xx8 
  +5

  PRAWDA o PIS_gość

  28.08.2018, 08:25

  Urban w 2010 sam odszedł z PIS

  oto jego rezygnacja z członkostwa w PIS przeczytaj bo warto i nie kłam wiecej jak już się patriotą nazywasz, bo ich obrażasz dużo ciekawych rzeczy znajdziesz na forum tcz poczytaj tnij.tcz.pl/?u=cf5824

  Cytuj
  IP: 94.254.xx5.xx5 
  -6

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  28.08.2018, 10:56

  Kompetencja !?

  Tak za Urbanem przepadają że aż 201 głosów oddano !? Czy padnie rekord na niego i jego komitet czyli 202 ?!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx2.xxx 
  -4

  zrzędo zajmij się robotą_gość

  28.08.2018, 11:14

  bo ci stołek zawiną

  21X2018

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -5

  x_gość

  28.08.2018, 08:34

  x

  słyszałam że Urban był naczelnikiem Urzedu Skarbowego w Kwidzynie jak rządził PIS pierwszym razem czy ktos ma wiedzię na ten temat

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xxx 
 • +4

  gość_x_gość

  28.08.2018, 09:12

  Naczelnik

  Nie Naczelnikiem US a Kierownikiem Działu Egzekucji Administracyjnej - potocznie nazywanym Komornikiem Skarbowym.

  Cytuj
  IP: 83.16.xx1.xx6 
  +9

  kamikadze_gość

  28.08.2018, 10:36

  8 lat szukają haków na Urbana i nic!

  we wtorek słyszałem że Urban jest murzynem, a w środę słyszałem że ma 26 nieślubnych dzieci, w czwartek mówili że jest homo, a w piątek że już zmienił płeć, jutro pewnie usłyszę że leci w kosmos, a zaraz po powrocie wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska więc ja sie pytam JAK TO JEST Z TYM URBANEM i ile jeszcze niestworzonych historii powstanie

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx5 
  -5

  oksy_gość_gość

  28.08.2018, 10:46

  Tak był. Po wzięciu starostwa przez pis został naczelnikiem wydziału komunikacji, oczywiście bez konkursu i tej ciepłej posadki trzyma się do dzisiaj, w między czsie niezłomny bojownik z układem miejskim, dorabiał na posadce w radzie nadzorczej szpitala, doprowadzając do jego olbrzymich problemów finansowych.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx5.xx1 
  -1

  zach_gość

  28.08.2018, 12:24

  Misiewicz załatwił posadę Urbanowi

  Tak potwierdzam, K. Misiewicz załatwił posadę naczelnika Wydziału Komunikacji Zbigniewowi Urbanowi. Szkoda, bo nic nie robi i pierdzi w stołek tam od lat. Wszystko za niego robi Zachola...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx0.xx6 

  WCpiker_gość

  28.08.2018, 21:46

  Wyobraźnia nie ma granic

  Misiewicz to może załatwić ale się w toalecie .

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx6 
 • +5

  Pełnomocnik_gość

  28.08.2018, 11:24

  Pozew w trybie wyborczym 10.000zl

  "Tak był. Po wzięciu starostwa przez pis został naczelnikiem wydziału komunikacji, oczywiście bez konkursu i tej ciepłej posadki trzyma się do dzisiaj, w między czsie niezłomny bojownik z układem miejskim, dorabiał na posadce w radzie nadzorczej szpitala, doprowadzając do jego olbrzymich problemów finansowych."

  DOSTANIESZ JESZCZE JEDNĄ SZANSĘ. Rada nadzorcza spółki jest organem kontrolnym. Za dzialalnosc zobowiązania i kredyty odpowiada zarząd spółki i jej właściciel czyli powiat (zarzad) a nie rada WIEC NIE KŁAM I NIE POMAWIAJ BO MOZE SIE TO ZLE SKOŃCZYĆ

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx8 
 • Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  28.08.2018, 19:31

  Mieszane uczucia !!

  Stołek w starostwie załatwił może i Misiewicz , ale ze wsparciem Sosnowskiego! Natomiast co do kwestii zasiadania w radzie nadzorczej to wsparcie PiS ,ale miał wiedzę i kontrolę ,pyt. co zrobił lub czego nie zrobił z wiedzą o sytuacji w szpitalu w okresie zasiadania ?!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx3 

  oksy_gość_gość

  29.08.2018, 07:10

  Pełnomocniku (pełnomocniku Urbana, Urbanie?), rada nadzorcza, jak sama nazwa głosi, jest organem nadzorującym pracę spółki, a nie tylko kontrolnym. Wobec tego albo prawidło nadzoruje pracę zarządu i reaguje na nieprawidłowości, albo z wielu powodów nie potrafi lub nie chce zareagować. Odpowiedzialność rady rozpoczyna się od powołania członków zarządu, to rada bierze na siebie odpowiedzialność za ich kompetencje i odpowiedialność ta jest kontynuowana poprzez prace na posiedzeniach rady. W związku z tym albo nadzór czerpie istotne informacje od zarządu i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości reaguje, zlecając natychmiastowe wprowadzenie programu naprawczego lub wymienia zarządu. Istnieje również inna możliwość, że rada nie reaguje na złe funkcjonowanie spółki i w ten sposób bierze na siebie odpowiedzialność za jej złe funkcjonowanie. Oczywiście nie ma mowy o odpowiedzialności karnej a tylko i wyłącznie moralnej i kompetencyjnej. Nie wiem, jakie mechanizmy w starostwie stały za powołaniem Zbigniewa Urbana na członka Rady Nadzorczej Szpitali Tczewskich, ale z chwilą powołania wziął nie tylko wynagrodzenie za ten nadzór, ale również odpowiedzialność za funkcjonowanie szpitala, zarówno za jego sukcesy jak i porażki. Jak można powierzyć majątek miasta osobie, która nie potrafi nadzorować, nawet nie wspominam o umiejętności zarządzania, jednej spółki? Na czym polegają umiejętności Zbigniewa Urbana w tym zakresie? Jakie jest jego doświadczwenie w zarządzaniu? W związku z tym, drogi pełnomocniku, proszę spełnij swoją groźbę, pozwij mnie, bo z wielką ciekawością pozyskam informację o roli i miejscu rady nadzorczej, w tym Zbigniewa Urbana w funkcjonowaniu szpitala.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx5.xx1 
  +9

  Pełnomocnik_gość

  29.08.2018, 08:04

  egzamin nie jest łatwy, Misiewicz zdał?

  Pewnie sam już zauważyłeś kolosalną różnicę między swoimi wpisami. Najpierw. "...........dorabiał na posadce w radzie nadzorczej szpitala, doprowadzając do jego olbrzymich problemów finansowych." a teraz ".........Oczywiście nie ma mowy o odpowiedzialności karnej a tylko i wyłącznie moralnej i kompetencyjnej. Nie wiem, jakie mechanizmy w starostwie stały za powołaniem Zbigniewa Urbana na członka Rady Nadzorczej Szpitali Tczewskich, ale z chwilą powołania wziął nie tylko wynagrodzenie za ten nadzór, ale również odpowiedzialność za funkcjonowanie szpitala, zarówno za jego sukcesy jak i porażki." Znakomicie to wyjaśniłeś i wykorzystałeś swoją szansę. Do rady został oddelegowany, jako przedstawiciel właściciela, a zasiadał tam też m.in. Justyński, , a teraz Etmański.

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  -1

  oksy_gość_gość

  29.08.2018, 09:04

  Cóż..."pełnomocniku", chyba jednak osobiście Zbigniewie Urbanie. Wyjaśnię to przystępnie. Teoretycznie wziął wynagrodzenie i odpowiedzialność. W praktyce wynagrodzenie schował do kieszeni a odpowiedzialność powiesił na kołku w piwnicy. Nadal uważam, że dorabiał na posadce w radzie, ponieważ nie zareagował prawidłowo na wadliwe wypełnianie przez zarząd obowiązków. Gdyby, reprezentując właściciela, zareagował w porę, kompetentnie, szpital nie popadłby w tarapaty finansowe. Jeśli było inaczej, Zbigniewie, to proszę pokaż swoje alarmujące pisma w tej sprawie skierowane do właściciela, czyli do starostwa. Jeśli tak było, to tym bardziej pokaż te pisma, bo to znaczy, że Starosta bierze na siebie również odpowiedzialność polityczną a być może i karną. Wątpię jednak, abyś miał takie kwity, bo będę się trzymał swojej tezy, że pieniądze wziąłeś, a odpowiedzialności za mienie publiczne nie wziąłeś. Wobec tego nadal twierdzę, że, pomijając przymioty osobowościowe, nie nadajesz się do zarządzania miastem. Brak ci odpowiedzialności i doświadczenia. Nie twierdziłem, że nie masz uprawnień do zasiadania w radach nadzorczych, twierdę tylko, że albo sprawowałeś nadzór niefrasobliwie, albo nieodpowiedzialnie. Egzamin na kandydata do RN spółek państwowych i samorządowych nie jest obecnie łatwy, natomiat każdy kto jest obeznany w temacie wie, że przed zaostrzeniem kryteriów, zdanie egzaminu nie wymagało wielkiego wysiłu. Nie znam ludzi, których wymieniłeś z nazwiska, wydaje się, że nie są osobami publicznymi i nie będą kandydować na prezydenta. BTW, Zbigniewie. Ze straszenie o pozwie w trybie wyborczym, zaczekaj do czasu, aż zostaniesz kandydatem, bo inaczej narażasz się na śmieszność i nadal pokazujesz swoją niekompetencję. Jak już tyle piszesz, Zbigniewie, to może napiszesz coś produktywnego, co zmieni moje zdanie o twoim braku odpowiedzialności i przedstawisz mieszkańcom miasta, jak wyglądal proces popadania szpitala w problemy finansowe, kiedy się zaczęły, kiedy RN pozyskała informacje od zarządu, jakie i kiedy działania podjął zarząd a jakie RN i jaka była w tym rola starostwa. To mnie interesuje, a nie bajanie o tym, że Misiewicz nie zdał egzaminu do RN.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx5.xx1 
  +1

  g_gość

  29.08.2018, 09:24

  Zgłaszam się na świadka w sądzie

  Znam przypadki gdzie Zbigniew Urban strszył ludzi pozwami w trybie wyborczym, a nie jest póki co żadnym kandydatem. Kazał usuwać niewygodne mu fakty strasząc trybem wyborczym. Zostało to zgłoszone do KBW.

  Cytuj
  IP: 94.230.xx8.xx8 
  +5

  bez odbioru_gość

  29.08.2018, 10:42

  Audyt wszystko może pokazać

  Po co ta cała dyskusja skoro szpital jest powiatowy i publiczny? Idź tam i na pewno dadzą ci informacje tak samo jak dają informacje w spółkach miejskich. Następny donosiciel na Urbana do KBW?? To już plaga. Cały misterny plan... Okazuje się zatem, że to Urban jest ofiarą donosów, pozwów i aktów oskarżenia, a nie odwrotnie. Masz rację pisząc że Egzamin na kandydata do RN spółek państwowych i samorządowych nie jest obecnie łatwy, natomiat każdy kto jest obeznany w temacie wie, że przed zaostrzeniem kryteriów, zdanie egzaminu nie wymagało wielkiego wysiłu. W CV łatwo znajdziesz, że zdawał w 2007r po zaostrzeniu kryteriów, więc jakąś wiedzę chyba ma? tutaj masz tnij.tcz.pl/?u=9f0261

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  -6

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  29.08.2018, 11:16

  Mieszane uczucia !!

  Szkolenia do RN prowadził TŚ i nie było z tym problemu ! A o sytuacji w szpitalu radny Zbigniew Urban był doskonale poinformowany jak również jego przełożony starosta !! Można zajrzeć do protokołów i raportów NIK, CBA które dokonyały kontroli !

  Cytuj
  IP: 188.146.xxx.xx9 
 • Tczewianka_gość_gość_gość_gość_gość

  21.10.2018, 11:14

  kolejny prezyden

  Tczew urodzonych prezydentów nierobów i cwaniaków , leni kłamców i oszustów. Do roboty fizycznej i wykazać się pracą a potem myśleć o rządzeniu. Jeszcze szkoły nie skończył i nie zapłacił ale prezydent.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.