Aktualny stan inwestycji prowadzonych przez miasto

Aktualny stan inwestycji prowadzonych przez miasto (fot. tcz.pl)
Tczew - Aktualny stan inwestycji prowadzonych przez miasto
Szczegółowy stan robót oraz stan obecnych inwestycji prowadzonych przez miasto.

Zintegrowany węzeł transportowy
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonano fundamenty pod wiaty autobusowe, trwają prace na płycie przed budynkiem dworca PKP. Przy ul. Nowokolejowej - wykonano asfaltowe warstwy podkładowe pod warstwę ścieralną. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Pomorskiej.

Do końca sierpnia ma zostać otwarte główne wejście na dworzec PKP. Wykonawca chce zdążyć przed początkiem wzmożonego ruchu pasażerów związanego z dojazdami do szkół i uczelni.

Termin zakończenia robót przy "węźle" upływa z końcem listopada br. (umowny termin - do k. lutego 2012 r.)

Szkoły i przedszkola

 • SP 5 - trwają prace wykończeniowe przy wymianie fragmentu dachu nad główną częścią budynku (w ubiegłym roku wymieniony został dach na częściami bocznymi gmachu). Do końca sierpnia remont zostanie zakończony.

 • SP 8 i Gimnazjum nr 3 - wykonywana jest izolacja przeciwwilgociowa ścian. Prace zostaną zakończone do końca sierpnia.

 • Przedszkole "Czwóreczka" - trwa remont związany z koniecznością dostosowania placówki do przepisów przeciwpożarowych (m.in. wykonanie systemu alarmującego o zagrożeniu pożarowym, system oddymiania grawitacyjnego, awaryjne oświetlenie dróg ewakuacyjnych). Zakończenie prac - do końca sierpnia.


Boiska wielofunkcyjne

 • Trwa przygotowywanie dokumentacji projektowych dotyczącej budowy boisk wielofunkcyjnych na Os. Bajkowym i Górkach oraz "Orlika" w sąsiedztwie SP 10.


Remont ulicy Andersa

 • Trwa remont ul. Andersa obejmujący budowę nowej nawierzchni, chodników, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, gazowej, telekomunikacyjnej, wykonanie instalacji oświetleniowej. Instalacje zostały już położone, trwa wykonywanie podbudowy, do zrobienia jest wykonanie nawierzchni ulicy, chodników oraz oświetlenie i oznakowanie. Koszt inwestycji to ok. 1,3 mln zł. Termin zakończenia prac - połowa października br.


Pętla Żuław

 • Pętla Żuław - 17 sierpnia mija termin otwarcia ofert na wykonanie pomostu cumowniczego nad Wisłą, na wysokości przystani harcerskiej.

  Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.


Szacunkowy koszt tczewskiej części inwestycji to ok. 1 mln zł, z czego 60 proc. to dofinansowanie unijne.

W ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta" realizowane są aktualnie:

 • II etap Drogi Widokowej (wymiana nawierzchni w ul. J. Dąbrowskiego i Krótkiej). W ubiegłym roku wykonany został pierwszy etap szlaku, który połączył Stare Miasto z brzegiem Wisły i przystanią. II etap zakłada założenie skweru z kwiatami na rozwidleniu ul. Krótkiej i Mickiewicza, w ul. Jarosława Dąbrowskiego wymieniona zostanie posadzka i zaznaczone miejsce, gdzie w średniowieczu znajdował się most zwodzony. Na placu Hallera, istniejącą fontannę zastąpi nowa - termin realizacji fontanny do końca sierpnia br.


 • Fontanna zaprojektowana jest w formie 15 dysz umieszczonych w granitowej posadzce. Każda dysza będzie podświetlona dwiema lampami typu LED. Wysokość strumienia wody oraz kolor i natężenie świateł będą sterowane oddzielnie dla każdej dyszy. Przygotowany został 40 minutowy program dający efekt "tańczącej fontanny", który będzie uruchamiany w zależności od potrzeb. Przestrzeń wokół fontanny będzie otwarta.


 • Szlak Forteczny . Projekt zakłada utworzenie Placu Pamięci przy ul. Wodnej, punktu widokowego i niewielkiego amfiteatru przy ul. Rybackiej. Szlak rozpoczyna się na ul. Podmurnej, następnie po przecięciu ul. Kard. Wyszyńskiego, biegnie wzdłuż północnej ściany kościoła farnego w kierunku ulicy Zamkowej. Po drodze krzyżuje się z Drogą Spacerową i prowadzi schodami łączącymi wzniesienie poklasztorne z ul. Zamkową. Dalej szlak biegnie wzdłuż ulicy Zamkowej do Placu Pamięci, gdzie skręca w ulicę Wodną, dalej Rybacką i „wraca” na skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego i Podmurnej.


 • Droga Spacerowa rozpoczyna się od ulicy Chopina (w punkcie skrzyżowania ulic Kołłątaja i Nad Wisłą), przecina ul. Wodną, Podgórną, Okrzei i dociera do ul. Mestwina. Następnie prowadzi drogą na wzniesieniu poklasztornym, przecina plac i mija zabudowania szkoły muzycznej przy pl. Św. Grzegorza i dalej wiedzie wzdłuż parku CKiS, skrajem skarpy ziemnej w kierunku placu Sambora, gdzie kończy swój bieg. W ramach Drogi Spacerowej utworzone zostaną: ekspozycja archeologiczna przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Wodnej, miejsce rekreacji dla młodzieży na placu przy szkole muzycznej, plac Sambora z platformą widokową.


 • Trwają prace remontowe budynków przy ul. Chopina 33 (na parterze będzie się znajdował lokal dla warsztatów terapii zajęciowej, a u góry mieszkania) oraz przy ul. Zamkowej 26 (będzie tam świetlica środowiskowa dla dzieci). Te prace zakończone zostaną do końca roku. Przygotowywana jest też dokumentacja remontów kolejnych kamienic - przy ul. Zamkowej 16 oraz Mickiewicza 18.

  Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na lata 2007-2013.


Źródło / autor:
Małgorzata Mykowska
Rzecznik Prasowy UM w Tczewie


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (25)
dodaj komentarz

 • +11

  Widać _gość

  10.08.2011, 07:39

  Nie prawda

  Przecież w Polsce się nic nie robi, jak twierdzi PiS.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • -17

  _gość

  10.08.2011, 07:51

  Nie mieszaj do naszych lokalnych inicjatyw propagandowej polityki PO.

  Cytuj
  IP: 94.23.xx9.xx5 
  +17

  valdek_gość

  10.08.2011, 07:58

  do gość

  Przeczytaj powoli jeszcze raz ten komentarz. Widzisz tam jakieś słowa o PO?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx4 
  -2

  gosc_gość

  10.08.2011, 12:40

  do valdka

  Przeczytaj jeszcze raz powoli komentarz goscia i zrozum ze propagadnowa polityka PO jest tutaj sama wypowiedz Widac_goscia...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx8 
  +1

  valdek_gość

  11.08.2011, 13:43

  do gość

  widzę że wszystko Ci się kojarzy. Rozumiem i wybaczam;)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx4 
  +2

  Michu_gość

  12.08.2011, 15:41

  A biedronka jest dla biedaków...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +1

  st_gość

  10.08.2011, 08:08

  Ok fajna propaganda UM - buduje się Orliki i inne bajery, ale przecież miasto nie ma pieniędzy na drogi, a buduje orliki - dziwne trochę.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx4 
 • -2

  stary tczewiak_gość

  10.08.2011, 08:11

  i znowu jakiś POlocik daj sobie spokój z partiami trudno odnieść się do wszystkich inwestycji najbardziej nurtuje mnie sprawa tego pomostu nad Wisłą już jeden jest stale zalewany a po zimie zniszczony przez lód jakiś idiota zaprojektował stały na rzece zmieniającej poziom a wystarczyło pojechać kawałek za zachodnią granicę i zobaczyć jak to się robi na rzekach o zmiennych poziomach przepływu

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx8.xx3 
 • +2

  _gość

  10.08.2011, 08:34

  bo ci co budowali ten obecny pomost to chyba na odpier........... dol to robili. ja nie studiuje jakiegos kierunku związanego z budownictwem ale tez widzialam takie mostki za granicą właśnie dla rzek zmieniających poziom. Ale tu jest Polska po co zrobić coś co przetrwa kilkanaście lat jak można zrobić coś na odpier.......... dol i co roku remontować i stękać wszedzie ze na remont nie ma sie pieniedzy. Męczy mnie ten kraj i mentalność tych podstarzałych panów z Sejmu, którzy mają jakąś starodawną wizje na życie.

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx4.xx4 
 • +6

  gość_gość

  10.08.2011, 09:02

  na jakie lata przewidziano ?

  na jakie lata przewidziano budowę ścieżek rowerowych ? 2030-2040 ?

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx9 
 • -3

  gościu_gość

  10.08.2011, 09:08

  SKATEPARK

  WYBUDUJCIE NAM JUZ TEN SKATEPARK

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx3 
 • gosc_gość

  10.08.2011, 09:50

  ul.jednosci narodu

  jednosci narodu jakis czas temu pisano o remoncie tej ulicy. myslalam ze zmienia nawierzchnie calkowicie a tu polatali dziury wycieli zalali i problem na rok zalatwiony chwala wlodarzom

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx6.xx7 
 • +3

  ka_gość

  10.08.2011, 09:57

  Prośba do redakcji

  Prośba do redakcji, aby uzyskała i zamieściła podobne informacje o inwestycjach prowadzonych przez Starostwo.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • -8

  kinoman_gość

  10.08.2011, 10:04

  A co z kinem?

  To kina nie będzie?

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +4

  Trzymajmy się kursu i ścieżki_gość

  10.08.2011, 10:17

  Czy Pobłocki wystartuje do parlamentu?

  Jakieś nerwowe ruchy są wykonywane w UM Tczew. Nie dawno sam pan prezydent palnął coś o dopłatach mieszkańców do remontów dróg, coś tam jego społeczny zastępca machnął o szkołach i przedszkolach, a teraz ujawniła się pani rzecznik, by podsumować sukcesy inwestycyjne. Widać że jakaś intelektualna zawierucha panuje w magistracie. Może to wpływ katastrofalnych wybuchów na słońcu? A może pan Pobłocki wystartuje do parlamentu? Noooo, gdyby mu się udało, to problem by się rozwiązał i można by wybrać nowego prezydenta.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +1

  PUNKT WIDOKOWY_gość

  10.08.2011, 14:17

  PUNKT WIDOKOWY

  MAM PARE ZASTRZEŻEŃ CO DO TEGO PUNKTU WIDOKOWEGO, ZNAJDOWAC SIĘ ON MA NA ULICY RYBIACKIEJ - WIDOK NA ULICE WĄSKA ORAZ CENTRUM MONITORINGU!! PO CO TO KOMU , ODPOWIEDZ MAM JEDNĄ DLA ŻURÓW, PIJAKÓW I INNYCH WANDALI , BĘDA TAM :CHLAĆ KLNĄĆ I ŚMIECIĆ , PO CO TO KOMU ????

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx0 
 • -1

  JAKIE NIE OGARY !!!!!!! _gość

  10.08.2011, 14:30

  asd

  WESCIE OGARNIJCIE NIE MA CO KOMENTOWAC BO I TAK ZANIM ONI TO ZROBIA TO BEDZIE GWIAZDKA W MAJU NIE MA CO GADAC TCZEW JEST NIE OGARNIETY

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +1

  _gość

  10.08.2011, 14:39

  No

  Wreszcie!

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx5.xx6 
 • -2

  baba_gość

  10.08.2011, 16:34

  do decydentów o inwestycjach

  Madre głowy ,a pomysły marne. Aby dobrze chodnik był wykonany to bieżcie dobrego fachowca z referncjami,a wy robicie przetarg wygra najtańszy bądz najbardziej znajomy nie z wykonastwa tylko z kolesiostwa i wtedy tandetę na jeden sezon odwali. Od znajomego nie wypada żądać zobowiązań w ramach gwarancji tylko mu zlecić to samo na poprzednich warukach.I tak się interesik,ineresik kręci ,za fuszerkę miasto płaci środkami podatników byle partaczowi co nazywa się "Tani" Po co te inwestycje na okrzei ,zamkowej i rybackiej to ulice mało znane nawet tczewianom.Tam strach się poruszać.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx9.xx8 
 • olka_gość

  11.08.2011, 11:41

  ganda

  '■II etap Drogi Widokowej (wymiana nawierzchni w ul. J. Dąbrowskiego i Krótkiej). W ubiegłym roku wykonany został pierwszy etap szlaku, który połączył Stare Miasto z brzegiem Wisły i przystanią. II etap zakłada założenie skweru z kwiatami na rozwidleniu ul. Krótkiej i Mickiewicza, w ul. Jarosława Dąbrowskiego wymieniona zostanie posadzka i zaznaczone miejsce, gdzie w średniowieczu znajdował się most zwodzony. Na placu Hallera, istniejącą fontannę zastąpi nowa - termin realizacji fontanny do końca sierpnia br. ■Fontanna zaprojektowana jest w formie 15 dysz umieszczonych w granitowej posadzce. Każda dysza będzie podświetlona dwiema lampami typu LED. Wysokość strumienia wody oraz kolor i natężenie świateł będą sterowane oddzielnie dla każdej dyszy. Przygotowany został 40 minutowy program dający efekt "tańczącej fontanny", który będzie uruchamiany w zależności od potrzeb. Przestrzeń wokół fontanny będzie otwarta. ta ktora była wystarczyła dlaczego takie marnotrawstwo pieniędzy- ludzie to nasze podatki a tu takie marnotrawstwo możeby tak rozliczyć kogo trzeba - odpowiedzialnych za te dublety- może kolesie nie mieli pracy to dublujemy i już mają, szlak mnie trafia na takie marnotrawstwo , ciekawe ile jeszcze razy nawierzchnia bedzie zmieniana- to granda

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx9 
 • skim_gość

  11.08.2011, 14:40

  a ..

  Miałbyć skim park jestem ciekaw co z tym ... pewnie jak zwykle .., lipa ;/ http://www.youtube.com/watch?v=h0Z5Yf0pvmc

  Odpowiedz
  IP: 83.29.xx7.xx2 
 • -1

  gosc_gość

  11.08.2011, 20:18

  miala byc ju zdawno zamknieta ul.samobora na starym miecie i grunotw remont drodi i chodnika kanalizacj itd. przeciesz do gluwna uical na buwar.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx2 
 • iwa_gość

  13.08.2011, 21:31

  droga

  PLAC HALLERA i boczne ulice remontuje się po .raz drugi,a gdzie ul. Wyszyńskiego to jest wizytówka z DWORCA do BULWARU i PLACU HALLERA.Nie ma pieniędzy to niech wezmą kostkę tą którą ściągają.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xxx 
 • _gość

  25.08.2011, 11:44

  Co ze szklanym zadaszeniem nad wejściem do dworca itd itp? Dlaczego to wszystko "wypadło" z projektu?

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • Raffi_gość

  06.09.2011, 08:01

  Orlik

  Kurde niech zbudują orlik obok ttbs ów dzieci powinny ulepszać swoje umiejętności a nie kolejne domy stawiają a co młodzieżą polski się pytam

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.