Modernizacja oświetlenia na terenie miasta i gminy Gniew

(fot. gniew.pl)
Tczew - Modernizacja oświetlenia na terenie miasta i gminy Gniew
Trwa kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego w mieście i na terenach wiejskich w gminie Gniew. Prace polegają na wymianie starych opraw, na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Będzie widniej, bezpieczniej i efektowniej! Jako pierwsze, na warsztat wzięte zostało sołectwo Wielkie Walichnowy, w którym mieszkańcy już mogą cieszyć się z efektów inwestycji.

W ramach modernizacji wymienione zostały również stare słupy oświetleniowe w Gniewie, na całej długości ulicy Franciszka Czarnowskiego, przy parki miejskim, od sygnalizacji świetlnej aż do osiedla Tarasy Wierzycy.

Pomarańczową barwę światła już niedługo zastąpi biały odcień, dzięki czemu ulice w mieście i gminie zyskają nowy blask. Wszystkie punkty świetlne zmodernizowane mają zostać do końca czerwca.

- To bardzo ważna inwestycja w naszej gminie, która ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i przechodniów. Dzięki inwestycji i wymianie lamp na nowoczesne oświetlenie LED, zmniejszymy również koszty zużycia energii elektrycznej, co przełoży się docelowo na wygenerowanie oszczędności. Inwestycja ta sprawi również, że nasze tereny będą wyglądać zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, gdyż oświetli je nowoczesna biała barwa światła. Z niecierpliwością czekamy już na efekt końcowy - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  Ola_gość

  05.05.2021, 07:20

  To portal tcz.pl czy gni.pl ?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx3 
 • +3

  Piotr W._gość

  05.05.2021, 10:32

  co z modernizacją oświetlenia w Tczewie?

  Jola zamiast pisać o Gniewie zapytaj wujka prezydenta co z modernizacją oświetlenia w Tczewie? Przecież tak się rozpisywałaś w tej sprawie w lutym i co temat umarł i modernizacji nie będzie?

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx7 
 • Sławek EU07_gość

  05.05.2021, 12:47

  dzienne

  Szkoda że nie dali zdjęć lamp za dnia.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • +1

  Ggbb_gość

  05.05.2021, 16:00

  Lol

  A ch** mnie gniew obchodzi Napiszta lepeij co u czajkowskiego w wawce

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.