Z kroniki strażackiej - pożar lasu, auta i barakowozu

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Z kroniki strażackiej - pożar lasu, auta i barakowozu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26.04.2021 roku do 02.05.2021 roku zanotowano łącznie 35 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

26.04.2021 - Nowa Cerkiew A1 - pożar samochodu


Na miejscu zastano palący się samochód osobowy stojący na pasie awaryjnym Autostrady. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody. Dodatkowo po ugaszeniu pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pokryto go warstwą piany. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG.

28.04.2021 - Wielgłowy ul. Pelplińska - pożar barakowozu

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z papy barakowozu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz podaniu 2 prądów wody przez ratowników pracujących w sprzęcie ochronny dróg oddechowych. Po ugaszeniu przeprowadzono prace rozbiórkowe przy pomocy pilarki ratowniczej oraz sprzętu burzącego. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG, 2 zastępy z OSP Subkowy oraz 1 zastęp z KP PSP Tczew.

22.04.2021 - Lubiszewo Tczewskie - poszukiwania osoby zaginionej

Na miejscu zdarzenia zastano policję, która przygotowywała się do działań poszukiwawczych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu terenu wyznaczonego przez policje. Po kilkunastu minutach znaleziono osobę. Wskutek zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Turze, 1 zastęp z OSP Swarożyn, 1 zastęp z OSP Małżewo, 1 zastęp z OSP Rokitki oraz 2 zastępy z JRG.

30.04.2021 - Tczew ul. Armii Krajowej - potrącenie osoby

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek pieszego z hulajnogą przed przejściem dla pieszych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wskutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG.

30.04.2021 - Pelplin ul. Kościuszki - pożar budynku gospodarczego

Na miejscu zastano pożar budynku gospodarczego, który był cały objęty ogniem. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody oraz wykonaniu otworów przy pomocy pilarki. Po ugaszeniu sprawdzono całe pogorzelisko i przelano woda. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Kulice oraz 1 zastęp z JRG.

01.05.2021 - Brody Pomorskie - pożar lasu

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się ściółkę i trawę oraz pniaki drzew. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody. Całość sprawdzono i dogaszono tłumicami. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  ._gość

  05.05.2021, 07:01

  Szacunk dla OSP-PSP 4 MAJ TO FLORIAN....

  Wyrazy wysokiego szacunku dla gremii ratowniczych na okolicznosci Miedzynarodowego Dnia Strazaka sw.FLORIAN PATRON.. ......"PS;troche przykre redakcja zapomina o tym- to -kwestja kultury .....pisania....brak mostu- symbolicznego szacunku...."..........

  Odpowiedz
  IP: 93.221.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.