Powiat Tczewski tysięcznym beneficjentem środków EFS

Powiat beneficjentem EFS (fot. mat. prasowe)
Tczew - Powiat Tczewski tysięcznym beneficjentem środków EFS

zobacz galerię zdjęć: 2
Władze Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego podpisały tysięczną umowę na dofinansowanie z UE w ramach EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego). Tysięcznym beneficjentem w Województwie Pomorskim jest Powiat Tczewski, który dzięki środkom unijnym otrzyma wsparcie w wysokości 2,6 mln złotych. Uzyskana dotacja zostanie przeznaczona na zrealizowanie drugiej edycji projektu pn. "Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim".

14 lutego w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana tysięczna umowa w ramach EFS. Powiat Tczewski uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą: "Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim". Umowę z ramienia samorządu Wojewódzkiego podpisali: Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk oraz Wicemarszałek, Wiesław Byczkowski, natomiast ze strony Powiatu Tczewskiego: Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn oraz Wicestarosta - Piotr Cymanowski.

W imieniu samorządu Powiat Tczewskiego, bardzo dziękuję Panu Marszałkowi za to wyróżnienie. Innowacyjność realizowanego przez nas projektu polegać będzie na kompleksowym wykorzystaniu potencjału partnerów z sektora administracji publicznej, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. - mówi Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn - Takie podejście pozwoli na sprawny przepływ informacji, dzięki czemu nie będzie powielał wsparcia realizowanego w ramach innych projektów. Dzięki dofinansowaniu, osoby uczestniczące w projekcie będą mogły skorzystać m.in. z terapii psychologicznej, uzależnień, brokera pracy i edukacyjnego, doradztwa specjalistycznego, warsztatów, szkoleń i kursów oraz praktyk i staży zawodowych.


Celem głównym projektu jest zmniejszenie poziomu ubóstwa i włączenie społeczne poprzez wzrost aktywności społecznej i zawodowej osób wykluczonych społecznie. Do najważniejszych działań w projekcie będą należały działania w zakresie aktywizacji społecznej oraz możliwość skorzystania z terapii psychologicznej. Dostępne będzie również wsparcie asystenckie, animacyjne i streetworkingowe. Projekt zakłada również wsparcie w wejściu na rynek pracy - brokering pracy i doradztwo zawodowe.

Projekt realizowany będzie przez Zespół Szkół Technicznych, który został liderem projektu. Partnerami formalnymi w projekcie są: Fundacja Pokolenia, NZOZ Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik", Gmina Miejska Tczew, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie. Partnerami nieformalnymi w projekcie są: PUP w Tczewie, PCPR w Tczewie, Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Tczewie, Zespół Kuratorów Sądowych itp. Taki skład partnerstwa zapewni osiągnięcie wszystkich rezultatów projektu wyrażonych poprzez wskaźniki monitorowania oraz trwałość osiągniętych rezultatów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +11

  błazny _gość

  17.02.2020, 08:05

  wszędzie i tyle

  tak marnują pieniądze na pierdoły. Zamiast budować Polski przemysł wydają kasę na bzdury. Do roboty zagonić nierobów, kto nie chce pracować niech z głody padnie. Taka jest moc przyrody.Te pieniądze pójdą na pensje instruktorów pierdzących w krzesła . Kraj jest wtedy silny, jak ma silną własną gospodarkę...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • Adrian_gość

  17.02.2020, 09:15

  Jabłonowska następne mieszkanie se kupi

  Fundusze z efs - to darmozjady z fundacji pokolenia lubią najbardziej.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx3.xxx 
 • +7

  fgd_gość

  17.02.2020, 08:55

  Kasa w błoto . Lepiej dofinansowac panele za ta kase ( 5 k na gospodarstwo )

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.