Światowy Dzień Kociewia z Fabryką Sztuk

Światowy dzień Kociewia (fot. mat. prasowe)
Tczew - Światowy Dzień Kociewia z Fabryką Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 3
Ponad dwieście lat temu, a dokładniej 10 lutego 1807 roku, gdy w Europie trwały wojny napoleońskie, w źródłach pisanych pojawiła się pierwsza znana nam wzmianka o Kociewiu. Na pamiątkę tego zapisu obchodzimy Światowy Dzień Kociewia.

Tradycyjnie Fabryka Sztuk przyłączyła się do wspólnego świętowania. Spotkanie, którego głównym tematem było pszczelarstwo na Kociewiu, zainaugurowały występem artystycznym Samborowe Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie. Młodzi artyści, pod kierunkiem Ewy Litwińskiej, wykonali Hymn Kociewski oraz zaprezentowali regionalny taniec - korkarz. Usłyszeliśmy również fragment książki Józefa M. Ziółkowskiego "U Andzi i Maćka na Kociewiu", w którym tytułowi bohaterowie szykowali się na zabawę karnawałową.

W kolejnej części spotkania Małgorzata i Seweryn oraz ich dzieci: Marianna i Mieszko Pauchowie zaprosili gości do kociewskiej zagrody pszczelarza, gdzie "roiło się" od pszczelich produktów. Zagroda ozdobiona była zdjęciami Pani Małgorzaty. Pszczelarze opowiadali o swojej pasji, pokazywali akcesoria potrzebne im do pracy, a także przeprowadzali konkursy tematyczne. W tym samym czasie najmłodsi goście Fabryki Sztuk wykonywali filcowe owady. Ostatni punkt regionalnej imprezy - to wykład dra Seweryna Paucha, który próbował odpowiedzieć na pytanie, skąd wzięły się tajemnicze otwory w murach kociewskich świątyń. Dodajmy, że w tczewskiej Farze historyk naliczył ich 606. Jedna z hipotez głosi, że owe ślady są reliktem po wydobywaniu pyłu ceglanego, używanego w celach leczniczych.

Przez cały dzień, przed budynkiem Fabryki Sztuk, powiewała kociewska flaga.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Claudia Klein_gość_gość

  18.02.2020, 23:41

  Pożyczkę

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi "tak", radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  Odpowiedz
  IP: 197.210.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA