Tylko w jeden weekend 5 śmiertelnych wypadków. Policja apeluje o rozwagę

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Tylko w jeden weekend 5 śmiertelnych wypadków. Policja apeluje o rozwagę
Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy też nieustąpienie pierwszeństwa to główne przyczyny wypadków drogowych. Bardzo często błędy na drodze wynikają ze zmęczenia kierującego.

Poruszając się w ruchu drogowym mało kto myśli o tym, że może stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku.

-
Ufając niemal w 100% systemom bezpieczeństwa montowanym w samochodach zapominamy, że bezpieczeństwo na drodze zależy także od zachowania kierującego. Chwila nieuwagi, drobny błąd, gorsza dyspozycja psychofizyczna, czy też niewłaściwe zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego może doprowadzić do tragedii. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W ostatni weekend lipca doszło do 5 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Większość z nich miała miejsce w nocy lub w godzinach porannych. W dwóch przypadkach kierujący z nieustalonych przyczyn zjechali z drogi i uderzyli w drzewo, ginąc na miejscu. Dwa kolejne wypadki to wynik nieprawidłowego wyprzedzania oraz niedostosowania prędkości do warunków drogowych.

Pomorska drogówka apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie apelujemy o prawidłowe przewożenie dzieci.

Jeśli wybieramy się w podróż:

- jedźmy wypoczęci, po uprzednim zaplanowaniu trasy oraz czasu jej trwania,


- zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu,

- w trakcie drogi róbmy regularne przerwy, aby nasza koncentracja zawsze była na najwyższym poziomie,

- jeśli jesteśmy zmęczeni - prowadzenie pojazdu przekażmy drugiemu kierowcy lub przerwijmy podróż; lepiej dojechać na miejsce później niż wcale;

- zadbajmy o dobrą widoczność - nie warto wyprzedzać, gdy nie do końca widzimy co dzieje się na drodze przed nami lub gdy przed nami jest wzniesienie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  P. M. _gość

  01.08.2019, 10:25

  Tylko bardzo surowe kary.

  Tylko surowe kary finansowe uratują życie wielu ludzi. System skandynawski się sprawdza. Jeśli taki przysłowiowy Kowalski zarabia 20000 zł miesięcznie i za swoją agresywną nie rozważną jazdę zapłacił y 50% pensji to jeździł by przepisowo. Zaraz pewnie znalazłby się osoby które twierdziłyby że jest to okrada ie Polaków. Ja odpowiadam - kto każe tak jeździć.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx5 
 • Nick_gość

  09.08.2019, 18:11

  Bo nie stoją i nie suszą to można! Pamiętam jak kolega ze mną czekał na egzamin i modlił się, że jak zda to będzie grzecznie jeździł przepisowo. Dwa miesiące później zabił się pod Starogardem...

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.