Pomorscy przedsiębiorcy oraz samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

Hala magazynowa (fot. mat. prasowe)
Tczew - Pomorscy przedsiębiorcy oraz samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych
Od 22 stycznia do 23 kwietnia 2018 roku właściciele minimum 20-hektarowych terenów inwestycyjnych będą mogli starać się o sfinansowanie części kosztów uzbrojenia swoich nieruchomości. Ogłoszony konkurs jest częścią projektu Invest in Pomerania, finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na inwestycje w tereny znajdujące się w Obszarze Metropolitarnym Trójmiasta lub na obszarach gmin położonych wzdłuż regionalnych korytarzy transportowych na terenie województwa pomorskiego.

Głównym celem projektu jest stworzenie nowych parków przemysłowych, skupiających małe i średnie firmy. Środki finansowe można pozyskać nie tylko na uzbrojenie terenów ale również na budowę hal i placów magazynowych." - wyjaśnia Maciej Silarski, kierownik projektu "Invest in Pomerania 2020".


Na konkurs przeznaczono kwotę 44 100 000 PLN. Środku pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Poziom dofinansowania wynosi 35% a maksymalna wysokość grantu dla jednego wnioskodawcy to około 11 000 000 PLN. Efektami konkursu grantowego będzie stworzenie od 3 do 5 parków przemysłowych o łącznej powierzchni minimum 70 hektarów.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA