Policyjna akcja - piesi na celowniku

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policyjna akcja - piesi na celowniku
Dzisiaj pomorscy policjanci prowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W czwartek, 12 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem.

- Policjantów spotkamy także w innych miejscach w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność. Pieszym przypominamy, że podczas korzystania z przejścia należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne.

- Apelujemy, aby podczas przechodzenia przez "zebrę" nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  meme_gość_gość_gość

  12.09.2019, 08:06

  hehe

  No to czekamy na podsumowanie - w ktorym zapewne sie znajdzie informacja ilu to kierowcow samochodow zostalo ukaranych mandatami :)

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +11

  słoń_gość_gość

  12.09.2019, 08:15

  Dzień Dobry Tczew. Ciekawa akcja. Chciałbym mieć jednak nadzieję, że skuteczna. Nie mogę wyjść z podziwu dla absolutnej ignorancji i wręcz bezmyślności sporej grupy ludzi chodzących pieszo. Nie hejtuję i nie złorzeczę. Jednak nie mieszkamy w Indich, ludzie to nie święte krowy...a piesi nie powinni mylić pierwszeństwa z nieśmiertelnością. Przyznaję Wam...jesteście uprzywilejowani na pasach...ale wchodzenie - wręcz wtargnięcie...nie poprzedzone jakimkolwiek rozglądaniem się...nie jest mądre. Każdy z Was miał fizykę w szkole...dodajcie do tej wiedzy odrobinę wyobraźni. 2.5 tonowe auto nie zatrzyma się w 1 sekundę. Nie warto chyba zamieniać bezmyślności na gips. Szanujmy się wzajemnie. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. I choć macie pierwszeństwo...każdy z Was może trafić na kierowcę tak samo bezmyślnego jak Ci z Was...żyjący w przekonaniu, że uda się przejść pieszo z Suchostrzyg na Stare Miasto nie odrywając wzroku od smartfona. Pozdrawiam wszystkich użytkowników dróg. Dobrego dnia

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +5

  gość_gość

  12.09.2019, 09:00

  piesi

  Popieram mego przed mówcę i chciałbym jeszcze dodać, że oprócz tego mają w uszach słuchawki, albo kaptury na głowie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +3

  Ktoś_gość_gość

  12.09.2019, 09:11

  Nick

  I jeszcze na czarno się pobierają po zmroku

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx8 
 • Ktoś_gość_gość

  12.09.2019, 09:12

  Nick

  Poubierają

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx8 
 • +4

  v_gość

  12.09.2019, 11:07

  Piesi przechodzą w miejscach niedozwolonych, chociaż niedaleko są przejścia dla pieszych. Często mamy do czynienia z wtargnięciem na przejście w ostatniej chwili, jakby nie można było wejść "normalnie". Jak już kierowca pieszego puści na przejściu, to ten idzie demonstracyjnie powolutku (ja tu teraz k..a rządzę na przejściu, a ty będziesz stał i czekał, aż ja przejdę). Kierowcy z kolei nie puszczają pieszych i jeśli ktoś stoi grzecznie i czeka aż kierowca się zlituje, to czasem może tak czekać, aż mu broda do ziemi urośnie. Czasem kierowcy przejeżdżają pieszym idącym przez przejście prawie po stopach i mają gdzieś, że pieszy przechodzi. Osoba sprawa, to rowerzyści przejeżdżający przez przejścia znienacka, kiedy nadjeżdżający kierowca w ogóle się tego nie spodziewa i nie ma czasu na reakcję, albo rowerzyści przejeżdżający przez przejścia dla pieszych gdzie rower powinno się przeprowadzać, a nie na nim przejeżdżać. Kierowcy nieustępujący i nieprzepuszczający rowerzystów, rowerzyści pakujący się na ulicy prosto pod jadący samochód itd itp. To wszystko wynika po prostu z braku kultury na drodze. Cywilizacyjnie jesteśmy jeszcze dzikim krajem. Jedną nogą w Azji.

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA