20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14.01.2019 roku do 20.01.2019 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 6 pożarów i 14 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


15.01.2019r. - Gniew, ul. Kopernika - reanimacja.
Po przybyciu na miejsce zastano w mieszkaniu kobietę bez czynności życiowych. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do resuscytacji z wykorzystaniem defibrylatora AED, jednak po przyjeździe Zespołów Ratownictwa Medycznego lekarz stwierdził zgon. W działaniach brał udział zastęp z OSP w Gniewie.

16.01.2019r. - Tczew, Al. Solidarności - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia wypadek trzech samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Tczewie.


19.01.2019r. Pelplin, ul. Czarnieckiego- pożar budynku mieszkalnego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar poddasza, w budynku wielorodzinnym. Wszystkie osoby zamieszkujące budynek ewakuowały się przed przybyciem jednostek straży. Po odłączeniu energii elektrycznej łącznie na ognisko pożaru podano 5 prądów gaśniczych. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży: z KP PSP w Tczewie i Starogardzie Gd., z posterunku JRG w Pelplinie i z OSP w Pelplinie.

Drukuj
Prześlij dalej