"Kociewie muzyką malowane". Zobacz niezwykły koncert!

(fot. mat .prasowe)
Tczew - "Kociewie muzyką malowane". Zobacz niezwykły koncert!
Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zapraszają do wysłuchania koncertu "Kociewie muzyką malowane", zarejestrowanego w sali widowiskowej CKiS w Tczewie bez udziału publiczności.

PREMIERA ON-LINE odbyła się 5 września 2020 o 18:00 na kanale YouTube Orkiestry Kameralnej Progress

W czasach zamkniętych sal koncertowych, kiedy ograniczone jest podróżowanie - granice muzyki są otwarte jak nigdy dotąd. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia koncertu "Kociewie muzyką malowane" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress oraz zaproszonych gości.

Mówiąc o dziedzictwie kulturowym Kociewia nie można pominąć charakterystycznej tylko dla tego regionu tradycji oraz kultury duchowej i materialnej, które tworzą obraz tego zwartego etnicznie i kulturowo regionu. By osadzić folklor kociewski w kontekście muzyki innych regionów Polski, wykonanie cyklu "Pieśni Kociewskich" na sopran, fortepian i orkiestrę gdańskiego kompozytora Macieja Zakrzewskiego - dopełni "5 melodii ludowych" Witolda Lutosławskiego oraz "4 utwory w polskim stylu" na orkiestrę smyczkową wybitnego współczesnego kompozytora i pedagoga zmarłego w 2018 roku - Stanisława Moryty. Koncert poprzedzi krótka rozmowa z wykonawcami, wprowadzająca słuchaczy w muzyczną krainę polskiego folkloru.
WYKONAWCY:
Magdalena Chmielecka - sopran
Jakub Ostrowski - fortepian
Orkiestra Kameralna Progress
Szymon Morus - dyrygent

Partnerzy:
Telewizja Tetka, Radio Tczew

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Drukuj
Prześlij dalej