Apel do mieszkańców Pomorza w związku z trwającą pandemią

(fot. Pomorska Policja)
Tczew - Apel do mieszkańców Pomorza w związku z trwającą pandemią
W Gdańsku odbyła się debata "Koronawirus oczami ekspertów" zorganizowana przez Pracodawców Pomorza. Uczestnicy debaty wystosowali specjalny apel do mieszkańców województwa w związku z trwającą pandemią.

W budynku Olivia Star, znajdującym się na terenie kompleksu Olivia Business Centre, odbyło się spotkanie ekspertów zajmujących się zwalczaniem pandemii. Jego celem było podsumowanie obecnego stanu wiedzy na temat epidemii, ochrony pacjentów, metod leczenia i profilaktyki, zwłaszcza w momencie poprzedzającym początek jesienno-zimowego sezonu infekcyjnego. Ważnym aspektem było również obalenie niesprawdzonych i szkodliwych teorii, które masowo pojawiają się w przestrzeni mediów elektronicznych.

W dyskusji wzięli udział najwięksi specjaliści i eksperci w dziedzinie zdrowia publicznego, chorób zakaźnych, a także bezpieczeństwa, m.in. dyrektorzy szpitali, przedstawiciele Policji, służb sanitarnych, a także samorządowcy. Wśród prelegentów obecny był nadinsp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Eksperci pochyli się nad kwestiami bezpieczeństwa epidemiologicznego w regionie. Po zakończeniu panelu dyskusyjnego przyjęty został wspólny apel zawierający między innymi zasady postępowania w obliczu epidemii.


TREŚĆ APELU DO SPOŁECZEŃSTWA

 • Zachowaj bezpieczny odstęp, noś czystą maseczkę, często myj i dezynfekuj ręce.

 • Stosuj wszystkie bez wyjątku zalecenia i wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego określające zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii, w tym dotyczące imprez i spotkań dużej liczby osób.

 • Reaguj, kiedy widzisz osobę stwarzającą zagrożenie: nieprzestrzegającą obowiązujących zaleceń lub niestosującą się do nałożonej kwarantanny.

 • Przypominaj swoim najbliższym - zwłaszcza dzieciom - o zasadach ochrony i higieny w okresie pandemii.

 • Będąc pracodawcą, wykorzystuj możliwości kierowania pracowników do pracy zdalnej lub rotacyjnej. W miejscu pracy zapewnij odpowiednie, bezpieczne warunki i środki ochrony osobistej.

 • Pomagaj osobom w potrzebie: starszym, samotnym, pozostającym w izolacji albo znajdującym się w innej trudnej sytuacji, lub poinformuj o nich Ośrodek Pomocy Rodzinie.

 • Wskazuj instytucjom nadzorczym i kontrolnym możliwe luki w przepisach i zasadach bezpieczeństwa, aby poprawić system ochrony epidemicznej.

 • Jeżeli stwierdziłeś u siebie lub u osoby bliskiej gorączkę, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, utratę węchu lub smaku, pozostań w domu i natychmiast poproś o teleporadę lekarza pierwszego kontaktu. Nie obawiaj się badania na obecność Covid-19.

 • Gdy wiesz lub podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną Covid-19, nie czekaj na objawy, tylko skontaktuj się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Natychmiast zgłoś również ten fakt w wypadku przybycia na badania lub zabieg do szpitala.

 • Zaszczep przeciw grypie siebie i swoich bliskich, zwłaszcza z grupy ryzyka.


 • Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
  Koronawirus
  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
  Drukuj
  Prześlij dalej

  Komentarze (39)
  dodaj komentarz

  • +31

   prosac_gość

   16.09.2020, 14:07

   Z czym do ludzi?

   W pomorskim przed wakacjami mieliśmy mało przypadków covid-19 ale Janusze i Grażyny ze śląska i Mazowsza przez kilka miesięcy wylegiwali się na naszych plażach i zarażali miejscowych. Trzeba było pozamykać plaże zamiast teraz obwiniać mieszkańców Pomorza i wypisywać te wszystkie frazesy. Wystosujcie apel do własnego mózgu, może jakaś szara komórka wam zaskoczy i zrozumiecie, że to wszystko jest śmiechu warte! Strasznie zabójczy ten wirus, skoro trzeba zrobić sobie test żeby wiedzieć, czy przypadkiem się nie go nie miało !

   Odpowiedz
   IP: 84.38.xx5.xx9 
  • +2

   Tczew_gość_gość_gość_gość

   16.09.2020, 14:45

   Bareja

   Teraz apelują , ale jak by zamknęli na 3 tygodnie w marcu wszystkie zakłady w Polsce i zamknęli granice a dla wszystkich wjeżdżających obowiązkowa kwarantanna chociażby w hotelach które zostały zamknięte to dziś nie było by takiej skali zachorowań . A podobno przed wyborami ktoś mówił że wirus jest już w odwrocie i nie ma się czego obawiać . Teraz robią spotkania jak im biznesy zaczynają kuleć i apelują - żałosne.

   Cytuj
   IP: 84.38.xx4.xx8 
  • +16

   Inga_gość

   16.09.2020, 14:46

   Covid19

   W du.. niech sobie ten apel wloza...niech zyc ludziom dadza spokojnie ,ludzie spojrzcie co sie dzieje im bardziwj swiadomi jestesmy im wiecej kumamy tymbardziej probuja nam wciskac kit,zniewolic nas chca pod plaszczem covida!!!nie mam czym dzieci nakarmic stracilam prace tylko dlatego ze mam dzieci w tym wieku ,ze w razie co trzeba mi opieke placic bo nie mam ich z kim zostawic w razie gdyby znowu nas pozamykali ,jestem dla pracodawcy niewygodna!!!a jestem samotna matka ,i nie moje dzieci nie maja babci i dziadkow do ktorych mozna podzucic!

   Odpowiedz
   IP: 94.254.xx0.xx9 
  • +7

   Alex_gość

   16.09.2020, 14:51

   Covid srovid

   A tam cicho być

   Odpowiedz
   IP: 31.0.xx6.xx9 
  • +18

   Piter_gość

   16.09.2020, 14:54

   Covid

   Ludzie caly czas nie rozumieja ,ze ten wirus byl z nami juz sporo wczesniej,kto przez ostatnie 2 lata mial grype i np.kaszel troszke dluzszy nizeli zwykle,albo bol glowy moze nieco dluzszy ? Komu przeszla taka mysl ze w kosciach niektorych bardziej lamalo nizeli zawsze przy przeziebieniu?nie kazdy tak tego doswiadczal ale ludzie juz dawno na to chorowalismy,teraz zachorowalismy na panikw zbiorcza !i dajemy sie manipulowac jak dzieci,koniec z tym calym gownem,ludzie poumieraja przez brak dostepu do lekarzy co sie boja przyjac w przychodni a za chwile z tymi samymi ludzmi ktorych sie niby boja buszuja w lidlu!!!a prywatnie za duza kase juz nie boja sie przyjac?!!!to stalo sie bardzo.wygodne i przynoszace zyski dla wielu wielu...a ilu ludzi umrze bo nie robi badan profilaktucznych i za puzno wykryja mu raka tego lub tamtego?

   Odpowiedz
   IP: 94.254.xx0.xx9 
  • +4

   Ignac_gość

   16.09.2020, 22:04

   do IP: 94.254.xx0.xx9

   Za każdym wpisem zmienia ci się nick i płeć. jesteś jakiś transwestyta? Czy po prostu troll?

   Cytuj
   IP: 178.62.xx9.xx0 
  • +2

   Gość_gość_gość_gość_gość

   16.09.2020, 15:41

   Pandemia to tr..... ściele się gęsto aż strach patrzyć.

   Odpowiedz
   IP: 77.115.xx6.xx8 
  • -8

   666_gość

   16.09.2020, 16:01

   Czuby mają glos

   Ile wam zapłacili za te brednie . Walcie się komuniści z PiSu ,poiinnych totalitarnch partii .Nie na zagrożenie ludzie ,nie mąąaaaaaaaaaaaaaaaaaassssaaaaaaaaaaaaassaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasaasaaassaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaeyfyfgjggdfbufrdyudcvbcfrfdtifx bbftrugdufrfsfyruogbjgvxfh,,:+&776'', XC ifubhjdu

   Odpowiedz
   IP: 5.173.xx4.xx5 
  • +8

   bezsrejtu_gość

   16.09.2020, 16:24

   Szwecja wygrywa!!!

   "Szwecja krytykowana przez wielu za to, że nie zastosowano surowych ograniczeń w walce z pandemią, może dziś powiedzieć: a jednak wygraliśmy! Jak to zrobiono? Szwedzki sposób walki z koronawirusem, tam mocno krytykowany przez wielu na świecie jednak wygrywa. Kraj ten odnotowuje najmniej przypadków Covid-19 od marca, czyli od wybuchu pandemii. Główny epidemiolog przypisuje niewielką liczbę zakażeń zrównoważonemu podejściu do pandemii." (...) LINK: tnij.tcz.pl/?u=878d13

   Odpowiedz
   IP: 84.38.xx4.xx1 
  • +3

   he he_gość

   16.09.2020, 16:48

   Wielki mi sukces 5,860 ofiar w przeliczeniu na milion mieszkańców (per capita) jest tam najwyższa w Europie. Liczba zgonów teraz maleje bo już najsłabsi umarli... tnij.tcz.pl/?u=2ab854

   Cytuj
   IP: 31.186.xx5.xx4 
  • +4

   xx_gość

   16.09.2020, 16:40

   kto za brednie ekspertów płaci?

   W treści tego apelu nic nowego społeczeństwu nie wkładają do głowy o tym w marcu 2020r. mędrzec prof.Szumowski z tuby propagandy o tym mówił. TERAZ jego następcy zwołują eksperckie spotkania ,aby bredzić jedno i to samo. Na tej rzekomo pandemii wiele cwaniaków chce zarobić i powielać brednie o pandemii jak się zachować wszędzie jest tego pełno w autobusach ,tramwajach,windach , sklepach w toaletach i nie trzeba już żadnej konferencji na ten temat .Ciekawe ile lat jeszcze będą na strachu ,ogłupiać w całym świecie tym wirusem. W przeklętym kraju trzeba innych wyzwań sprostowania bałaganu w sferze społecznej ,gdzie oszuści firmy pożyczkowe ludzi niszczą ,a biedny lud szuka pieniędzy ,aby dalej żyć.

   Odpowiedz
   IP: 83.8.xx0.xx6 
  • kiss_gość_gość_gość

   16.09.2020, 16:52

   myślę sobie

   Dla mnie z perspektywy czasu patrząc moim okiem na to wszystko to uważam ,że to zamykanie zakładów i wszystkiego wokół w marcu i kwietniu tak naprawdę nic nie dało po za kryzysem który mamy. Bo analizując to po kwarantannie w Polsce jest więcej zakażonych niż wcześniej i nikt nawet nie myśli żeby pozamykać wszystko. W nie których krajach nic nie zamykali a wyszli z tego obronną ręką .Zobaczycie za kilka lat będą szukali winnych za to wszystko tak jak winili Jaruzelskiego za stan wojenny.

   Odpowiedz
   IP: 178.235.xx6.xx5 
  • bezsrejtu_gość_gość

   16.09.2020, 17:07

   Winni już są

   I zawczasu się zabezpieczają, patrz ustawa "bezkarność plus" http://www.youtube.com/watch?v=ORG1UkBvDo0

   Cytuj
   IP: 84.38.xx4.xx1 
   +2

   he he_gość

   16.09.2020, 19:29

   do besrejtu

   Mało kto z elit bierze Brauna na poważnie. Trudno im uwierzyć, że w roku 2020 ktoś na serio domaga się batożenia gejów i mszy po łacinie, a także uważa, że Maryja zatrzymała w 1877 roku I wojnę światową objawiając się w warmińskiej wiosce. A jednak ten człowiek znajduje tysiące takich, którzy chcą mu powiedzieć: Szczęść Boże! Uzyskał 11,86% w wyborach na prezydenta Gdańska i ponad 5% na Podkarpaciu do Europarlamentu. Jego zwolennicy tęsknią za niepodważalnymi wartościami, za kobietą w kuchni, za rózgą w klasie. I jest ich coraz więcej. A gdzieś w tle majaczy dodatkowo Rosja.

   Cytuj
   IP: 165.22.xx5.xx4 
   +4

   gośc_gość_gość

   16.09.2020, 19:56

   celowe

   doprowadzenie do kryzysu było celowe (wypowiedzi do znalezienia w necie)

   Cytuj
   IP: 188.147.xx7.xx6 
   -1

   Georg_gość

   16.09.2020, 21:54

   Płaskoziemce i szury z Konfederacji.... Pachołki Moskwy.

   Cytuj
   IP: 192.241.xx1.xx4 

   Bezsrejtu_gość_gość

   17.09.2020, 09:47

   A to ciekawe

   Bo na Rosję trzeba pluć i machać szabelką? Jakoś ABW śledziła członków Konfederacji i nic nie znaleźli. Po za tym link wkleiłem by pokazać zamiary władzy, ale oczywiście sporo ludzi skupia się nie na tym co trzeba.

   Cytuj
   IP: 5.173.xx8.xx5 
  • marta_gość

   16.09.2020, 17:39

   co z kovidowym

   A ci z kovidowym wypłacanym dla rodziców dzieci za ci mamy je ubrać i puszczać do szkoły o jedzeniu nie wspominając .Wstyd panie Morawiecki i Kaczyński

   Odpowiedz
   IP: 37.47.xx7.xx2 
  • +1

   Anzelm_gość

   16.09.2020, 19:18

   Tczewiaki za głupie są. Zamiast prosić to trzeba pałą im to do łbów wbić. Jak wejdzie nowa ustawa to będę walił każdego bez maseczki po ryju.

   Odpowiedz
   IP: 78.88.xx5.xx8 
  • +2

   Maria_gość

   16.09.2020, 20:07

   Groźby karalne?

   "Jak wejdzie nowa ustawa" Hahhaha Ustawy nie ma i nie będzie są tylko rozporządzenia. Mamy stan wyjątkowy bez stanu wyjątkowego. A zachowanie uczestników spotkania bardzo nieodpowiedzialne - mogli zrobić to zdalnie a nie narażać innych na pozytywny wynik testu - nie mylić z zachorowaniem.

   Cytuj
   IP: 94.254.xx9.xxx 
   -4

   Izi_gość

   16.09.2020, 20:12

   Covid

   To se pogodoles czubku

   Cytuj
   IP: 109.197.xx3.xx5 
   +4

   Anzelm_gość

   16.09.2020, 21:47

   do Maria (awaria)

   Jesteś nie na bieżąco. Chodzi mi o projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, dotyczący odpowiedzialności za naruszenia obowiązków służbowych lub przepisów w czasie epidemii. Będzie można każdego zj**a bez maseczki zatłuc. I tak trzymać. Nie potrzebni nam płaskoziemcy i angtymaseczkowcy.

   Cytuj
   IP: 151.236.xx0.xx7 
   +3

   Georg_gość

   16.09.2020, 21:56

   do Maria

   Wy wszyscy w KODzie tacy nie kumaci? chodzi o NOWĄ ustawę. "Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione." Kumasz babo? Mam prawo wybić ci zęby gdy nie założysz maseczki - bo działam w interesie społecznym.

   Cytuj
   IP: 192.241.xx1.xx4 
   +5

   _gość

   17.09.2020, 04:11

   Do anzelm

   Walić to ty sobie możesz, ale konia... Masz iq deski sedesowej i myślisz, że świecisz!

   Cytuj
   IP: 94.254.xx8.xx4 
  • +1

   XYZ_gość

   16.09.2020, 20:02

   ....

   Brednie.... Koronawirus jest z nami od dawna i zostanie już na dobre... Tak samo jak inne wirusy np grypy opryszczki czy wirusowe zapalenie oskrzeli... Ale nie jest to żadna pandemia! KOMUŚ wreszcie udało się znaleźć coś dzięki czemu może ludzi OGŁUPIĆ, zniewolić i zarobić na tym... A te wszystkie przepisy i nakazy mogą sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi bo to są tylko zarządzenia a nie ustawy, więc nie mogą nam KAZAĆ ani karać za nie stosowanie się... Nie mówiąc już o tym że noszenie maseczki przed niczym nas nie chroni natomiast stwarza zagrożenie niedotlenieniem i zakażeniem grzybiczym układu oddechowego co w obecnym stanie działania służb zdrowia może być naprawdę niebezpieczne... LUDZIE POBUDKA! OTWÓRZCIE WRESZCIE OCZY I NIE DAWAJCIE SIĘ TAK MANIPULOWAĆ I PRAĆ SOBIE MÓZGÓW!

   Odpowiedz
   IP: 37.47.xx1.xx0 
  • Jimi_gość_gość

   16.09.2020, 21:42

   Covid

   A jak ktos nie wierzy ,ze grzybice sa mozliwe to.moglby teraz zobaczyc mnie!dostalem grzybicy skory twarzy od maseczki od bakteri zbierajacych sie pod nia a zmieniam 2 dziennie!zaraz zostana wymyslone zlosliwe komentarze niedojrzalych zlosliwcow,ale nawet lekarz przyznal ze to od maseczki,mam to pierwszy raz w zyciu,a najpierw zaczelo sie od swiadu po zakladaniu maseczki ,potem czerwone rany niemal wokol ust taka ot reakcja,ktorej nie ma?!

   Cytuj
   IP: 109.197.xx3.xx5 
   -2

   do_Jimi_gość

   16.09.2020, 21:50

   do Jimi

   Wpadłeś na to by myć zęby? Umyj czasem. Jakoś chirurdzy noszą maseczki po 2 lat i nie maja grzybicy

   Cytuj
   IP: 51.38.xx4.xx9 

   Bezsrejtu_gość_gość

   17.09.2020, 09:49

   Pics or it didn't happen

   Cytuj
   IP: 5.173.xx8.xx5 
   +1

   XYZ_gość

   18.09.2020, 15:39

   ...

   To wcale nie jest śmieszne... Już coraz więcej osób zgłasza dolegliwości skórne okolic ust i jamy ustnej... Spowodowane długotrwałym noszeniem maseczki... A potem zejdzie na płuca i dopiero będzie "wesoło"...

   Cytuj
   IP: 37.47.xx8.xx0 
  • +3

   hmm_gość

   16.09.2020, 21:04

   hmm

   Plandemia hehe. Polacy obudzą się jak zwykle z ręką w nocniku. Pis po jedno zło - oto powiedzenie dla każdego Polaka na nasze czasy. Ale ludzie są zbyt leniwi by szukać informacji o tym, kto rządzi ten krajem. Szkoda gadać. Pamiętaj telewizja, gazety, media głównego nurtu - to wszystko jest.... :)

   Odpowiedz
   IP: 31.135.xx6.xx8 
  • +1

   brak słów_gość

   16.09.2020, 21:07

   ochlokracja

   Polacy jak tam? Obudzimy się dopiero jak zabiorą nam toster i wyłączą telewizor? :) Dalej słuchajcie mass mediów. http://www.youtube.com/watch?v=NCfSOP_cvTE

   Odpowiedz
   IP: 31.135.xx6.xx8 
  • -2

   Magnat_gość

   16.09.2020, 21:52

   Konfederacja to zj**y popierające Trzaskowskiego - pachołki Putina.

   Cytuj
   IP: 51.38.xx4.xx9 
  • +5

   gosc_gość

   16.09.2020, 22:36

   no i kompromiatacja

   za jakis czas rozliczy sie tych ekspertów którzy nawoływali do masowych szczepien na grype .Co ma covid do grypy ? tylko jak jakis jeszcze ekspert chce zabierac głos to konkretne badania poprosze naukowe ,że szczepionka przeciw sezonowej grypie chroni przed covidem .Niemniej oczekuje jako podatnik publicznych szczepien tych ekspertów z podaniem numeru szczepionki oraz producenta i zobaczymy na ich przykłądzie jak nas ochronią przed covidem.

   Odpowiedz
   IP: 109.197.xx9.xx5 
  • +6

   Nana_gość

   16.09.2020, 22:58

   Tresowane małpy

   W Tczewie ludzie jak tresowane małpy, wszyscy rowniutko w maskach. A jak ktoś nie ma maski, to zawsze znajdzie się ktoś do dyscyplinowania, pouczania. Nie trzeba nawet nadzorcy, baran barana bedzie pilnował i dyscyplinował. A rząd się z nas śmieje...

   Odpowiedz
   IP: 188.147.xx6.xx4 
  • +5

   Pipi_gość

   17.09.2020, 06:15

   Covid

   Dokladnie...zygac sie chce na takich niedoukow,a mysla ze sa super intelig.,a tylko malpuja co zaslysza w tv i swieca potem....zygam jak slysze te gatki ze ktos nie ubral maski!co to sa za pajace,rozumu wlasnego nie maja ,maska ich uratuje!jak w stanie wojjenym pacholki moze mysla ze ktos co da za to?jak u ktorego raka za pozno wykryja albo z zawalem.beda wozic od do ,az wykorkuja to wtedy moze ich oswieci!po co dolozyc do sluzby zdrowia do onkologii itd.na covidzie idzie oszczedzac klamstwem jak talala,podwyzek nie trzeba dac lekarzom nic robic teraz nie musza i piguly takze,ino kase prywatnie trzaskac bo drzwi im uchylili!gdzie im lepiej dogodza teraz?!teraz lekarze beda sie rekami i nogami trzymac sytuacji,bo nazywam sie pam doktor kase mam i nic nie robie ino kazdemu na koniec covid wpisze zeby nie bylo,ze przez sytuacje obecna np.na raka zszedl bo bez pomocy zostal

   Cytuj
   IP: 109.197.xx3.xx5 
  • +1

   _gość

   17.09.2020, 04:13

   Sam jesteś zj**

   "Konfederacja to zj**y popierające Trzaskowskiego - pachołki Putina."

   A twoja stara ma jaja

   Odpowiedz
   IP: 94.254.xx8.xx4 
  • +2

   Igi_gość

   17.09.2020, 06:03

   Covid19

   "Wpadłeś na to by myć zęby? Umyj czasem. Jakoś chirurdzy noszą maseczki po 2 lat i nie maja grzybicy"

   Juz sie znslezli specjalisci typu anzelm!!!!spikojnie ci idioci sa tu na stale i wypowiadaja sie w kazdym niemal temacie ..trzeba sie przyzeyczaic do takich parkowych obnazaczy i poprostu olewac ich belkot chca swiecic ale nic nie znacza

   Odpowiedz
   IP: 109.197.xx3.xx5 
  • +2

   ehe_gość

   17.09.2020, 07:45

   czemu wszyscy mają prawa wyborcze?

   "Konfederacja to zj**y popierające Trzaskowskiego - pachołki Putina."

   Jak bardzo eee "niedoinformowanym" obywatelem trzeba być by takie rzeczy wypisywać? No chyba, że ma się za to płacone... Gdy nie ma się wiedzy - idzie się w chamstwo i emocje. Ten kraj jest na skraju załamania. Dalej oglądajcie tvpinfo / tvn. Przeglądajce newsweeki, wyborcze, gazety "polskie" etc. Jesteśmy rozgrywani od dziesięcioleci (niektórzy napisaliby, że od 2-3 wieków)

   Odpowiedz
   IP: 31.135.xx6.xx8 
  • +1

   gośc_gość_gość

   18.09.2020, 17:55

   wycofana

   "I zawczasu się zabezpieczają, patrz ustawa "bezkarność plus" http://www.youtube.com/watch?v=ORG1UkBvDo0 "

   ustawa, jak na razie, wycofana; nie weszła. Ale pewnie będą dalej próbować.

   Odpowiedz
   IP: 188.147.xx9.xx2 
  Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
   
  KOMENTARZ DNIA