W weekend na drogach zmasowane kontrole prędkości

Policjanci kontrolowali prędkość (fot. KPP Tczew)
Tczew - W weekend na drogach zmasowane kontrole prędkości
Przez dwa dni, 26 i 27 stycznia, na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza wobec pieszych uczestników ruchu drogowego, uświadomienie zagrożenia kierującym, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości.

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość". Mają one na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Działania będą prowadzone na terenie całego województwa, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci będą korzystać z ręcznych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.

- Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jedną z częstszych przyczyn wypadków drogowych. Przypominamy także, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +6

  pseudopolicja_gość

  25.01.2019, 13:37

  Znowu będą stać z suszarkami w krzakach łapiąc tych co jadą 70. A na autostradzie wolna amerykanka - gangsterzy 200 i więcej zap.......

  Odpowiedz
  IP: 78.11.xx6.xx8 
 • +1

  ola_gość

  26.01.2019, 01:40

  nie 70

  mnie złapali za 58, też w byli " w krzakach"... dostałam mandat. Ale na mandacie napisali "70" - bo przecież " kwota którą pani zapłaci będzie taka sama"...

  Cytuj
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +3

  aa_gość

  25.01.2019, 14:29

  Wczoraj był program z udziałem Pani która legalizuje te mierniki już ponad 4 tyś kierowców wygrało sprawy w sądzie te mierniki mogą sobie w buty wsadzić ,jeśli pomiar był robiony dalej niż 80 m .Jest ponad 100 warunków które muszą być wykonane żeby ten pomiar był ważny,Powiedziano jasno jeśli coś ci nie pasuje NIE PRZYJMOWAĆ MANDATU coraz więcej kierowców wygrywa sprawy tak naprawdę powiedziano że to gówno powinno być wycofane ,ale nasze państwo poszłoby z torbami żeby nie kierowcy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • Gwiazda Zaranna_gość

  28.01.2019, 12:12

  W weekend zwiedziłem łącznie na drogach pomorskiego z 500 km i ani jednego patrolu nie spotkałem. To może ktoś mi wytłumaczy na czym polegają te masowe kontrole?

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA