Radosny Plac Zabaw przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Radosny Plac Zabaw przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej
Dzień 28 kwietnia 2022 r. na pewno na trwałe zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej. Tego dnia odbyło się tam oficjalne, uroczyste otwarcie, poświęcenie i oddanie do użytku placu zabaw. Spełniło się marzenie dzieci, rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Powstał piękny i bezpieczny plac zabaw. Inwestycja zrealizowana została dzięki zaangażowaniu środków zarówno z budżetu gminy w wysokości 64.000 zł, jak i rodziców. W miejscu, w którym znajduje się plac zabaw, do niedawna rosła łąka i krzewy. Natomiast obecnie są to zjeżdżalnie, huśtawki, bujaczki i inne urządzenia zabawowe.

Uroczystość uświetnili przybyli goście: Pełniący Funkcję Wójta Tomasz Urbański, Proboszcz parafii z Miłobądza Ks. Aleksander Cesling, Kierownik Referatu Administracyjno - Organizacyjnego Gminy Tczew Katarzyna Beringer - Kusio, Sołtys Dąbrówki Tczewskiej Krystyna Kilanowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Karolina Grala oraz rodzice, nauczyciele i dzieci.

Wszystkich zebranych pięknie i radośnie powitali uczniowie szkoły. Dzieci oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Swoim występem wyraziły radość oraz podziękowanie za powstanie placu zabaw.

Następnie pani wicedyrektor Anna Sadowska odczytała list od nieobecnej Pani dyrektor Danuty Jagielskiej, która z przyczyn nadzwyczajnych nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu, po czym dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Ks. proboszcz odmówił wraz z dziećmi modlitwę, pobłogosławił dzieci i poświęcił urządzenia zamontowane na placu zabaw.


Na chwilę w dziecięcy świat przenieśli się wszyscy uczestnicy spotkania, a dzieci z radością i uśmiechem na twarzy rozpoczęły beztroską zabawę na nowym placu zabaw.

Na zakończenie uroczystości Pełniący Funkcję Wójta Tomasz Urbański wraz z Panią Katarzyną Beringer - Kusio wręczyli dzieciom maskotki i lizaki.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Tczew?_gość

  09.05.2022, 09:20

  W Gnojewie było uroczyste otwarcie szamba - nie ma o tym artykułu na tcz.pl

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +1

  Ania_gość

  09.05.2022, 09:48

  Urbański miał zastępować Pana Wójta Augustyniaka tylko przez miesiąc a dalej rządzi. Czy będą podane prawdziwe informacje, może redakcja się tym zainteresuje.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA