XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie

Książka, biblioteka (fot. tcz.pl)
Tczew - XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie
XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już rusza. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało z tej okazji liczne atrakcje. Na uczestników Tygodnia Bibliotek czekać będą między innymi warsztaty związane z Marią Konopnicką, spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, terenowe gry mobilne dla młodzieży oraz wyjątkowe spektakle.

- Każdy dzień tegorocznego Tygodnia Bibliotek będzie obfitował w czytelnicze atrakcje. Przygotowaliśmy szeroką ofertę z myślą o naszych odbiorcach w każdym wieku - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - W najbliższy poniedziałek i czwartek zapraszamy naszych Czytelników na warsztaty biblioteczne. Tworzyć będziemy wspólnie m.in. komiksy oraz zakładki do książek. Wtorkowe spotkania literackie dla dzieci poprowadzi autor Mirosław Kowalczyk. Dotyczyć one będą książki pt. "Gryf. Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej" i "Tajemnica Starej Czereśni".

Z kolei w środę młodzież będzie miała możliwość zagrania w dwie terenowe gry mobilne. Na miłośników historii czekać będzie gra pt. "Vivat Gniew" z ciekawostkami na temat historii gniewskiego zamku. Kolejną do wyboru grą będzie "Jak ocalić świat" inspirowana twórczością Stanisława Lema z cennymi radami, dotyczącymi ekologii. Tego samego dnia w Sali Kameralnej odbędą się także niepowtarzalne spektakle opaleńskiego Teatru Cienia.

Wyjątkowy spektakl wystawiony zostanie także w piątek przez "Teatr Magmowcy". Przedstawienie pt. "Ważne numery" będzie z pewnością niezapomnianą przygodą dla naszych małych Czytelników. Zespół tworzący teatr objazdowy wystawia spektakle dla dzieci od ponad 10 lat. Ich celem jest zapewnienie odbiorcom artystycznego i emocjonalnego doświadczenia, które na długo zapadnie im w pamięć, poprzez oryginalne scenariusze, melodyjne piosenki oraz integrację z publicznością.


Gniewski Tydzień Bibliotek zakończy się spotkaniem autorskim z lokalnym twórcą - Bogdanem Badziongiem, które odbędzie się w sobotę 14 maja o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej CKiBP. Bogdan Badziong to gniewianin, niegdyś nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gniewie, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w latach 2002 - 2010. Studiował na Uniwersytecie Gdańskim historię, którą zajmuje się do dzisiaj. Jest również autorem i inicjatorem wydawnictw regionalnych, budowy szlaków turystycznych oraz działań na rzecz promocji i integracji Kociewia.

Drukuj
Prześlij dalej