Jest kolejne wsparcie dla sensorycznego ogrodu marzeń

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Jest kolejne wsparcie dla sensorycznego ogrodu marzeń
Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie w ramach programu "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander uzyskało grant w wysokości 7.000 zł na realizację projektu "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń". W konkursie wzięły udział 774 projekty a komisja konkursowa wybrała 68 zwycięskich organizacji.


Celem projektu jest stworzenie SENSORYCZNEGO OGRODU MARZEŃ dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. Będzie się on składał się z dwóch stref terapeutycznych. Pierwsza - głośna, będzie miejscem rekreacyjno-zabawowym a druga cicha - miejscem do relaksacji i wypoczynku po trudach terapii, w którym będzie duża ilość zieleni, fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia. Środki uzyskane z grantu zostaną przeznaczone na zakup części wyposażenia tego wyjątkowego miejsca.
Ambasadorami akcji są aktorka Joanna Kulig i kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Przypomnijmy, Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie są organizatorami akcji "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń". 31 maja do Tczewa wróciło czworo pracowników placówek, którzy dla szczytnego przedsięwzięcia przebiegli i przejechali całą Polskę. "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń" to charytatywny duathlon - bieg połączony z jazdą na rowerze - całość rozpoczęła się w niedzielę 26 maja. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzyło się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd nieśli symboliczną sól do stworzenia tężni.


Informacje na temat akcji można znaleźć na facebooku wpisując "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń" oraz na stronie zpstczew.pl.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  Nick_gość

  10.10.2019, 11:02

  A co rowerzyści się obsrali i nie zafundowali tego ogródka? A tyle piali że pomogą... Nawet jakieś ściemy z bieganiem i jazdą rowerkiem robili

  Odpowiedz
  IP: 110.77.xx2.xx7 
 • gość_gość

  10.10.2019, 16:09

  bez kometarza

  człowieku nie pisz głupot bo jest mi wstyd za Ciebie ,jestem ciekawy co ty byś zrobił za darmo dla tych chorych dzieci ,smutne że tacy ludzie jak ty mieszkają wśród nas

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • ona_gość

  15.10.2019, 15:16

  super inicjatywa. Oby się udało :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.