Blisko 800 maturzystów przystąpiło w Tczewie do egzaminu dojrzałości

Matura w CKZ Nauka (fot. CKZ Nauka)
Tczew - Blisko 800 maturzystów przystąpiło w Tczewie do egzaminu dojrzałości

zobacz galerię zdjęć: 6
Dzisiaj (04.05) rozpoczynają się egzaminy dojrzałości. Matury - ze względu na pandemię koronawirusa - będą wyglądały inaczej niż zwykle. Piszących obowiązuje szereg obostrzeń związanych z epidemią.

Tysiące młodych ludzi z całego kraju przystąpi dzisiaj do egzaminu dojrzałości. Ze względu na pandemię koronawirusa będzie inaczej niż do tej pory. Kuratorium oświaty wydało szereg wytycznych, którymi dyrektorzy szkół powinni się kierować podczas organizacji egzaminu. Chodzi m. in. o obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej; konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku, czy obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający. W szkołach wpuszczanie uczniów do sal rozpoczęło się już przed godziną ósmą - np. w II LO abiturienci zostali rozlokowani w ośmiu salach.

- Łączenie w powiecie tczewskim do egzaminu maturalnego przystąpi 884 osób, w tym: w szkołach prowadzonych przez powiat do matury przystąpi 651 osób, z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie - 87, z Collegium Marianum w Pelplinie - 16, z CKZ NAUKA w Tczewie - 130. W samym Tczewie do egzaminów dojrzałości przystąpi 738 osób. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Dla maturzystów egzamin będzie sporym wyzwaniem - bo prawie cały ub. rok oraz sporą część poprzedniego pracowali zdalnie. Tradycyjnie egzamin rozpoczyna się od sprawdzania wiedzy z języka polskiego. Egzaminy pisemne potrwają do 20 maja, a między 19 a 21 maja odbędą się egzaminy ustne.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Mnm_gość

  04.05.2021, 10:09

  Nie ma ustnych drogie tcz.pl

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx6 
 • Anna _gość_gość

  04.05.2021, 10:53

  Ustne

  Proszę najpierw doczytać. Ustne egzaminy są, ale dla chętnych, poprawiających wynik z poprzednich lat.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx3 
 • +1

  Yuop_gość

  04.05.2021, 11:29

  "Proszę najpierw doczytać. Ustne egzaminy są, ale dla chętnych, poprawiających wynik z poprzednich lat.[/cy Tak czy owak informacja niepelna :)

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.