E-wizyta w ZUS także w języku migowym PJM

Laptop
Tczew - E-wizyta w ZUS także w języku migowym PJM
Szacuje się, że liczba osób Głuchych w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna jednak często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To z myślą o nich ZUS uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM.

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą załatwiać swoje sprawy "twarzą w twarz" z ekspertem bez wychodzenia z domu poprzez e-wizytę. Z tej formy kontaktu korzysta codziennie kilkaset osób. Aby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. W ten sposób klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE.

- Teraz mogą oni także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać "umów e-wizytę", a następnie "umów e-wizytę w języku migowym (PJM)". W kolejnym kroku należy wskazać temat rozmowy oraz wybrać jej termin.  - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.

Warto dodać, że e-wizytę w ZUS mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ddd_gość

  23.02.2021, 10:08

  Wszystko fajnie, tylko tak się zastanawi

  Czy osoba głucha nie może po prostu napisać maila lub "porozmawiać" poprzez komunikator tekstowy?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA