Uwaga! Podszywają się pod pracowników ZUS i kradną

Starość, kobieta, emeryt
Tczew - Uwaga! Podszywają się pod pracowników ZUS i kradną
Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponownie docierają sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS. U 81-letniego mieszkańca Gdańska pojawiły się dwie kobiety podające się za pracownice ZUS, które jakoby chciały sprawdzić czy otrzymał on tzw. "trzynastą emeryturę". Po odwróceniu uwagi okradły go ze wszystkich oszczędności.

- Raz jeszcze przypominamy, że wizyty pracowników poza placówkami ZUS, odbywają się jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to kontrola u płatników składek. Prowadzą ja wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie upoważnienia. Jest ona zawsze zapowiadana wcześniej. Inspektor informuje o niej doręczając zawiadomienie. Przed kontrolą Inspektor musi okazać legitymację służbową i upoważnienie do przeprowadzenia kontroli. Drugi to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. W takim wypadku pracownik ZUS może przyjść do naszego domu lub innego miejsca, które wskazaliśmy w zwolnieniu jako miejsce pobytu w czasie choroby i sprawdzić, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada legitymację. - mówi Kontakt dla mediów Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.

W razie wątpliwości co do tożsamości osoby przedstawiającej się jako pracownik ZUS pod numerem 22 560 16 00 można poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika.

Wiadomości pocztą elektroniczną ZUS wysyła wyłącznie do klientów, którzy zdecydowali się na taką formę kontaktu i zawsze są one wysyłane od indywidualnego opiekuna. Wszystkie inne informacje wysyłane pocztą elektroniczną rzekomo w imieniu ZUS mogą zawierać wirusy i nie należy ich otwierać.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Skandal_gość

  12.06.2019, 09:15

  Mnie okradli na chorobowym!

  Okradli mnie z wypłaty świadczenia ;-)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +14

  ZEUS_gość

  12.06.2019, 10:15

  Mi ukradli pieniądze na emeryturę w OFE. Taki Rudy co uciekł do Brukseli.

  Odpowiedz
  IP: 185.80.xx2.xx1 
 • -2

  doni_gość

  12.06.2019, 14:47

  do ZEUS - gość

  cyt. "Mi ukradli pieniądze na emeryturę w OFE. Taki Rudy co uciekł do Brukseli". A teraz krzywy pysk i krótki z kotem ukradną to co rudy zostawił w OFE. 15% przytulą żeby rozdawać . No ale rudy nie mógł a oni mogą bo przecież teraz to prawe i sprawiedliwe .

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx5 
 • +1

  gladius_gość

  12.06.2019, 17:22

  Uwaga! Kłamią że będą emerytury.

  A kradną.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.