Miejskie i gminne imprezy do końca lipca odwołane

Sobótki Tczewskie (fot. KH/MM)
Tczew - Miejskie i gminne imprezy do końca lipca odwołane
W związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, władze Tczewa przedłużyły termin odwołania wszystkich imprez miejskich - do końca lipca br. Podobnie jest w gminie Tczew.


Koronawirus postawił świat na głowie. Rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu choroby. Nastąpuje powolne luzowanie ograniczeń, ale o życiu sprzed epidemii na razie musimy zapomnieć. Na razie imprezy masowe to na razie melodia przyszłości:

- W związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich - do końca lipca - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie

W tym roku nie pobawimy się zatem na imprezie z okazji Dnia Komunalnika, czy Sobótkach Tczewskich. Nie wiadomo jeszcze, co z dożynkami, czy plenerowymi imprezami, które latem miały odbyć się w amfiteatrze.

Także wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych do dnia 31 lipca br. wszystkich imprez i wydarzeń, które miały się odbyć na terenie Gminy Tczew, w których udział organizacyjny miała brać Gmina Tczew. Jeśli sytuacja epidemiologiczna do tego czasu nie ulegnie zmianie Wójt Gminy nie wyklucza decyzji o odwołaniu kolejnych imprez w późniejszym czasie.

Dobrych wiadomości nie mają dla fanów muzyki eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia:

- Wznawianie gospodarki musi odbywać się etapami i zaczynać się od większego fizycznego dystansu w miejscu pracy, takiego, który umożliwi powrót osobom o niższym ryzyku zachorowania. Niektóre rodzaje miejsc i biur, w których można zachować odległości ponad 1,5 m są bezpieczniejsze, tam można wrócić - mówi Dr Ezekiel Emanuel, główny doradca dyrektora generalnego World Health Organization (WHO) w rozmowie dla dziennika "New York Times" - Ale kiedy ludzie mówią, że planują przełożyć większe spotkania - konferencje, imprezy, wydarzenia sportowe - na październik 2020 r. nie wierzę, że myślą o tym realnie. Te aktywności powrócą jako ostatnie, myślę, że najwcześniej jesienią 2021 r. - dodaje specjalista, jedna z najważniejszych osób w Affordable Care Act.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  korona_gość_gość

  19.05.2020, 20:18

  impry

  No tak nie będzie imprez bo "pienionszki" poszły na maseczki i pseudoprzyłbice. Dzięki Mirek

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • CBA_gość

  20.05.2020, 06:46

  kasa jest dla swoich

  co się dziwisz > Jarek kupił z CHINA i kazał Mirkowi kupić pakiet , więc niema kasy. Ale oni sobie odbiją na przetargach.

  Cytuj
  IP: 79.190.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA