Nowa organizacja ruchu w rejonie remontowanej Gdańskiej

(fot. tcz.pl)
Tczew - Nowa organizacja ruchu w rejonie remontowanej Gdańskiej
Trwa remont ulicy Gdańskiej. Wykonawca od poniedziałku (18 maja) wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Od wczoraj został zamknięty odcinek od ul. Sobieskiego do Wiaduktu 800-lecia.

- Objazd dla samochodów osobowych możliwy jest poprzez wiadukt w ul. 1 Maja (ul. Mostowa, Nowy Rynek, Kolejowa, 1 Maja), zaś dla samochodów ciężarowych - przez ul. Sobieskiego i dalej Wojska Polskiego. Skrzyżowanie ul. Sobieskiego z ul. Gdańską będzie otwarte. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Na odcinku między skrzyżowaniem ulicy Gdańskiej z al. Zwycięstwa i Pomorską a skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego - nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy.


-
Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz P.A GRYF Sp. z o.o. Sp.k informują, że od 18-go maja 2020r. do odwołania, w związku z zamknięciem odcinka ulicy Gdańskiej (od skrzyżowania z ulicami Sobieskiego i Mostową do wiaduktu 800-lecia) zmianie ulega trasa przejazdu linii 7 i 17. - dodaje Mykowska.


Przystanek 1 Maja/MOPS w obu kierunkach będzie w tym okresie NIECZYNNY.

Autobusy linii 7 będą kursowały objazdem w kierunku ul. Wyszyńskiego, bez obsługi przystanków, od przystanku Gdańska/Sobieskiego ulicami: Sobieskiego, Wojska Polskiego i Obrońców Westerplatte.

Autobusy linii 17 będą jeździły objazdem w kierunku Dworca, bez obsługi przystanków, od przystanku Wyszyńskiego ulicami: Obrońców Westerplatte, Wojska Polskiego i Al. Zwycięstwa.

Więcej informacji:

P.A. GRYF - Tel. 516-008-053 (dostępny w godz.4:00 -24:00)
Zakład Usług Komunalnych w Tczewie - Tel. 506-177-724 (dostępny w godz.7:00 -15:00).


Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji czekających nas w tym roku w Tczewie. Jej koszt to 8,6 mln zł, wykonawcą jest Firma Budowlano- Drogowa MTM z Gdyni, ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

Przebudowa obejmie 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego.
Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników po obu stronach ulicy Gdańskiej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe - przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne.

Prace mają się zakończyć w październiku br. Remont Gdańskiej prowadzony jest etapami - ruszył w 2017 roku. Kosztował do tej pory ok. 17 mln zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -7

  gosc_gość

  19.05.2020, 10:48

  nic nie rozumiem

  przy mops przystanek nieczynny ale co oznacza ,że autobusy będą jeżdzic bez obsługi przystanków ?auto busy widmo czy tylko nie da sie tego przeczytac ze zrozumieniem o co chodzi ?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +1

  Kierowca_gość

  19.05.2020, 11:24

  warszatowa

  Wszystko fajnie ,ale jak dojechać na ulice warsztatową?

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +1

  Kierowca _gość

  20.05.2020, 01:51

  Od strony wojska Polskiego i przez zakaz

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx8 
 • +1

  Haski_gość

  20.05.2020, 07:10

  Czemu na ten czas...

  ... nie zmienili organizacji ruchu przy kościele? Zdecydowana większość ruchu odbywa się teraz z ul Sobieskiego na Mostową i odwrotnie więc tam powinno być pierwszeństwo na czas remontu. A oni światła wyłączyli i zrobili wesołe miasteczko.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA