"Dla każdego jest miejsce na drodze" - przekonują policjanci

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Dla każdego jest miejsce na drodze" - przekonują policjanci
To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. "Dla każdego jest miejsce na drodze", której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

Prowadzone działania mają na celu:

- promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególnych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy (np. drogi dla rowerów, chodnika, pobocza, właściwej strony jezdni, pasa ruchu),

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego,


- wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym respektowanie praw osób z niepełnosprawnością.

Policjanci przez cały czas trwania przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Kierowców uczulamy, że na drodze jednym z ważniejszych obowiązków jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, a także respektowanie praw innych uczestników ruchu. Natomiast pieszym oraz kierującym jednośladami, także hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego, przypominamy, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, najbardziej narażonymi na dotkliwe skutki wypadków drogowych. - mówią policjanci.


Bądźmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także życzliwi i wyrozumiali.

Pamiętajmy! Dla każdego jest miejsce na drodze.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -4

  Nick_gość

  09.06.2021, 08:00

  Sytuacja: stara baba, panisko, nieistniejąca społecznie, monitoring parapetowy, kupiła sobie rower i ciuchy, wygląda jak baner reklamowy z wielkiego tour'u i z tym koszyczkiem pomyka chodnikiem uzurpując sobie wszystkie prawa i przywileje no bo w końcu JESTEM ROWERZYSTKĄ patrzcie i podziwiajcie. Na odcinku Wojska Polskiego złamała wszystkie przepisy i trzydo tego słabo trzyma kierunek i równowagę.... Takich się boimy!!! A coraz to więcej platfusów nowobogackich na elektrykach którzy próbują szeryfować jak w swoim tedeiku. Tych za mordę i krótko!

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx6 
 • +1

  Ktoś_gość_gość_gość

  09.06.2021, 09:32

  Nick

  Na drodze to pieszy jest gościem, i to on powinien uważać. Poza tym to jego bardziej zaboli. Tyle w temacie.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • +2

  mirek_gość

  09.06.2021, 09:44

  ja się nie zgodzę z tezą policji. Nie ma miejsca dla tych, którzy nie chcą poznać i nie znają przepisów ruchu drogowego!

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx7.xx5 
 • -1

  Pan tik tak _gość

  09.06.2021, 16:11

  W ch uja pie rdolenie, nasprowadzone w pi zde schrotów z Niemiec od lat 90 ', na rodzinę przypada po 2,3,4 samochody a dokladnie 500/1000 mieszkańców najwyższy wskaźnik z tego co pamiętam w pomorskim, bydło na dodatek dostało pozwolenie na anarchistyczne wchodzenie na pasy i do tego ciągle j**ane ogranicza od 50 km/h po progi zwalniające, a decydują o tym osoby ala kaczynski [człowiek bez prawka na hulajnoge a co dopiero na pojazdy mechaniczne), Z Gdańska do tczewa w zeszłym roku 30 min max, teraz 1,5 h ... na dodatek pieprzeni covidianie wyszli na dwór... gdzie te stosy trupów miało się trochę przeżedzić ,a tu nagle jak pieprzone króliki czy mrowki, p***ony legion ludzi na drogach

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.