Szlifuj swoje umiejętności dzięki profesjonalnym tarczom strzeleckim

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Szlifuj swoje umiejętności dzięki profesjonalnym tarczom strzeleckim
W airsofcie jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście celność, która wymaga odpowiedniego treningu - nie tylko na polu zmagań, ale i przy wykorzystaniu specjalnych akcesoriów. Najpopularniejszymi są tarcze strzeleckie. Na rynku znajdziemy ogromną ich ilość. Jaką wybrać najlepiej i co warto wiedzieć o takim sprzęcie?

Dlaczego warto korzystać z tarczy strzeleckiej?

Takie rozwiązanie jest podstawowym elementem wyposażenia, jeśli zamierzamy trenować celność. Odnosi się to do wielu różnych sportów - łucznictwa, airsoftu, czy nawet strzelectwa sportowego. Samych tarcz na rynku znajdziemy bardzo dużo. Charakteryzują się innym wyglądem oraz zastosowaniem. Warto dobrać konkretny model do swoich wymagań.
Użyte tarcze strzeleckie i regularne treningi sprawią, że celność ulegnie znacznej poprawie po pewnym czasie. Warto jednak pamiętać, iż statyczne trafianie w cel nie jest jedynym ćwiczeniem, jakie należy wykonywać. Dość istotna będzie także skuteczność w ruchu - można ją trenować przez strzelanie właśnie podczas biegu lub chodu. Wiele zależy od osobistych preferencji. Ważne, by nie ćwiczyć tylko i wyłącznie jednej odległości od tarczy, czy też pojedynczej pozycji podczas oddawania strzału.

Tarcze strzeleckie dostępne na rynku najczęściej oferują konkretne punkty za trafienia w określone miejsce. Dzięki temu na bieżąco widać postęp i łatwo zapisywać oraz poprawiać swoje wyniki.

Jakie są rodzaje tarcz strzeleckich?

Różnią się one przede wszystkim kształtem oraz oznaczeniami. Najpopularniejsze rozwiązania posiadają punktowane pola, które są naprawdę skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o trening. Ciekawym wyborem mogą być również tarcze strzeleckie z sylwetką człowieka. To znacznie lepsze akcesorium do ćwiczenia celności w airsofcie. Przyzwyczajamy się do tego, by rywalizować z przeciwnikiem, zamiast uzyskiwania jak najlepszych wyników, jeśli chodzi o zbieranie punktów.

Oczywiście na rynku znajdziemy tarcze w różnych, mniej lub bardziej oryginalnych, kształtach, więc wybór zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Ważny jest także kolor i wszystkie oznaczenia punktów - wszystko powinno być odpowiednio dobrze widoczne, by trening był po prostu skuteczny.

Producenci zwykle oferują papierowe tarcze strzeleckie, dostarczane w kilkudziesięciu lub kilkunastu sztukach. Takie akcesorium szybko się zużywa, więc lepiej kupić cały zestaw - to bardziej opłacalne rozwiązanie.

Jak trenować celność w airsofcie?

Oczywiście najważniejsze są regularne rozgrywki. Im więcej organizowanych wydarzeń, w których weźmiemy udział, tym większego doświadczenia nabierzemy, więc także pod względem celności będziemy stawać się coraz lepsi.

Jeśli chodzi o trening bez udziału innych osób - tarcza strzelecka to najlepsze rozwiązanie. Zależnie od preferencji można dobrać konkretny model, przy czym taki wybór nie kosztuje także zbyt wiele. W większości ceny wahają się w okolicach maksymalnie kilkudziesięciu złotych za zestaw.

Drukuj
Prześlij dalej