Polisa turystyczna a COVID-19 - czy ubezpieczenie Cię ochroni?

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Polisa turystyczna a COVID-19 - czy ubezpieczenie Cię ochroni?
Pandemia koronawirusa trwa i niewiele zapowiada, że w najbliższym czasie coś miałoby się zmienić. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna, dlatego warto już dzisiaj zacząć się przygotowywać do ewentualnego wyjazdu, gdy wirus już odpuści. W tym tekście opowiemy Ci, jak koronawirus ma się do polisy turystycznej i czy może liczyć na ochronę w przypadku zakażenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Jeśli zależy Ci na najlepszych warunkach, to powinieneś zainteresować się zakupem przez Internet. Wielu ubezpieczycieli oferuje swoim klientom atrakcyjne rabaty za transakcje online. Warto też wspomnieć o kalkulatorach ubezpieczeń, które pomogą Ci szybko i bez zbędnych formalności obliczyć składkę potencjalnej polisy wakacyjnej np. https://www.polisaturystyczna.pl/ .

Jak do epidemii podchodzą ubezpieczyciele?


W większości przypadków towarzystwa ubezpieczeniowe informują swoich klientów w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia), że epidemia jest traktowana jako wyłączenie z odpowiedzialności. Oznacza to, że jeśli w konkretnym kraju zostanie ogłoszony stan epidemii, a Ty, będąc na jego terenie zachorujesz, nie będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela w postaci pokrycia kosztów leczenia oraz NNW. Warto również wspomnieć, że firmy zaczęły rozgraniczać epidemię oraz stan epidemii i na tej podstawie decydować, czy dany przypadek kwalifikuje się do wypłacenia odszkodowania.

Jaka jest różnica pomiędzy epidemią a stanem epidemii?

Według niektórych firm, epidemia to zdecydowane zwiększenie liczby zachorowań na danym obszarze na chorobę zakaźną lub pojawienie się całkowicie nowego schorzenia, dotychczas niespotykanego na konkretnym terenie. Z kolei stan epidemii to sytuacja prawna, która została ogłoszona na danym obszarze w związku z pojawieniem się zjawiska pandemii. Stan pandemii jest traktowany raczej jako zbiór działań profilaktycznych, mających za zadanie zmniejszenie liczby zachorowań.

Czy polisa turystyczna działa w czasie pandemii?

To zależy. Niektórzy ubezpieczyciele jasno wyrazili się w OWU, stwierdzając, że stan epidemii oraz epidemia to czynniki, które są zaklasyfikowane jako wyłączenia od odpowiedzialności. Wraz z upływem czasu i kształtowaniem się nowej rzeczywistości, w której widać jak na dłoni, że wirus nie opuści nas tak szybko, można zauważyć zmianę w podejściu największych graczy. W tym momencie większość firm deklaruje pokrycie kosztów leczenia wynikających z zakażenia COVID-19.

A co z kwarantanną? Czy polisy turystyczne ją obejmują?

Kwarantanna zazwyczaj jest przymusowa i polega na czasowym odosobnieniu konkretnego człowieka, który miał kontakt z czynnikami chorobotwórczymi. Ubezpieczyciele odnoszą się do tego bardzo różnie i tak naprawdę każda firma ma swoją oddzielną interpretację. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy, powinieneś koniecznie zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia), w których znajdziesz wszystkie informacje, dotyczące zakresu ochrony gwarantowanego przez Twoją ubezpieczalnię.

A może Wyspy Zielonego Przylądka?

Jak już wspomnieliśmy, nikt nie wie, kiedy skończy się epidemia, ale warto już dzisiaj zastanowić się nad przyszłym urlopem. Ciekawym kierunkiem są Wyspy Zielonego Przylądka, które zachwycają pięknem przyrody oraz zupełnie innym klimatem niż ten panujący w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego niesamowitego miejsca, przeczytaj: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyspy-zielonego-przyladka-poznaj-5-najwazniejszych-wskazowek-przed-wyjazdem

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej