Wody Polskie edukują on-line

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Wody Polskie edukują on-line
Program edukacyjny Wód Polskich Aktywni Błękitni wszedł w drugi semestr roku szkolnego 2020/21. Ograniczenia epidemiczne nie sprzyjają szkolnej aktywności, jednak Wody Polskie starają się realizować działania edukacyjne on-line. I chociaż lista szkół uczestniczących w programie jest na ten rok już zamknięta to Internet Wód Polskich pozostaje otwarty dla każdego.


Cały czas można obejrzeć spektakl interaktywny spektakl pt. "Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos" przygotowany dla uczniów podstawówek.

Każdy uczeń, czy klasa szkolna może włączyć się w konkursy i akcje organizowane na profilu Facebook Aktywni Błękitni i na stronie internetowej Wód Polskich.

- Właśnie zakończył się konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych opublikowany na profilu Facebook Aktywnych Błękitnych. Na zwieńczenie zimowego wypoczynku w czasie ferii, dzieci miały za zadanie przedstawić w formie graficznej nasze lodołamacze w akcji, a także napisać dlaczego ich zdaniem bez względu na warunki pogodowe, lodołamacze muszą być w gotowości. Konkurs spotkał się z szerokim odzewem uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą. Napłynęło do nas blisko 300 zróżnicowanych prac, które nasi najmłodsi odbiorcy stworzyli posługując się rozmaitymi narzędziami i technikami, m.in. kredkami, ołówkami, mazakami, farbami, wycinankami, wyklejankami, czy plasteliną. - mówi Bogusław Pinkiewicz z Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej.Adres do projekcji spektaklu (początek po pierwszych 5 min.):

https://gdansk.wody.gov.pl/aktualnosci/905-aktywni-blekitni-interaktywna-edukacja-wodna

Więcej o konkursie plastycznym:

https://wody.gov.pl/aktualnosci/1625-lodolamacze-wod-polskich-oczami-dzieci-sukces-edukacji-przez-zabawe

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Kra_gość

  11.02.2021, 07:11

  Edukuja że na lodolamacze w Płocku to teraz za zimno.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA