W piątek rowerem do pracy - zimą też się da

(fot. facebook/TczewMiastodlaRowerów)
Tczew - W piątek rowerem do pracy - zimą też się da
Urzędnicy z tczewskiego ratusza zapraszają do udziału w Międzynarodowym Dniu Zimowego Dojeżdżania Rowerem Do Pracy, który w tym roku przypada na 12 lutego!

- Zachęcamy Was do rejestracji na: https://www.winterbiketoworkday.org/ - mówi Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa.

Organizatorzy ogłosili z tej okazji minikonkurs:

- Wrzucajcie na wydarzenie zdjęcia pokazujące, że rowerem można jeździć również zimą. Na zdjęciu musi być widoczna osoba lub osoby jadące na rowerze, a w tle jakiś fragment Tczewa. - dodaje Pawlikowski.


3 zdjęcia z największą liczbą "lajków" otrzymają pakiet gadżetów: u-lock, buff, zestaw lampek rowerowych. W konkursie biorą udział zdjęcia umieszczone na wydarzeniu do 12.02.2021 do godz. 22.00.

Więcej informacji o Międzynarodowy Dniu Zimowego Dojeżdżania Rowerem do Pracy na: https://www.facebook.com/WinterBikeToWorkDay/ .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +20

  Mario Tcz._gość_gość

  11.02.2021, 09:30

  Idiotyzm

  Wiele głupot w życiu widziałem,i rzadko coś jest mnie w stanie zaskoczyć,ale to mnie nie tyle zszokowało,co przeraziło!To jest jak nawoływanie do przestępstwa,jazda jakimkolwiek jednośladem w takich warunkach powinna być ustawowo zabroniona,a tłumaczenie dla czego,to jak tłumaczyć dlaczego woda jest mokra.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx1 
 • -5

  Ubawiony..._gość

  11.02.2021, 10:06

  oj...

  Przejedź się np. do Szwecji i ze zdziwienia oczy szeroko otworzysz. Oczywiście są dobrze przygotowani do zimowych warunków i z odpowiednimi oponami. Ale tam w większości szanuje się ludzi wybierających alternatywny do aut środek przemieszczenia! Pomijam już fakt, że tak w ciągu jednego roku na drogach ginie mniej osób, niż u nas w ciągu weekendu! Ale to już kwestia kultury. Co prawda osobiście nie jeżdżę rowerem w zimowych warunkach, ponieważ z uwagi na wiek moja sprawność na ośnieżonych ścieżkach lub drogach może być niewystarczająca, ale chylę czoła przed tymi, którzy pomykają na swoich "bolidach"

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx9 
  -8

  mirek_gość

  11.02.2021, 10:33

  Nieprawda. Wczoraj jechałem do dentysty (Modent) z Rokitek i było spoko - dla mnie im trudniej, tym fajniej. Dużo zależy od Twoich chęci, ale najwięcej od typu roweru i opon - góral z traktorami jest spoko, albo fat boy.

  Cytuj
  IP: 79.163.xx6.xx0 
  -8

  a_gość

  11.02.2021, 15:08

  Bo to Tczew widać kto tu rządzi wszystko postawione na głowie Urzędasy zmieńcie lekarza bo ten was oszukuje albo zwiększyć dawkę leków bo przestały działać .

  Cytuj
  IP: 47.70.xx6.xx5 
 • -4

  Piotr_gość

  11.02.2021, 10:07

  bo życie jest fajne

  Pedalarze dawać na saneczki!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx2.xx1 
 • +1

  Mieszkaniecgrodunadwisla_gość

  11.02.2021, 11:06

  Jak najbardziej na tak

  Codziennie dojeżdżam rowerem do pracy, także dzisiaj, przy -11°C i śniegu. Szybciej i wygodniej rowerem po ścieżkach niż piechotą; samochodu nie używam w mieście o ile nie mam potrzeby przewiezienia czegoś lub kogoś, a tak odśnieżać go przez kilka minut, odpalać diesla na mrozie a potem stać w korkach na śliskiej nawierzchni? Szkoda mi czasu i pieniędzy. A osoby które mają problem z jeżdżeniem rowerem zimą proszone są o zostanie w domach - a nuż, idąc piechotą, poślizgnie się jeden z drugim na śniegu? Przemarznie dodatkowo i przeziębi się? Przecież namawianie do chodzenia w takich warunkach to prawie jak nawoływanie do przestępstwa i powinna być ustawowo zabroniona - tak idąc logiką (mocne słowo!) Mario Tcz! Jak ktoś musi samochodem bo daleko lub musi kogoś zabrać - to ok, jak lubi drałować na pieszo po śniegu i w soli - ok, ale jak chce rowerem - jak najbardziej można.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +1

  Mario Tcz._gość_gość

  11.02.2021, 13:21

  3-TRZY MILIONY

  Trzy,3 miliony kilometrów mam przejechane zawodowo,tam,gdzie można dojechać na kołach,to byłem,od Syberii,po Portugalię,od Norwegi,po Syrię i nawet nie chce mi się odpisywać,na komentarze typu zobacz,jak jest tam,czy tam,bo jak ktoś nie rozumie,że przez swoją fanaberię poruszania się na dwóch kołach po lodzie,stwarza zagrożenie dla 99,99%reszty uczestników ruchu,no to cóż ja mogę na to poradzić.Mamy demokrację,tylko miałem nadzieję,że ona nie zwalnia od myślenia tego podejrzewam nie całego promila zimowych jednośladowców.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx1 
 • +6

  wsrge_gość

  11.02.2021, 12:58

  Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego we wielu miejscach ścieżka rowerowa jest odśnieżona a chodnik zawalony śniegiem? Serio paru ułomów, jeżdżących przy -11 jest ważniejsza niż piesi??!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx7 
 • -7

  gość_gość_gość

  11.02.2021, 14:10

  ??????

  Psychiatra Mózgowczyński przyjmuje pn.-pt od 8:00 do 20:00,pedalarze bez kolejki.....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +8

  bliskikolegatwojejzony_gość

  11.02.2021, 15:02

  "Nieprawda. Wczoraj jechałem do dentysty (Modent) z Rokitek i było spoko - dla mnie im trudniej, tym fajniej. Dużo zależy od Twoich chęci, ale najwięcej od typu roweru i opon - góral z traktorami jest spoko, albo fat boy."

  Nie ma co odpowiadać na komentarze zaczynające się od słowa "pedalarze", bo widocznie od siedzenia w fotelach samochodowych i z piwem przed telewizorem coś się niedobrego dzieje z głową (tu uwaga - samochód ma więcej pedałów niż rower, lub przynajmniej tyle samo). Ktoś tu marudzi że zrobił trzy,3 mln kilometrów stąd dotąd i z powrotem, co upoważnia do decydowania o tym, że inni mogą lub nie mogą jechać rowerem w czasie zimy. Bo każdy rowerzysta od razu się przewraca i stanowi zagrożenie dla 99,9% innych uczestników ruchu. Jadąc zaś po nieodśnieżonych, mokrych i zalodzonych drogach 50km/h samochodem ważącym 1,5t jest bezpieczny i niegroźny dla innych jak letni obłoczek. Inny że chodniki nieodśnieżone a ścieżki tak (chyba mieszkamy w innych miastach, bo widzę że np WP jest odśnieżona po połowie chodnika i ścieżki), a w innych miejscach bywa różnie. Sam uważam że z rowerem w zimie ze spoko inicjatywa, choć udziału nie wezmę w konkursie bo nie mam fb, jednak ilość jadu wylewająca się z komentarzy stanowi niezły przykład klinicznej zawiści i małomiasteczkowości mieszkańców naszego miasta. Przykre to, bo miasto powoli się zmienia na lepsze, jednak gorzej z mieszkańcami. Nic się nie dzieje - źle, coś się dzieje - źle. Chyba że dla każdego zrobić miejsce parkingowe w dowolnym miejscu, wylać po 4 pasy asfaltu w jedną stronę na każdej drodze, zlikwidować ścieżki rowerowe a chodniki poprowadzić w ogrzewanych tunelach.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx5 
 • +1

  Szatan_gość

  12.02.2021, 06:32

  Wiesz, pewnie dlatego tak się dzieje, że inicjatywy rowerowe są wprowadzane na siłę, bardzo często kosztem innych. Niekoniecznie wszyscy są zadowoleni ze zmian infrastruktury i przepisów utrudniających życie codzienne, żeby zrobić dobrze rowerzystom. Mówiąc krótko: lubisz rower? Proszę bardzo, ale nie narzucaj się ludziom. Potem pretensje, że "pedalarz" itd. Co do wypowiedzi Maria: nic nie napisał o decydowaniu. Opisał sytuację i co najwyżej wymagał myślenia i wyobraźni na drodze - czytaj zatem ze zrozumieniem a nie dawaj się ponosić ideologii.

  Cytuj
  IP: 83.12.xx0.xx8 
 • -6

  Piotr_gość_gość

  11.02.2021, 19:52

  .

  Debile...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx7 
 • Hehe_gość

  12.02.2021, 06:53

  Szczególe jak zasowa policjant na służbę o 5 :40 na rowerku, to takie obywatelskie

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA