W partnerskim mieście Tczewa zaczyna brakować leków

Leki
W partnerskim mieście Tczewa zaczyna brakować leków
Tczew jest w stałym kontakcie z miastem partnerskim na Ukrainie - Czarnomorskiem. U ukraińskiego partnera zaczyna brakować leków.

Temat został poruszony na marcowej sesji Rady Miasta.

- W mieście zaminowano plażę, ale jest w miarę spokojnie. Ogłaszane są alarmy przeciwlotnicze, ale na razie nie ma bezpośrednich działań wojennych. Są jednak problemy z dostawami leków - mówił na marcowej sesji zastępca prezydenta Tczewa, Adam Urban.

Dlatego włodarze ukraińskiego miasta napisali do władz Tczewa list:


- Mer Czarnomorska przesłał nam obszerną listę leków, jakie są im potrzebne. Ministerstwo Zdrowia nie zezwala na indywidualne przekazywanie leków na Ukrainę. Ukraińcy zwracają się o taką pomoc bezpośrednio do naszego Ministerstwa Zdrowia, za pośrednictwem adresu mailowego: lekidlaukrainy@mz.gov.pl. Jest to adres dedykowany szpitalom z Ukrainy, aby mogły przesyłać konkretne potrzeby. Taką informację przekazaliśmy merowi Czarnomorska. Niestety, nie możemy pośredniczyć w tej sprawie, natomiast jesteśmy gotowi zebrać wszelką inną pomoc, jakiej potrzebuje Czarnomorsk. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Tczewski ratusz wystosował prośbę do ministerstwa zdrowia, by resort przekazał stosowną listę leków.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +4

  Omgong_gość

  05.04.2022, 09:57

  A w mieście tczew brakuje pieniędzy na wszystko, a gówniane inwestycje kosztują kolosalne pieniądze

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xx9 
 • +4

  tczew_gość

  05.04.2022, 12:22

  A gówni.ni mieszkańcy, tacy jak ty, pier..lą głupoty. Przy każdej okazji, gdyż znają się na wszystkim

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -5

  jojo_gość

  05.04.2022, 10:23

  pytanie na śniadanie

  Gdzie są ci wszyscy oligarchowie ukraińscy , dlaczego nie sprzedają swoich majątków by pomagać swoim . komu służycie władze Tczewa . Czy i was opętał demon zwiedzenia...Najpierw trzeba dbać o swoich , potem o innych . Panie prezydencie oddawaj połowę pensji, po co ci tyle kasy, brzuch masz i tak duży. Poco kupowałeś tyle masek na zwykłą chorobę....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +5

  abc_gość

  05.04.2022, 11:45

  Rozpacz czarna

  Dbać o swoich, a czego ci brakuje? Miałeś czas się za darmo uczyć, potem zarabiać, więc masz wszystkiego po dziurki od nosa. Jest wojna obok naszych granic. Ruscy strzelają do niewinnych ludzi, katują i mordują, ludzie giną zabijani jak kaczki, kobiety są gwałcone, a tobie jeszcze mało luksusów? Jacy oligarchowie ukraińscy? Chodziło ci o ruskich oligarchów, złodziei majątku narodowego? Zapewniam, że się nie podzielą, można im tylko zabrać.

  Cytuj
  IP: 91.109.xx1.xx1 

  tczew_gość

  05.04.2022, 12:23

  A skąd pewność, że oligarchowie ukraińscy nie pomagają???

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
  +3

  stąd_gość

  05.04.2022, 15:49

  Co ma piernik do wiatraka?

  Ty jakiś komunista jesteś, że wszyscy mają miec po równo? Prezydent ponosi odpowiedzialność za miasto, więc ma prawo do wyższej pensji niż twoja. To beznadziejne, że piszesz takie teksty, troszczysz się o własny brzuch, w czasach, gdy w Irmieniu znajduje się zwłoki dzieci tortutrowanych przed śmiercią, a w Buczy leżą zwłoki ludzi jadącyh po prostu rowerem...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • -2

  Mama_gość

  06.04.2022, 10:25

  Dla naszych dzieci również brakuje leków

  Od prawie 2 miesięcy w tczewskich aptekach i pomorskich hurtowniach, a tak na prawdę w większości miast w Polsce brakuje leków dla dzieci stosowanych w łagodzeniu nadpobudliwości ruchowej, jakoś nikt z naszego miasta nie wpadł na to, aby zadbać o tą kwestię, a ja jako matka mam się martwić, że nie ma leków na Ukrainie? Poza tym czy tylko Polską jest od tego, aby ciągle pomagać? Bo jak na razie prośby kierowane są tylko do Polski.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx4 
 • +1

  ja_gość

  06.04.2022, 14:39

  Dobrze rozumiem?

  Dobrze zrozumiałam, że jesteś oburzona, że my się zastanawiamy, jak podesłać leki ratujące życie na objęte wojną terytorium naszych najbliższych sąsiadów, a ty masz pretensje, że musisz usiąść do komputera i kupić przez Interent (nawet taniej niż w tczewskiej aptece) lek poprawiający komfort życia? Brakuje wyobraźni? To wyjaśnię, że na wschodzie Ukrainy ludzie źyją w piwnicy ponad miesiąc, w zimnie, ciemności i bez wody. Leków i jedzenia nie widzieli od dawna. Mało? W Buczy ruscy trzymali w piwnicy związane sznurkami 300 dzieci bez matek, części z nich przestrzelili nóżki, żeby nie uciekły. Jeszcze nie masz dla nich serca? Część dzieci katowali przed śmiercią. 4-letniego Maszę szukali rodzice kilka dni. Okazało się, że utonął, bo ruscy ostrzelali łódkę, którą uciekał z babcią. Horda może kiedyś przyjść do nas, więc kup sobie wygodnisiu ten lek przez internet i nie przeszkadzaj nikomu, kto chce pomóc ludziom w tak straszliwych potrzebach.

  Odpowiedz
  IP: 91.109.xx1.xx9 
 • Sławek EU07_gość

  11.04.2022, 12:40

  Brak leków

  Brakuje tam leków bo pracownicy zakładów farmaceutycznych zostali zmobilizowani, kobiety wyjechały do innych obwodów na zachód lub do innych krajów. Całkiem prawdopodobne jest to że fabryki zostały zniszczone w trakcie działań wojennych, a farmaceutyków nie ewakuowano.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.