Rusza kolejna edycja programu Praca dla Pomorzan

Praca, pracownik
Tczew - Rusza kolejna edycja programu Praca dla Pomorzan
Nawet 860 osób z Pomorza będzie mogło podnieść kwalifikacje i zwiększyć szansę na dobrą pracę. Rozpoczyna się kolejna, piąta już edycja programu Praca dla Pomorzan. Do programu WUP zaprasza również uchodźców z Ukrainy.

Koordynatorem programu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Odpowiedź na potrzeby rynku pracy
Program Praca dla Pomorzan to odpowiedź na potrzeby pomorskiego rynku pracy.

- To odpowiedź na coraz większy niedobór pracowników i problemy pracodawców z zatrudnieniem wykfalifikowanych pracowników z różnych branż - zaznacza Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Warto dodać, że program ma elastyczny charakter i dostosowywany jest do aktualnej sytuacji gospodarczej czy społecznej.

- Rok temu program pozwolił na wsparcie osób tracących zatrudnienie w wyniku pandemii COVID-19 - dodaje marszałek.

W tegorocznej edycji duży nacisk położony będzie na pomoc obywatelom Ukrainy. Na realizację Pracy dla Pomorzan samorząd województwa przeznaczył 10 mln zł.

Zaproszeni także Ukraińcy
W tegorocznej edycji programu szanse na podniesienie swoich kompetencji zdobycie doświadczenia zawodowego lub znalezienie pracy uzyska 859 osób. Będą to przede wszystkim osoby z obszarów wiejskich w wieku 30-50 lat. Ale co istotne w programie będą mogli wziąć udział obywatele Ukrainy przebywający na Pomorzu.

- W tym roku mamy do czynienia z nowym wyzwaniem, jakim jest pomoc uchodźcom z Ukrainy w podjęciu legalnej pracy. Dlatego w ramach projektu powiatowe urzędy pracy będą mogły wspierać ich aktywizację zawodową oraz pomóc im w odnalezieniu się na polskim rynku pracy - mówi marszałek Struk.

Jak zapowiadają przedstawiciele WUP, powiatowe urzędy pracy już się przygotowują do realizacji tego zadania.

To już piąta edycja
To już piata edycja programu. Od 2018 r. samorząd województwa pomorskiego przeznaczył na jego realizację łącznie 24 mln zł. Wzięło w nim udział ponad 3 tys. osób, z czego ponad 2,5 tys. uczestników albo znalazło pracę, albo założyło własną działalność gospodarczą.

Dodatkowe informacje o programie na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy i tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  zwodziciel _gość

  05.04.2022, 08:05

  walcz do usranej śmierci

  Walczcie o dobro , walczcie o przyszłość . Wy Polacy róbcie za najniższą krajową . My Ukraińcy jesteśmy jak muslemy zagarniemy wam wszystko . Jest już nas tu tysiące tysięcy. Założymy Partię i wygramy wybory i zmienimy prawo na prawo jakie będzie nam pasować . Będziecie Polacy jak Indianie w USA -rezerwaty są już gotowe dla was....http://www.youtube.com/watch?v=hKaFFOz1uEI

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • Fanatyk składek_gość_gość

  05.04.2022, 10:16

  ZUS

  Od dwóch lat jestem czynnym " Fanatykiem składek ZUS ". Nie wyobrażam sobie życia na świecie bez ZUSu. Instytucja ta powinna być wyniesiona na piedestał niczym Papa Franczesko którego dłoń osobiście całował Andrzej autor cytatu: " Nie strasz, nie strasz bo... ". Gdyby nie ZUS nie byłoby Wielkiej Polski. ~ Czołem ZUS ~ Czołem Urząd Skarbowy ~ Czołem Nowy Ład. Autor: Fanatyk Składek ZUS.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx0 
 • General_gość

  05.04.2022, 11:57

  Wojna

  Szykujta się na wojne lepi A nie robota. Będzie wojna

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.