12 maja policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Mandat, drogówka, kontrola (fot. Pomorska Policja)
Tczew - 12 maja policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
W czwartek 12 maja pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań na drogach pojawi się więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego, które cieszą się coraz większą popularnością. Do najtragiczniejszych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Właśnie w tych miejscach funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowanie kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych, rowerzystów oraz innych niechronionych uczestników ruchu.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED, którzy zazwyczaj poruszają się pojazdami nieoznakowanymi, wyposażonymi w wideorejetratory. W rejonach w których dochodzi najczęściej do niebezpiecznych zachowań wobec pieszych, pojawi się policyjny dron.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +15

  mm_gość

  10.05.2022, 15:37

  Walić mandaty hulajnogom elektrycznym co zapier****ją po chodnikach jak po torze wyścigowym.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +4

  Alex_gość_gość

  10.05.2022, 22:00

  lanserka

  P co ogłaszać działania, wystarczy posuszyć np. na Sambora, zapier... ile fabryka dała, na mieście jeżdżą z telefonami w garści. Odnoszę wrażenie, że to jakaś lanserka policji, a nie konkretne działania.

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx9.xx4 
 • +9

  Ggggg_gość

  10.05.2022, 22:36

  A może by tak służby zwróciły uwagę na to co wyprawiają piesi na przejściach dla pieszych. Mam wrażenie że połowa z nich to nie są osoby myślące ,to jak egzekutorzy praw ,czasami kosztem własnego zdrowia. Nie potrafię zrozumieć jak można bezmyślnie wejść na przejście nie upewniając się czy Nadjeżdża jakikolwiek pojazd. Swoje życie i zdrowie uzależniają od czyjejś uwagi Mam tu na myśli skupienia i uwagi kierowcy. Ten ma wszystko widzieć i wszystko przewidzieć -masakra jakaś Serdecznie pozdrawiam czytających

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +8

  obiektywny_gość

  11.05.2022, 07:46

  Piesi wobec ogólnoogłupiających kampanii...żyją w głębokim przekonaniu, ze mają zawsze i wszędzie pierwszeństwo. Nic bardziej mylnego. To chyba taka współczesna selekcja naturalna...jeśli jesteś bezmyślny i mylisz pierwszeństwo z nieśmiertelnoscią...to zdarzenia losowe eliminują Cię. Kiedyś człowiek umierał jak nie był w stanie dogonić własnego jedzenia. Teraz za jedzeniem nie trzeba ganiać...ale cywilizacja wymyśliła inne sposoby na pozbycie się najsłabszych (czyt. najgłupszych) jednostek. Tak to widzę. Szkoda tylko, że przez naturalny proces selekcji na ogół cierpią niewinni np. kierowcy. Za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych powinien być identyczny mandat ja za jego korzystanie w trakcie prowadzenia pojazdu. Jak można bezpiecznie przejść połowę miasta nie odrywając wzroku od telefonu? To niemożliwe, prędzej czy później musi zdarzyć się tragedia. Życzę wszystkim udanego dnia, oprócz dobrego humoru nie traćmy także zdrowego rozsądku. Szanujmy siebie i innych uczestników ruchu.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • Ktoś_gość

  11.05.2022, 13:04

  Piesi na ścieżce

  Przy okazji niech zwrócą uwagę na pieszych na ścieżce rowerowej. A w szczególności trasę nad Wisłą w weekendy,gdzie komuś prędzej czy póżniej stanie się krzywda.Ludzie nie zwracają uwagi czy ktoś nadjeżdża nie pilnują dzieci,które wbiegają na trasę,spacerują a gdy zwrócisz im uwagę to są wielce oburzeni.Pytanie do Policji czy obowiązuje jakieś prawo dot.tras rowerowych ? odnoszę wrażenie że "Wolna amerykanka" jest stosowana.Może ludzie się nauczą gdy będą dostawać mandaty (w innych państwach jest to normalne) Trasa rowerowa jest dla rowerów ! tak samo ulica dla aut!/TAK SAMO OBOWIĄZUJE RUCH DWUKIERUNKOWY NA TRASIE ROWEROWEJ ( mam na myśli cymbałów którzy wracają z pracy po 14 z Rokitek )myślą że jadą w peletonie.ITP.ITD.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.