Nowy wóz dla strażaków z Nowej Cerkwi

(fot. KP PSP Tczew)
Nowy wóz dla strażaków z Nowej Cerkwi
Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Cerkwi odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której poświęcono i przekazano druhom samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 4,2/16 marki VOLVO.
Pojazd został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu gminy Morzeszczyn - 750000 zł , środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 450000 zł oraz środków własnych OSP 7491 zł. Całkowity koszt zakupu wyniósł 1 207 491 zł.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia Sztandaru Oddziału Gminnego Związku Ochorniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Morzeszczynie i złożenia meldunku. Meldunek przyjął Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Błażej Chamier Cieminski. Następnie podniesiono na maszt Flagę Państwową i odśpiewano Hymn Polski.

Poświęcenia nowego samochodu dokonał ks Stanisław Borzyszkowski proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi. Po tym odbyło się symboliczne przekazanie dokumentów i kluczyków kierowcy nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Błażej Chamier Cieminski pogratulował nowego pojazdu druhom z OSP Nowa Cerkiew i podziękował wszystkim obecnym, którzy przyczynili się do pozyskania środków na zakup samochodu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Orp Żozeł_gość_gość_gość_gość__gość

  15.06.2024, 14:10

  Będą gasić

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx0.xx1 
 • ytuytut_gość

  15.06.2024, 19:58

  Palenie zabija i marnuje pieniądze, nie ma różnicy, zwykłe papierosy lub e-papierosy są szkodliwe i marnują pieniądze, a rzucenie palenia nie jest takie proste, ale znalazłem szybki i skuteczny sposób na rzucenie palenia, oto jest-- tnij.tcz.pl/?u=6ab271

  Odpowiedz
  IP: 91.219.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.