Strażacy znowu prowadzili resuscytację

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażacy znowu prowadzili resuscytację
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.03.2021 roku do 21.03.2021 roku zanotowano łącznie 38 zdarzeń, w tym 8 pożarów oraz 30 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

15.03.2021 - Bielsk, gm. Morzeszczyn - pożar budynku mieszkalnego

Na miejscu zastano objęty w całości pożarem dach budynku oraz jego mieszkańców, którzy opuścili dom przed przybyciem służb ratowniczych. W celu ugaszania pożaru podano 4 prądy gaśnicze, a po jego ugaszeniu rozebrano konstrukcję dachu oraz zabezpieczono inne elementy stwarzające zagrożenie. W zdarzeniu brały udział zastępy z: KP PSP Tczew, JRG Tczew, JRG Starogard Gdański, OSP Morzeszczyn, OSP Nowa Cerkiew, OSP Pelplin, OSP Opalenie, OSP Kierwałd oraz OSP Gąsiorki.

13.03.2021 - Pelplin - ul. Nowowiejska - izolowane zdarzenie medyczne
Na miejscu zastano kobietę leżącą na podłodze w mieszkaniu bez czynności życiowych, która była reanimowana przez członków rodziny. Działania straży pożarnej polegały prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED. Po przyjeździe na miejsce ZRM przekazano poszkodowanego. W działaniach udział brał zastęp z JRG Tczew.

W minionym tygodniu strażacy z powiatu tczewskiego prowadzili również działania związane z występująca na terenie naszego kraju pandemią koronawirusa. W ramach powierzonych im zadań pomagali osobom starszym w transporcie do punktów szczepień przeciwko COVID-19 oraz prowadzili działania związane z dystrybucją maseczek chirurgicznych i ulotek informacyjnych o szczepieniach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  qq_gość

  23.03.2021, 04:25

  Tytuł z d**y.... przecież ta służba jest powołana do niesienia pomocy więc to chleb powszedni dla Nich...redaktorku

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • -1

  Enji_gość

  23.03.2021, 07:28

  Wez, czlowieku się już nie udzielaj. Lewą nogą wstales ZNOWU!!!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx1 
  +7

  Marco_gość

  23.03.2021, 07:43

  Zgadzam się, brzmi jakby ktoś kazał im za karę, bo nikomu innemu się nie chciało.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.