"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Internauci idą na rekord!

Impreza finałowa WOŚP (fot. Tcz.pl)
Tczew - "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Internauci idą na rekord!
Zapełnijmy ostatnią puszkę pana Prezydenta dla WOŚP - wezwała internautka i szybko zorganizowała akcję na Facebooku. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Wpłynęło już ponad 1,3 miliona zł. - To miała być na początku zbiórka dla znajomych - mówi WP organizatorka zbiórki. I chce podziękować każdemu darczyńcy. - Niestety, za pomocą Facebooka już tego robić nie mogę - zaznacza.

Facebookowa akcja "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę prezydenta na WOŚP" ruszyła 6 dni temu.

Prezydent Paweł Adamowicz zbierał datki na Orkiestrę w ostatnią niedzielę, podczas 27. finału WOŚP. Jak poinformował Jerzy Owsiak, udało mu się zebrać ponad 5 tysięcy złotych. Internauci dorzucili jednak do tego jeszcze prawdziwą górę pieniędzy.

Akcję na Facebooku zorganizowała mieszkanka Gdańska. Za minimalny cel ustawiła zebranie tysiąca złotych. Internauci wpłacili już jednak ponad 500 tys. zł, a kwota ciągle rośnie.

Według statystyk Facebooka, do wirtualnej "ostatniej puszki" datki wpłaciło już niemal 8 tys. darczyńców. Do tego na swoich facebookowych profilach akcję udostępniło już niemal 6 tys. internautów z całego kraju.

Internauci apelują, by prędko nie kończyć wirtualnej zbiórki. - Zbierajmy do miliona .... nie zamykaj zbiórki - apeluje na Facebooku do organizatorki jedna ze wpłacających osób.

- Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami - mówi w rozmowie z WP Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji.


Czy jednak zbiórka będzie kontynuowana - Mimo, że jestem założycielem zbiórki nie zrobię nic wbrew woli beneficjenta zbiórki czyli WOŚP. Jestem umówiona z nimi jutro na rozmowę i zdecydujemy kiedy zakończyć zbiórkę - dodaje organizatorka.

Nie znałam Pana prezydenta osobiście. Spotkałam go kiedyś na ulicy przy okazji wyborów, na Długim Targu przy jednym z wcześniejszych finałów WOŚP. Pan Prezydent wysyłał listy do każdej osoby która skończyła 18 lat i ja również taki list dostałam. Niezwykle serdeczny człowiek - opowiada Wirtualnej Polsce Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki.

Krzymińska podkreśla, że to nie ona jest bohaterką akcji, tylko ci, którzy na nią wpłacają. I ma apel.- Ze względu na to, że starałam się podziękować każdemu z osobna za każdą wpłatę na Facebooku, serwis wyłączył mi możliwość komentowania postów zbiórki. Zatem chciałam przekazać ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom - zaznacza.

- I jedno słowo do hejterów: niech odszukają w swoim sercu dobro - dodaje.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -7

  Kaaz_gość

  21.01.2019, 07:44

  Złoty Melon się ucieszy. Będzie na nowe terenówki i wille. Niezły trzeba mieć tupet by na śmierci robić biznes.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx3 
 • +9

  Empatyczny..._gość

  21.01.2019, 11:25

  ... żal ...

  ...jest mi Ciebie po ludzku żal. Najprawdopodobniej sam niczego nie dokonałeś, ani nie osiągnąłeś. A tym bardziej nie podzieliłeś się niczym z potrzebującymi!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx0 
  -7

  MISIEK_gość

  21.01.2019, 12:37

  Zbierają na wywrotkę błota na Brudstook

  Cytuj
  IP: 95.215.xx5.xx6 
 • -10

  Mario Tcz._gość_gość

  21.01.2019, 14:00

  Filantrop

  Filantrop się znalazł za 10000zł miesięcznie plus praca dla rodzinki za nje mniejszą kasę,Pewnie w przyszłym roku głównymi reliktami licytacji będzie ta puszka,a kto wie może i narzędzie zbrodni.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx6 
 • +4

  Ona.._gość

  21.01.2019, 17:34

  co stoi...

  co stoi na przeszkodzie, abyś i Ty zarabiał 10 tys. oraz załatwił równie dobrą pracę swoim familiantom? Może jakiś deficyt intelektualny? Domniemywam to po treści wpisu...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx0 
  -1

  Zibi_gość

  22.01.2019, 08:37

  Owsiak oficjalnie zarabia tylko 15.000 jego żona ma 20.000 dlatego ma ten żebraczy biznes.

  Cytuj
  IP: 77.120.xx3.xx7 
 • +6

  frania 58_gość

  21.01.2019, 14:26

  Ludzie skąd w was tyle jadu i nienawiści , nie chcesz dać nie daj nikt cię nie zmusza .Nie wiesz co może ciebie i twoją rodzinę jeszcze spotkać obyś nigdy nie musiał nikogo prosić o pomoc.Mam nadzieję że jak ktoś z waszej rodziny będzie w szpitalu to nie będziecie używać sprzętów z SERDUSZKIM.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx4.xx8 
 • +4

  Ona..._gość

  22.01.2019, 00:20

  ..a niech szczekaja..

  ...w puszeczce właśnie zawitało 3.5 mln. złotych. Te biedne istotki mogą jedynie pomarzyć o stworzeniu tak wspanialej społeczności, jak sympatycy i ofiarodawcy WOŚP.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.